Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Beli dim je uobičajen nakon paljenja po hladnom i vlažnom vremenu. <_< Dakle ne mora da znači da je bilo šta loše. Ako je vreme vlažno dimiće sve vreme dok voziš zbog kondenzacije vode, a ako je suvo onda bi dimljenje trebalo da prestane kad se motor ugreje.
nesho, iz tvoje tastature u bozije usi :)))za sada samo proveravamo ulje po majstorovoj preporuci pa cemo da vidimo sta dalje kad prodje ova 'ladnoca Edited by orderka
Link to comment

Kad ste se vec opet dotakli zime, zanima me jel normalno da motor po ovakvom vremenu ujutru malo "zavergla", mozda sekund ili malo jace? Nije mi se jos nikad desavalo da nece da upali ali ovo jeste par puta, mada je uglavnom palio kao zmaj.I otkad sam promenio ulje (neko Valvoline polu-sinteticko umesto ko zna kojeg), cak i po ovakvoj zimi mi trosi tacno 10 litara, dok je do tada gutao 11-12. Ne znam da li je zbog toga ali sad trosi manje.

Link to comment
Kad ste se vec opet dotakli zime, zanima me jel normalno da motor po ovakvom vremenu ujutru malo "zavergla", mozda sekund ili malo jace? Nije mi se jos nikad desavalo da nece da upali ali ovo jeste par puta, mada je uglavnom palio kao zmaj.
Naravno, sasvim je normalno da automobil nešto "teže" upali kada je dobar minus. Edited by wall
Link to comment
I otkad sam promenio ulje (neko Valvoline polu-sinteticko umesto ko zna kojeg), cak i po ovakvoj zimi mi trosi tacno 10 litara, dok je do tada gutao 11-12. Ne znam da li je zbog toga ali sad trosi manje.
Skupio se od hladnoće. Trebalo je do sada već da primetiš taj fenomen.
Link to comment
Kad ste se vec opet dotakli zime, zanima me jel normalno da motor po ovakvom vremenu ujutru malo "zavergla", mozda sekund ili malo jace? Nije mi se jos nikad desavalo da nece da upali ali ovo jeste par puta, mada je uglavnom palio kao zmaj.I otkad sam promenio ulje (neko Valvoline polu-sinteticko umesto ko zna kojeg), cak i po ovakvoj zimi mi trosi tacno 10 litara, dok je do tada gutao 11-12. Ne znam da li je zbog toga ali sad trosi manje.
Ne može da se zbog ulja toliko smanji potrošnja. Moguće da si naleteo na bolje gorivo. :)
Link to comment
  • 4 weeks later...

vozio punto vana do, oko, i od bechkereka. dok sam trazzio parking ispred kuce ugasi mi se (mojom greshkom) i od tog momenta mrtav, ne vergla. komsha teoretichar sveznadar tvrdi da mi alarm isisa akumulator. upalio na kablove. akumulator je 2 meseca star kada je i servis radjen. zanima me jel neko ima slichna iskustva da me uputi na shta da obratim pazznju..akumulator, alarm neshtotrece...?

Link to comment
vozio punto vana do, oko, i od bechkereka. dok sam trazzio parking ispred kuce ugasi mi se (mojom greshkom) i od tog momenta mrtav, ne vergla. komsha teoretichar sveznadar tvrdi da mi alarm isisa akumulator. upalio na kablove. akumulator je 2 meseca star kada je i servis radjen. zanima me jel neko ima slichna iskustva da me uputi na shta da obratim pazznju..akumulator, alarm neshtotrece...?
Pa akumulator se prazni kad se ''krade'' struja, tj. ako neki od potrošača je izvlači prekomerno i kad motor ne radi. Ovako napamet bez merenja se ne može reći koji je potrošač u pitanju, ali alarm je često među prvima na listi sumnjivih. Autoelektričar će to brzo i lako utvrditi. <_<
Link to comment

Verovatno je u pitanju po naški- "šok senzor". Dešava se da se aktivira i upadanjem u rupu ili oštrijim prelaskom preko ivičnjaka, pa isključi benzinsku pumpu. Ako se ista (pumpa) ne čuje kada daš konktakt, potraži kod leve potkolenice vozača ili desne potkolenice suvozača mali plastični pregib na čijem ćeš vrhu napipati dugme, presvučeno gumom. Pritisni dok je ugašen i probaj ponovo.

Link to comment
zanima me jel neko ima slichna iskustva da me uputi na shta da obratim pazznju..akumulator, alarm neshtotrece...?
pored ovoga sto je Nesa napisao (merenje da li ti neki uredjaj "krade" struju), lako ce ti izmeriti i alternatorsko punjenje - znam da je kod mene donja granica 13V kad su mi ukljucena svetlapogledaj boju navoja zice u alternatoru (kuciste je resetkasto, vide se namotaji). ako nije prljava bakarna boja, nego "obgorela" (nagorela bronza recimo), u trosku si...jos ako imas klimu na njemu trosak je 50% visi. i da, ni u ludilu ne pristaj na "budzenje" (vinklovanje, zamenu rotora, statora i sl), jer je velika verovatnoca da ces to sve kumulativno vise platiti nego novi alternator...pogotovu ako se uzme u obzir da je velika verovatnoca da ce za par meseci opet placati na cupriji...
Link to comment

sta moze da bude sa kocnicom?dok se auto ne zagreje, tj. ne predje nekoliko km, kad god stisnem kocnicu cuje se nekakav cudan zvuk. nije ono klasicno skripanje nego kao da nesto dole propada. jebem li ga, ne znam kako lepo da objasnim. on normalno koci i posle nekoliko km taj zvuk nestane. ima li neko ideju?edit: na tehnickom pre 2 meseca kocnice bile ok, ako taj podatak nesto znaci.

Edited by orderka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...