Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

taj ko ti je rerkao da trosi 8 po gradu laze kao pas. njihov crdi dizel od 1600 kubika trosi 8 po gradu. ovaj benzinac ni u teoriji ne moze sici ispod 10.btw, novi megan je prosto bolji automobil od pro ceeda.
Megane novi je definitivno sjajan auto. Ispao bi me 3 000 evra skuplje nego Pro Ceed i mislim da nije toliko bolji. Pro ceed je malo mačka u džaku. Nema ih mnogo i nisu dugo na tržištu. Opet za sada su utisci odlični. Tako da videćemo, može da ispadne smart buy.
Link to comment
Megane novi je definitivno sjajan auto. Ispao bi me 3 000 evra skuplje nego Pro Ceed i mislim da nije toliko bolji. Pro ceed je malo mačka u džaku. Nema ih mnogo i nisu dugo na tržištu. Opet za sada su utisci odlični. Tako da videćemo, može da ispadne smart buy.
ja sam razumeo da je cena manje-vise, ista. sorry.
Link to comment
ja sam razumeo da je cena manje-vise, ista. sorry.
Uh da je sita uzeo bih Megane naravno. :D Međutim taj jedan Megane koji je bio na popustu jer je stajao preko 6 meseci je ćapio neko ko očigledno ima bolje veze kod uvoznika.
Link to comment
Ne fercera ti airbag.
sto u prevodu znaci da je auto usao u srbiju zveknut sa otvorenim erbegom, pa su to loznicki i sabacki dunsteri sredjivali. pretpostavljam da ne mozes nista, sem da ti u servisu iskljuce taj senzor.
Megane novi je definitivno sjajan auto. Ispao bi me 3 000 evra skuplje nego Pro Ceed i mislim da nije toliko bolji. Pro ceed je malo mačka u džaku. Nema ih mnogo i nisu dugo na tržištu. Opet za sada su utisci odlični. Tako da videćemo, može da ispadne smart buy.
uradio si dobar posao, kia pro'ceed bi ladno mogla da prodje sa bedzom toyote, brutalno je dobro uradjena pritom bez nepotrebne sminke. naravno, neces imati renoov unutrasnji fenseraj i francusku udobnost ali ces zato imati daleko pouzdanije vozilo na duge staze, trouble free, plus odlicna kola na putu. reno, isto kao i gomila evropskih dunstera (fiat, opel) se jos nije izborio sa nuznoscu modernog vozila zvanom elektronika, pa i dalje ljudima zapadaju raznorazni komadi od kojim im opada kosa. i ta potrosnja od 8 je vrlo realna, ako taj motor ima ikakve veze sa japanskim benzincima, a mislim da da. jedino ce biti drama za prodaju nakon par godina, ali mislim da kia rapidno popravlja svoj imidz cak i ovde. cestitke.
Link to comment
sto u prevodu znaci da je auto usao u srbiju zveknut sa otvorenim erbegom, pa su to loznicki i sabacki dunsteri sredjivali. pretpostavljam da ne mozes nista, sem da ti u servisu iskljuce taj senzor.
Moj ortak ima slican problem...ali se lampica povremeno pali i gasi i to uglavnom kad se vezuje i odvezuje ili pomera vozacevo sediste...da li to znaci da ako bi doslo ponovo do sudara erbeg se nece otvoriti?Rekli mu u servisu da je problem u nekim senzorima ispod sedista koje je dijagnostika registrovala i resetovala ali da ne preporucuju zamenu jer su ti senzori mnogo skupi...u pitanju je Megan 2...edit: i rekli su mu da na osnovu toga ne moze da se zna da li je auto udaran ili nije... Edited by Behemoth
Link to comment
Moj ortak ima slican problem...ali se lampica povremeno pali i gasi i to uglavnom kad se vezuje i odvezuje ili pomera vozacevo sediste...da li to znaci da ako bi doslo ponovo do sudara erbeg se nece otvoriti?
to neces znati pre sudara :lol:
edit: i rekli su mu da na osnovu toga ne moze da se zna da li je auto udaran ili nije...
moz da bidne al ne mora da znaci.... :o .... treba da znas da servisi izbegavaju da daju misljenje o stvarima tipa da li je kilometraza stvarna ili da li je auto udaran, zato sto su prodavci sa placeva umeli da sa stanglom i bezbolkom posete one koji su im kvarili posao svojim postenjem....
Link to comment
sto u prevodu znaci da je auto usao u srbiju zveknut sa otvorenim erbegom, pa su to loznicki i sabacki dunsteri sredjivali. pretpostavljam da ne mozes nista, sem da ti u servisu iskljuce taj senzor.
Sve je to lepo, samo sto je meni auto uvezao kevin rodjeni brat a.k.a. ujak, koji zivi u Svajcarskoj :D Trazio je tamo 10-ak dana kao da sebi uzima, sve proverio, pregledao. Dakle, nesto drugo je u pitanju. Jel 'oce to da se uzjebe od 'ladnoce, ti senzori ili sta vec?U principu, nadam se da mi to nikad nece trebati ali jebiga, nikad se ne zna.
Link to comment

