Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

sta moze da bude sa kocnicom?dok se auto ne zagreje, tj. ne predje nekoliko km, kad god stisnem kocnicu cuje se nekakav cudan zvuk. nije ono klasicno skripanje nego kao da nesto dole propada. jebem li ga, ne znam kako lepo da objasnim. on normalno koci i posle nekoliko km taj zvuk nestane. ima li neko ideju?edit: na tehnickom pre 2 meseca kocnice bile ok, ako taj podatak nesto znaci.
jesi sigurna da zvuk dolazi bas od papuccice? provuci prstecim po disku (unutar tocka) i vidi koliko su potroseni..mozda imas neke jeftine pads - 'jastucice' kojima treba vremena da se zagreju a do tada ispustaju te zvuke. Edited by mustang
Link to comment
jesi sigurna da zvuk dolazi bas od papuccice? provuci prstecim po disku (unutar tocka) i vidi koliko su potroseni..mozda imas neke jeftine pads - 'jastucice' kojima treba vremena da se zagreju a do tada ispustaju te zvuke.
hm... desava se i kad tek hocu da krenem, a ako je auto stajao nekoliko dana, da se cuje kao da sam pregazila nekakvu plastiku ili tako nesto a nisam nista (gledala sam). prvi put mi bilo frka pa sam stisla kocnicu i culo se to struganje o kom sam vec pisala. gledala sam nesto po forumu 'vrele gume' i vidim da je cesta pojava u auta koja se ne voze svakodnevno, narocito po hladnom vremenu. :unsure:
Link to comment

verovatno se napravio povrsinski sloj rdje, narocito ako je kisa (ili bas zato sto je auto dugo stajao), pa se cuje i oseca na papucici dok ga plocice ne skinu sa diskova. to bi trebalo da traje do drugog-treceg semafora/kocenja, ako traje i posle, sibaj kod majstora.

Edited by holden kolfild
Link to comment
hm... desava se i kad tek hocu da krenem, a ako je auto stajao nekoliko dana, da se cuje kao da sam pregazila nekakvu plastiku ili tako nesto a nisam nista (gledala sam). prvi put mi bilo frka pa sam stisla kocnicu i culo se to struganje o kom sam vec pisala. gledala sam nesto po forumu 'vrele gume' i vidim da je cesta pojava u auta koja se ne voze svakodnevno, narocito po hladnom vremenu. :unsure:
Jebote, svaki dan neki novi problem! Pa kakav je to auto? :)
Link to comment

Rđa je to dok se od kočenja ne skine.Mada može i od kočionih pločica, ako stalno cijuče, bilo da je potrošeno mesotmpa došlo do metala, ili su od tvrđeg materijala. Bolji je mekši, ali kraće traje

Link to comment
jel bila rucna povucena dok je stajao?oce jedan klipic nekad da zariba pa da se ne vrati skroz.onda grebe cesto pri polasku.
bila, toni.ja je vucem i na -10 mada mi kazu da tada ne treba.
Link to comment
bila, toni.ja je vucem i na -10 mada mi kazu da tada ne treba.
onda bih se kladio na tu opciju.nije opasno, al ceraj doktoru, za svaki sl.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...