Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

jao ljudi vozim nov auto!

vibrirala sam godinu dana ako ne i vise...eno ga da ga ljubim samo  se zvuk gume po asfaltu cuje i kada ga upalim...ni voda u flasi ne mrda!!!!

 

neki gasket, pa neki motor joint su se ostetili ... ali da meni treba godinu dana da popravim...stvarno sam idiot.

Link to comment

jao ljudi vozim nov auto!

vibrirala sam godinu dana ako ne i vise...eno ga da ga ljubim samo  se zvuk gume po asfaltu cuje i kada ga upalim...ni voda u flasi ne mrda!!!!

 

neki gasket, pa neki motor joint su se ostetili ... ali da meni treba godinu dana da popravim...stvarno sam idiot.

 

 

DsFuAUB.jpg

Link to comment

samo u crnoj uskoj haljini, ali ista duzina i u crnim salonkama, verovatno i mrezaste carape, na sred semafora ispred skupstine mi se ugasi dijana. nas 4 devojke u kolima...ove tri polegale da ih ne vidi neko, idemo iz zombija u arhaik cini mi se...uzimam cekic, dizem haubu...a da ..imala sam i dugacke mindjuse do ramena :lolol: ....opalim alnaser par puta...upalim auto, spustim haubu i sa malo umazanim rukama ulazimo u sledeci klub.

Link to comment

drugari, sta bih treba proveriti, menjati i tako to posle 50,000km?

 

dolazim uskoro u otadzbinu pa da malo ustedim sebi pare, a pomognem otadzbini.

Ako imas zupcasti kais, onda to proveri i eventualno zameni(ionako se menja na cca 60.000). Ako nisi menjao proveri plocice na kocnicama, eventualno uradi zamenu ulja i tako to. Na toj kilometrazi, obicno nema sta mnogo da se radi.

Link to comment

vrlo smo blizu konačne odluke da po prvi put uzmemo nov automobil, najviše jer smo ozbiljno smoreni davanjima na održavanje polovnjaka - s obzirom na to da prelazimo u proseku 30 do 40 hiljada godišnje

 

primio sam se na novi renault megane, grandtour verzija, odnosno karavan (koga zanima: http://www.renault.rs/cars/megane-grandtour-2016/l-FSPP.html)

 

i sad se dvoumim, pa me zanimaju i tuđa mišljenja, dakle, u ceni su mi:

 

benzinac sa turbo punjačem, ovi novi tCe motori, 97kw 130ks, viši paket opreme

 

ili

 

dizelaš, dCi 81kW  110kS, srednji (niži) paket opreme

 

i zašto?

 

inače vozim dizelaše, ali po inerciji, ne zato što ih više volim

sad naginjem ka benzincu. ovi dCi motori istina manje troše, ali su servisi skuplji.

Edited by banatjanin
Link to comment

mislio sam da odem u mazdin servis u novom sadu. ulje menjam svakako bar jednom godisnje na godisnjem servisu. zadnji put proslog oktobra. od tad sam presao 12000. taman ce biti sad vreme.

kocnice jos nisam dirao, i tome je taman vreme. 

Link to comment

Proveti i svecice, one se menjaju na oko 30.000 km

 

 

 

banatjanin, zavisi od dosta faktora, recimo od broja km koje prelazis godisnje...

 

Doduse u prvih par godina sigurno ces imati samo male servise, svecice i kocnice mozda. A ako se navuces na nov auto, menjaces ga staro za novo opet za 3-4 godine tako da ti je svejedno koji uzmes.

 

Licno bi pre uzeo benzinca sa vecim paketom opreme, ali to je moje misljenje, pogotovo ako je cena slicna i ako mozes da je platis :D

Edited by Milosh76
Link to comment

banatjanin, zavisi od dosta faktora, recimo od broja km koje prelazis godisnje...

 

Doduse u prvih par godina sigurno ces imati samo male servise, svecice i kocnice mozda. A ako se navuces na nov auto, menjaces ga staro za novo opet za 3-4 godine tako da ti je svejedno koji uzmes.

 

Licno bi pre uzeo benzinca sa vecim paketom opreme, ali to je moje misljenje, pogotovo ako je cena slicna i ako mozes da je platis :D

 

napisah, oko 30 - 40.000, dakle dosta

 

to što mi piše razz jeste argument, ali da li je samo to?

 

šta su još argumenti, da li su dizelaši trajniji, izdržljiviji? meni se crv sumnja javlja generalno oko svih tih turbo benzinaca male kubikaže, a velike konjaže... nešto mi se to sve čini krhkim, možda tromim i slabijim nego što sam ja navikao

Edited by banatjanin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...