Gazzo, ne plaši dečka bez (preke) potrebe. Kao što si i rekao, možda jeste, možda nije. Na Opelovim vozilima mnogo češće nam se palila "Check Engine" lampica (naše kvalitetno gorivo), dok je Renault, posebno novi Twingo, šampion u nerviranju pomenutom lampicom sa kuglomtm. Uopšte, prethodni Megane (guzonja), te novi Twingo i Modus su neopevana đubrišta od auta, izuzimajući motore. + što je "poslovična francuska udobnost" 1 arhaizam.Eraser, odličan auto.

Link to comment
koji bi mogao biti razlog za probleme sa paljenjem kada je motor zagrejan? c3. hladan pali iz prve, na radnoj temperaturi iz trećeg-petog puta. zamena akumulatora i čišćenje dovoda benzina i vazduha nisu pomogli. kao da se polako pogoršava.
Koliko je taj prešao? Dešava se kod potrošenih motora da je dihtung glave malo popustio i onda se tu može javiti više problema. Može tu da gubi kompresiju, a može i da ulaze kroz to minimalne količine vode ili ulja. Oba problema se javljaju baš kod zagrejanog motora. Takođe može da se desi i da neki ventil ne naleže dobro. Dakle prvo treba pratiti stanje vode ili ulja i ako nešto od toga gubi može biti da je baš tu. Ne znam da li taj automobil ima hidraulično podešavanje ventila, ali i to može da se poremeti pa da bude uzrok težem paljenju zagrejanog motora. Takođe treba pratiti kakav dim izlazi iz auspuha, ali isključivo kad je suvo vreme, jer sad uglavnom zbog kondenzacije bude bela para. <_<
Link to comment

Ja ne znam da li sam lud ili se samo tako cesljam ali sam utvrdio da mi Astra (vec napisah da je 1.4 16V sa 90 konja) sad po zimi trosi oko 11L :huh: Drug mi je pominjao neki automatski saug + to sto prelazim uglavnom kratke deonice i motor ne stize da se zagreje ili sta vec + sto se uglavnom vozi u drugoj i trecoj, sa dosta stani-kreni zajebancija.Ali sto je mnogo, mnogo je. Jebote, 11 jebenih litara.

Link to comment
Ja ne znam da li sam lud ili se samo tako cesljam ali sam utvrdio da mi Astra (vec napisah da je 1.4 16V sa 90 konja) sad po zimi trosi oko 11L :huh: Drug mi je pominjao neki automatski saug + to sto prelazim uglavnom kratke deonice i motor ne stize da se zagreje ili sta vec + sto se uglavnom vozi u drugoj i trecoj, sa dosta stani-kreni zajebancija.Ali sto je mnogo, mnogo je. Jebote, 11 jebenih litara.
to je za nijansu vise od normalnog. ja sam sa meganom 2, 1.6 16v, motor u besprekornom stanju leti trosio izmedju 11 i 12 u beogradu. onda sam presao na gas :)
Link to comment
to je za nijansu vise od normalnog. ja sam sa meganom 2, 1.6 16v, motor u besprekornom stanju leti trosio izmedju 11 i 12 u beogradu. onda sam presao na gas :)
Jebiga, nije ni pasulj džabe.Kad je već benzin tako lošeg kvaliteta dole, kakav je dizel?
Link to comment
Jebiga, nije ni pasulj džabe.Kad je već benzin tako lošeg kvaliteta dole, kakav je dizel?
dizel je bolji ako se kupuje na molovim ili pumpama onih grka (zaboravio ime). inace i autogas valja (ima dovoljno oktana) samo kod ovih istih dobavljaca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...