Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Popustio ti se šaf koji drži metlicu brisača na mehanizmu. Skini plastičnu zaštitu i dotegni šaf. Mislim, možda i nije to, ali ako se već čuje motor brisača, verovatno jeste, meni se dešavalo sa prednjim.A grejači mislim da ne mogu da se poprave, mora da se menja staklo. Uglavnom dolazi do prekida na onim sitnim žicama, a one su utopljene u staklo, ne može da se zalemi.U firmi imamo Octavie 1.9tdi - preporuka. Pouzdan, relativno jeftin za održavanje, ne troši previše i ima prilično dobru servisnu mrežu.
Imamo Fabije (2003) i Oktavije (2006).Ima malih problema sa neažurnošću u servisima (Novi Beograd prvenstveno).Pokušavamo da nađemo adekvatnu zamenu kod drugih proizvođača, u istoj klasi.Nova Fabija je.. nekako mekša u odnosu na prvu, a eksploatacija je teška. Edited by cika tale
Link to comment

Jel mnogo 100 evra da se ovo sredi i da li to ikad vise moze izgledati normalno, bez da se primeti da mu je neko jebao majku spicastim predmetom? Bio sam kod 4 auto-lakirera u Mitrovici i okolini i cene su 100, 130, 130 i 150 evra, s tim sto svaki garantuje da ce biti odradjeno perfektno.1zp15le.jpgzvvrjs.jpg28bv1tv.jpg

Link to comment
videću.. ako se samo šraf ... supergrejači...:(
Što se grejača tiče bio je jedan lik ovde u NS koji je to sređivao. Meni je to popravio pre 8 godina, ali ne znam da li još radi. Ako ti nije daleko mogu proveriti. Ne sećam se više cene, ali nije bilo skupo. :)A što se tiče brisača verovatno je to što su ti rekli. Edited by nesha taxista
Link to comment

Golf dvojka, problem sa ventilatorom. Iz čista mira prestao da radi na 1 i 2 (ne daje znake života kada se prebaci na te podeoke), radi samo 3-ka (gde duva ko blesav). Ima li neko ideju?I ja takođe imam problema sa zadnjim grejačima, 2/3 ne radi, ali koliko vidim, nisu zatopljeni nego zalepljeni na staklo. Beograd je u pitanju. Rešava li to neko?

Link to comment
Golf dvojka, problem sa ventilatorom. Iz čista mira prestao da radi na 1 i 2 (ne daje znake života kada se prebaci na te podeoke), radi samo 3-ka (gde duva ko blesav). Ima li neko ideju?I ja takođe imam problema sa zadnjim grejačima, 2/3 ne radi, ali koliko vidim, nisu zatopljeni nego zalepljeni na staklo. Beograd je u pitanju. Rešava li to neko?
Prekidač ti je rikavela, tj. nema kontakt na 1 i 2. To bi mogao da sredi neki električar.
Link to comment
Prekidač ti je rikavela, tj. nema kontakt na 1 i 2. To bi mogao da sredi neki električar.
Skoro sam kupio na otpadu ceo onaj displej od ventilacije za dvojku, cirka 150 dinara. Znači - nikakav električar, čupaj i menjaj. A možda su mu samo spale kleme sa kontakata, malo je čudno da i pozicije 1 i 2 riknu odjednom.
Link to comment
Glupo pitanje - da li isti osigurač pokriva sve tri pozicije?
Mislim da da. Al ne budi lenj pa otvori onaj poklopac osigurača, sa zadnje strane ti piše koji je za šta.
Link to comment

koje zimske gume preporučujete ?trenutno vozim continetal zimsko-letnje, ali mi se nije nimalo svidelo kako su se ponasale kada je pao prvi sneg.cudno, jer su prosle godine isle kao san.

Link to comment

ima li iko predstavu zasto daewoo matiz nece da upali danas na -3? poslednji put vozen u nedelju, mada ne vidim kakve to veze ima :(edit: akumulator nov

Edited by orderka
Link to comment

možda je bilo ostavljeno uključeno svetlo ili tako nešto?ako nije to, vredi ispitati da nije nekakva blokada paljenja, recimo resetom kompjutera. kod mene je za to dovoljno otkačiti akumulator na 5 minuta. ako nije ni to, probaj na kablove. možda se ispraznio zbog kratkog spoja ili tako nečeg.moj problem sa paljenjem kada je motor zagrejan za koji sam tražio savet pre nekog vremena nije rešen, ali sada umem da upalim i u tim slučajevima. izgleda da mi auto ima nekakav automatski saug, koji se isključi kada je motor zagrejan. zato dok okrećem ključ blago pritiskam gas, i upali iz prve. možda nekom pomogne. ne znam koliko košta da se opravi.

Link to comment
ima li iko predstavu zasto daewoo matiz nece da upali danas na -3? poslednji put vozen u nedelju, mada ne vidim kakve to veze ima :(edit: akumulator nov
Pa jel vergla, ili ne? Ako ne vergla, znači da je prazan akumulator. Ako vergla, a neće da startuje, mogu da budu vlažni kablovi, zamašćene svećice, mnoge druge stvari.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...