Jump to content
IGNORED

Road Trip


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    47

  • Lancia

    28

  • Indy

    13

  • adam

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Maslinjaci, vinogradi, maslinjaci, vinogradi... Priroda da se usereš. Prikočiš da put pređe zeka, prikočiš da pređe lija. Zaista dobro, jedino što malo smaraju britanske babe koje voze 11 na sat, belgijski starci koji tripuju da su Kontador i Holanđani koji na svakom koraku žderu leb iz kese.Marsej je do jaja, buka, trka, pakao, prljavo, ljudi mravinjaju, vozači divljaju, brda, proplanci, luka, more da se usereš, jedini grad u Francuskoj u kom bih živeo.

Link to comment
Maslinjaci, vinogradi, maslinjaci, vinogradi... Priroda da se usereš. Prikočiš da put pređe zeka, prikočiš da pređe lija. Zaista dobro, jedino što malo smaraju britanske babe koje voze 11 na sat, belgijski starci koji tripuju da su Kontador i Holanđani koji na svakom koraku žderu leb iz kese.Marsej je do jaja, buka, trka, pakao, prljavo, ljudi mravinjaju, vozači divljaju, brda, proplanci, luka, more da se usereš, jedini grad u Francuskoj u kom bih živeo.
Onda ja nisam imao srece. Bio sredinom januara prosle godine, nesto kratko, na 3 dana, taman za duge setnje. I onako, delovao mi Marsej provincijski.
Link to comment

Zavidim na putu i slikama Annecy-ja i tog dela Francuske (moj kraj :wub: ) Sto se tice Provence, meni je ipak pravi Provence nakon Montpelliera, recimo seoce Bessan gde - legenda kaze - jeste "izumljen" roze. Agde, Marseillan, Beziers, Perpignan, pa sve dole do granice sa Spanijom... To je nepojmljivo od lepote i jednostavnosti. Marseille...hm - zavisi gde si, kada i koliko dugo. Zna da bude super, a ume da bude nocna mora.

Edited by dragance
Link to comment
  • 1 month later...

ej, ameri!nesto sam citao da je za road trip najpozeljniji oblik, kupovina auta, prakticno nemoguca ako nemas prebivaliste i samim tim niko nece da te osigura(?¿) - jel zna neko jos neku stranicu osim ove gde se iznajmljuju kola po principu 'one way' na minimum tri mesesca?bilo koja vrsta saveta, informacija, iskustva - vrlo dobrodosla.

Link to comment

Ja sam planirao da uzmem manji motorhome (RV) negde iz Kal. i da ga ostavim negde na severoistoku. Cene koje sam gledao na netu nisu bile lose (kad se uracuna smestaj u istom vozilu). Premda mi je kulije da se vozim normalnim autom i odsedam po motelima. A jos je kulije nekim super autom, gledao sam cene za nesto tako po Kaliforniji, makar neko parce da se izvozamo Mustangom ili cime tako.

Link to comment
ej, ameri!nesto sam citao da je za road trip najpozeljniji oblik, kupovina auta, prakticno nemoguca ako nemas prebivaliste i samim tim niko nece da te osigura(?¿) - jel zna neko jos neku stranicu osim ove gde se iznajmljuju kola po principu 'one way' na minimum tri mesesca?bilo koja vrsta saveta, informacija, iskustva - vrlo dobrodosla.
nisam amer, al sam pre četiri godine išao na ceo route 66. iznajmio auto u čikagu, ostavio ga 10 dana kasnije na aerodromu u san francisku. mislim da baš svaki američki rent-a-car ima opciju da auto uzmeš na jednoj i ostaviš na potpuno drugoj lokaciji. znam da su mi neki nudili i opciju da samo ključ ubacim u kovertu, unutra upišem adresu gde sam ostavio auto i ubacim kovertu u sanduče. inače, sve uredno plaćao 'domaćom' mastercard karticom. znam da je na sajtu pisalo da traže američku ili kanadsku vozačku i još milion nekih uslova, al ja običnom crvenom srpskom dozvolom išao bez problema.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...