Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

bravo, gledao sam i to i avensis. samo sto je Verso ovde 30 tisuca do 50k. 10 tisuca je za preko 200k predjenih :(

zaboravih de zivis :)  . bre, skupo, mnogo skupo.  

Link to comment

nisam imao gde, zakazujem test vožnju ovih dana, međutim, prema podacima iz testova i njihovih brošura, trebalo da je prostran koliko i moja sadašnja 407-ica, a meni je u njoj više nego udobno

banatjanine,

 

ja sam vozio i megana i mazdu i opel zafiru.

 

megan je u srbiji ubedljivo najbolji izbor. nemoj da slušaš ove nemače pojma.

 

taj dizel motor je odličan. karavan je pride i lepši od regularne opcije.

 

e sad, pošto se pri kupovini auta vodim istim razlozima kojim se i ti vodiš (deca), moram da ti kažem da su monovolumeni bolja opcija od karavana. praktičniji, prostraniji, lakši za utovar i istovar (deca included). za te pare možeš da kupiš senika ili c4 picasso. ja od nove godine vozim c4 grand picasso i to je jedan avto koji ispunjava bukvalno sve potrebe modernih papučića u koje očito spadamo obojica.

 

inače, burazer je pre par nedelja kupio polovan c3 picasso. odlepio je koliko je to praktičan auto, a realno malih gabarita.

Edited by ikar
Link to comment

@ ikar

 

možda se neko seća, pisao sam ovde kad je bilo aktuelno, i ja sam vozio c4 grand picasso, i ukrali mi ga ispred zgrade na NBGu pre dve godine (i nikad više ništa do njega, nisam imao kasko...). još uvek se užasno osećam zbog toga, i nekako, ne mislim da bi mogao ponovo to da vozim. pritom, nisam bio srećan sa tim autom, nikad se nisam navikao na previše mekoće, nekako je samo plivao u krivinama i preko neravnina, pritom, bio je 1,6hdi - što mi se činilo nedovoljnim za njega

 

što se tiče novog senika, on je ipak skuplji, ima jeftinijih ali sa slabim benzinskim motorima, a to ne bi u toj opcicji uzimao

ali da, slažem se sa tobom, to je za mene prava stvar

 

@ maheem

 

ovo imam http://www.lpl.com.pt/images/product_pdfs/679.pdf kad montiraš noseće šipke (što traje pola sata plafon) posle je pesma da ga skidaš i stavljaš, bukvalno dva minuta. lagan je, a ogroman (zapremina 480 litara). jedino što baš pruže otpor vazduhu i auto primetno više troši, sigurno oko 20% , a letos kad sam vozio po vetru i kiši, nije prijatno, osetiš svaki udar vetra. ali zato možeš da strpaš pola kuće, a da ti ostane slobodno zadnje staklo u kolima, nezatrpano stvarima :D

Edited by banatjanin
Link to comment

@ ikar

 

možda se neko seća, pisao sam ovde kad je bilo aktuelno, i ja sam vozio c4 grand picasso, i ukrali mi ga ispred zgrade na NBGu pre dve godine (i nikad više ništa do njega, nisam imao kasko...). još uvek se užasno osećam zbog toga, i nekako, ne mislim da bi mogao ponovo to da vozim. pritom, nisam bio srećan sa tim autom, nikad se nisam navikao na previše mekoće, nekako je samo plivao u krivinama i preko neravnina, pritom, bio je 1,6hdi - što mi se činilo nedovoljnim za njega

to je tačno, i mene to donekle muči. ja sam pre ovoga vozio mazdu 5 i jbg, plivala je i ona u krivinama (doduše, rupe je mnogo bolje podnosila :)). valjda mora tako sa tim gabaritima i dizajnom. što se snage tiče, ja imam ovaj novi motor (nov je auto), 1.6 blue hdi sa 120 konja i stvarno nemam doživljaj manjka snage, naprotiv. a potrošnja je sumanuto niska, naspram onoga što sam se navikao (već dugo vozim velika auta).

 

inače, mislim da si za vreme sajma dizel senika (običnog, ne grand) u dobrom paketu opreme mogao da kupiš za 17-18.000. možda sam se i zajebao, doduše :)

Link to comment

Ne mora svaki MPV da pliva u krivinama - vozio sam noviju Zafiru i ona je htela da se ponaša kao "visoko vozilo" - pliva, oseća primetno bočni vetar itd. Međutim C-Max mi se uvek ponašao kao da vozim hatchback - zalepljen za asfalt, terao ga u krivinama ili 160+ na autobanu. Mitsubishi Grandis mi je bio negde između, ali ruku na srce, bio je i najglomazniji (a i inače šampion prostora).

Link to comment

Šta mislite o novom 208 Pežou, nešto mi opasno zapao za oko, pa sam navalio kao, što uBosni kažu, ko gladan srat.

A nisam baš siguran koliko je sve to pametno

Neko zna nešto?

Link to comment

da, ali...

 

to je ford, kraljevi dobrog lezanja na putu :)

 

plus, c-max je ipak manje avto od pomenutih.

Od Grandisa definitivno manji, moguće i od C4 Grand Pikasa, ali od običnog Pikasa, Zafire, Versa ili Espasa i nije.
Link to comment

aj i ja da pohvalim svog konja, senik trojka savrseno drzi u krivinama cak i bolje od sedana(espero) kojeg sam pre njega vozio, apsolutno ne ljulja. doduse na  niskoprofilnom sedamnaesticama.

Link to comment

Od Grandisa definitivno manji, moguće i od C4 Grand Pikasa, ali od običnog Pikasa, Zafire, Versa ili Espasa i nije.

c-max ili grand c-max? i jedan i drugi su manjih dimenzija od grand picassa, espacea, nove zafire. obicni c-max je manjih dimenzija od svih automobila koje si pobrojao :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...