Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ministar dr Slina kaže da se tablice ipak neće samouništiti kad napune 7 godina:

 

Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) u saradnji sa Zavodom za izradu novčanica i kovanog novca odlučilo je da se zamena registarskih tablica odloži za dve godine, izjavio je ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović.

 

 

 

On je najavio i da će, za dve godine biti doneta i odluka da se menjaju "isključivo registarske oznake koje su oštećene", saopštio je danas MUP.

 

"Donećemo i odluku da se menjaju isključivo registarske oznake koje su oštećene i koje nisu za dalju upotrebu, dok će sve ostale moći da se koriste i nakon isteka do sada predviđenog roka od sedam godina", naglasio je Steanović.

 

On je u saopštenju podsetio da je rok za zamenu tablica bio predviđen Pravilnikom o registraciji motornih i priključnih vozila usvojenim 2010. godine.

 

Stefanović je dodao da za razliku od prethodne vlasti koja je 2010. donela "ovako štetnu odluku za vlasnike vozila, aktuelna Vlada želi da pronađe najpovoljnije rešenje za građane Srbije".

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment
  • 2 weeks later...

16443147_10210903668740073_1122514031_o.

 

Jel cuo neko za marku felni Brock, jel valjaju cemu? Imam ponudu za ove 16ice, da dam svoje stare od Astre G 15ice i doplatim 160e, kao ceni ih 220 a moje 60. Naravno, trebaju mi dimenzije 6.5J i da imaju onaj neki ET37, ili bar nesto priblizno tome. Ovako na prvi pogled su mi lepe, a uz njih daje i ove gume, valjda letnje, kaze da su lose ali mogu da posluze neko vreme dok ne kupim druge.

 

Evo mojih starih 15ica:

 

16466111_10210903679180334_540355301_o.j

 

Mislio sam da platim za felne oko 150e a ovaj trazi dosta vise za ove ali makar hoce da uzme moje stare, nisam pametan...

Link to comment

Nije pitanje, nego imao sam priliku da sednem u onu Citroenovu filijalu DS4 i to neka cross verzija satro. Blagi boze, oni to prodaju kao neki luksuzni brend, nije ni cudo sto im slabo ide. Ocajna plastika, pa jos nekako labavo pricvrscena, stalno imas frku, kad hoces nesto da otvoris ili pritisnes. Valjda se bolje kotrlja, nego sto izgleda, dzaba im sve.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ljudi, da li može da mi neko preporuči neku dobru jelensku kožu/krpu da brišem stakla posle pranja kola na ovim "mobilnim uradi sam" perionicama? Da dobro upija i da ne mrlja previše?

 

Najbolje link  :)

Edited by Mil@n
Link to comment
  • 2 weeks later...

najbliža je najbolja

 

e

niti u jednoj te neće naučiti da voziš, već osposobiti da položiš vozački ispit, a kad budeš sabio 10h km naučićeš da voziš

<_<

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam gume 205/55/16 a na nekom sajtu sam nasao da za Astru sa 4 sarafa (4x100) idu fabricki felne sa dimenzijama 6.5J i onaj ET37. E sad, posto je tih fabrickih jako malo po oglasima, mene zanima sledece - jel mogu da metnem 7J i ET38 i u cemu je razlika? Citao sam malo o tim glupostima, offset i slicno, ali nista nisam skontao pa je bolje da pitam ovde, mozda neko zna.  

Link to comment

Necu ti mnogo pomoci, ali jedini savet je da odes do vulkanizera i pitas. Verovatno moze da se nabudzi, ali bolje da pitas profesionalca

 

Poslato sa Redmi Note 3 Pro ili Asus tableta

Link to comment

Imam gume 205/55/16 a na nekom sajtu sam nasao da za Astru sa 4 sarafa (4x100) idu fabricki felne sa dimenzijama 6.5J i onaj ET37. E sad, posto je tih fabrickih jako malo po oglasima, mene zanima sledece - jel mogu da metnem 7J i ET38 i u cemu je razlika? Citao sam malo o tim glupostima, offset i slicno, ali nista nisam skontao pa je bolje da pitam ovde, mozda neko zna.

Vidi ovde, odaberi godište i motorizaciju:

 

https://www.wheel-size.com/size/opel/astra/

 

A možeš i ovde da pogledaš:

 

http://www.tyresizecalculator.com

Link to comment

Sve te sajtove sam procesljao i otprilike sam zakljucio da na gume 205/55/16 mogu felne od 5.5 do 7.5J ali su idealne 6.5 i 7, tim redosledom, dok za ET tj. offset ne mogu da skontam tacno. Posto u oglasima postoje cak jedne koje su 6.5J i imaju ET37, ukljucio sam opciju da mi pretrazi i sa 7J i nasao mnogo veci izbor, a ET je 38-42, sto ovako laicki gledano nije mnogo vise od 37 pa bi valjda trebalo da moze :D Jedino sto ne znam sta je konkretno razlicito u odnosu na fabricke brojke, to me jebe. Ako je samo estetski, da li felna viri ili je uvucena unutra, to mi je skoro pa nebitno, ali se plasim da ne bude nekog uticaja na kocnice ili sta vec drugo...

 

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/9757907/aluminijumske-felne-16-4-x-100

 

Ima mnogo koje su mi ok, evo jedan primer samo.

Link to comment

ET38 će ti viriti izvan blatobrana za 1 milimetar više nego ET37, kad bi bila ista J širina felne. Ovako, pošto ćeš imati za 12 milimetara širu felnu (preciznije 7 milimetara širu ka spoljašnjosti auta i 5 milimetara širu ka unutrašnjosti auta kad uzmemo u obzir i ET) možda će se dobiti još neki milimetar ka spoljašnjosti vizuelno, koliko se guma raširi na delu gde se spaja sa felnom... To je čisto fizički, koliko ja kontam. Da li smeta nečemu mehanički, koliko je tesno ispod blatobrana, da li će nešto da zapinje kad namotaš pun levi ili desni krug - nemam pojma, ali ne bi trebalo, nije baš toliko velika razlika...

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

 da li felna viri ili je uvucena unutra, to mi je skoro pa nebitno...

Ne bi trebalo da je svejedno: ako je 'ispupcena' van ravni celog tocka, znacajno su vece sanse da je negde skenjas, ivicnjak, taj rad...

Link to comment

Zato sam i napisao skoro nebitno a ne skroz nebitno, jer se nadam da ovo sto je Djipalo napisao nije neki ekstrem. Ove sa oglasa sto sam okacio su mi bas bas zanimljive, mislio sam da skoknem do Sapca i pazarim ako su dimenzije podnosljive u odnosu na ove navedene fabricke...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...