Jump to content
IGNORED

Road Trip


Аврам Гојић

Recommended Posts

hrvatska od slo do sida je 18 eur, sid - beograd 3 i po. bolje je ici iz austrije u madjarsku, vinjeta je 6-7eur, onda od su do bg za 5 eur.

Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    47

  • Lancia

    28

  • Indy

    13

  • adam

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

hrvatska od slo do sida je 18 eur, sid - beograd 3 i po. bolje je ici iz austrije u madjarsku, vinjeta je 6-7eur, onda od su do bg za 5 eur.
Slažem se, jedino što ne znam apsolutno nikog ko je išao tim putem odavde a da nije popasao makar jednu kaznu u Mađarskoj.
Link to comment
Slažem se, jedino što ne znam apsolutno nikog ko je išao tim putem odavde a da nije popasao makar jednu kaznu u Mađarskoj.
+1 za sloveniju, hrvatsku. apropo kazna, ja sam se austrijancima naplacao samo tako, ima jedan deo kod salzburga (mozes da udjes i u grad ako imas vremena) gde je ogranicenje zbog buke, ja nekako uvek previdim.predlog za prenociti http://www.booking.com/hotel/si/rimske-terme-d-o-o.html?label=gog235jc;sid=1c1978feb4084159022e502ee1e9d7a2;d, ok, nije b&b, ali je dobro.
Link to comment

Drugar išao u maju, belgijske table, na Horgošu ga obradovali sa tričavih 200e.Eve ga prenoćište koje sam spominjao na Dunavu. Blizu auto puta, čisto, tiho, odlična klopa, ujutru kafa uz Dunav, prilično jeftino (noćenje+doručak je bilo oko 30e).

Link to comment
Pazi, adame, tamo voze naopačke.
vezbam ja to povremeno, mada ne tako cesto kao ranije, eurotrain radi poso. fala svima na savetima i informacijama, vrlo dobrodosli. dobro je znati i za navike pandura, zaboravio da iskacu iz zbunja. racunam da potrosim max tri dana u jednom pravcu, trebalo bi biti dovoljno vremena za neku lezerniju voznju.
Link to comment
Drugar išao u maju, belgijske table, na Horgošu ga obradovali sa tričavih 200e.Eve ga prenoćište koje sam spominjao na Dunavu. Blizu auto puta, čisto, tiho, odlična klopa, ujutru kafa uz Dunav, prilično jeftino (noćenje+doručak je bilo oko 30e).
fala, bas ovako nesto i trazim. 200e! madjarsku zaobilazim samo tako.
Link to comment
700km dnevno, podnošljivo. Onda gađaj da kuntaš negde između Kelna i Frankfurta a drugu noć negde u Austriji.
tako sam nekako i mislio. cenim da bi mi se ovaj dunav taman mogao uklopiti za drugu noc ka tamo pa da se ujutro provozam kroz austriju, rucam na bledu i da onda zviznem na autoput do bg, to bi trebalo biti ok.
Link to comment
a zasto je platio 200e?
Ne zna tačno, pošto je papir koji je dobio bio na mađarskom. Pandur na Horgošu mu je rekao da su to neki prekršaji koje je napravio, može da se žali i da traži da mu pošaljui fotke na gajbu u Briselu, al bi onda platio tih 200 + taksu za žalbu, slanje...
tako sam nekako i mislio. cenim da bi mi se ovaj dunav taman mogao uklopiti za drugu noc ka tamo pa da se ujutro provozam kroz austriju, rucam na bledu i da onda zviznem na autoput do bg, to bi trebalo biti ok.
Ja sam sa Dunava krenuo oko pola 8 ujutru i bio u Bgd oko 6 popodne, sa jedno sat ipo-dva pauze.
Link to comment

Jedino što može da ti ujebe prolazno vreme je granični prelaz SLO-HR. Ume da bude opaka gužvetina a prelazčić nikad manji.

Edited by dig_chohano
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...