Jump to content
IGNORED

Road Trip


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    47

  • Lancia

    28

  • Indy

    13

  • adam

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pretpostavljam da Pan Americana kroz Cile mora da je odlicna.Mada je i voz verovatno zanimljiv.Moje dvodnevno iskustvo kroz ekvadorske Ande je bilo fenomenalno.Ako je za road trip bitan osecaj da si sam uokolo, ni voznja kroz Vels nije losa. Pretpostavljam da je u Skotskoj, severozapad, slicno.

Link to comment
'ajd da spojim prvu i trecu tvoju primjedbu i kazem da se djelimicno slazem. zato sam nedavno, vozeci od nyc skrenula lijevo poslije wilmingtona i uzivala vozeci zivopisnom 13-icom kroz delaware&maryland, ne mareci ni za plaze a jos manje za kukuruze, pa malo juznije sve do chesapeake bay mosta.ne znam kolika je duzina mosta, ali 2x se most spusta u tunel koji prolazi ispod mora i tako omogucava prolaz brodovima. izvijugan i ne mnogo visok, djeluje nadrealno i pomalo scary, jer se ne vidi obala ni s jedne strane. nisam slikala u odlasku, moram pri povratku.
Ah da... zaboravih na taj most. To je 1 svetla tačka tog puta na obalu Delavera/Merilenda.
Link to comment
- istočni Kentaki/zapadna Zapadna Virdžinija (I-64). To je deliverance country; tako izgledaju a tako i pričaju. Tu je i početak Appalachian mountains. Veoma lepa priroda.
Tu bih jos dodao i Blue Ridge Parkway koji pocinje u VA i ide juzno do Smoky Mountains u NC, pogotovo u kasnu jesen. Istocna strana Applachians, malo civilizovanija od zapadne (WV, KY)
- Highway 1 u Floridi, od Majamija na sever. Najlepše plaže u Americi sa natoplijom vodom.
Highway 1 prakticno od ME do FL. To je bio I-95 pre I-95, znaci od Kanade do Key West, mnogo sporije, ali i zivopisnije ukljucujuci tu i prolaske kroz mnoge gradove umesto zaobilaska.
Izbegavati:- sve između Njujorka i Vašingtona. Previše gužve na putu, autoputevi se plaćaju (kao i mostovi) a nema baš mnogo toga da se vidi- Sve drumove od Vašingtona & Baltimora prema obali (Merilend & Delaver). Putevi su ibarska magistrala, a dok ne dođeš do plaže voziš se kroz kukuruze. Odnos cena/doživljaj je nepovoljan.
Problem je tu sto ako ides od NY ili negde severnije do bilo gde juznije od DC, ovo su ti realno 2 moguce opcije. Ili ces da se vozis po ibarskim magistralama ruralnog DE, MD, i posle kad predjes CBB, VA/NC ili ce da te skenja Philly/Baltimore/DC saobracajna guzva. Dobro, ima tu i ona varijanta da ides na zapad do centralne PA, pa da se spustas sa I-81, ali to je velika obilaznica i ne bi je nikome preporucio zimi.
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
planiram jedno road tumaranje po Francuskoj. svaka rec, predlog ili iskustvo s puta je dobrodoslo.
Dokle si spreman da bačiš na sever + u koje doba godine ideš? Edited by dig_chohano
Link to comment

Ja bio u avgustu Pais de Calais i Normandija, lepo da se usereš, putevi uz more savršeni za vožnju, ljudi zapanjujuće ljubazni kad se uzme u obzir koja je zemlja u pitanju. Čuo sam da su i neka jezera južno od Ženeve na FR strani takođe nenormalno dobra.

Link to comment

Ja planiram da ponovim spuštanje zapadnom obalom, moram da dobacim do ovoga:Mont Saint-Michelplima:Mont-St-Michel-maree-haute-equinoxe-2-zmm.jpgoseka:1240114692WlnmHs6.jpgPlus imaju ovo:Mont-Saint-Michel-2004.jpgUnapred posoljene ovce (hrane se po slanim močvarama kad se povuče plima). Vele da je meso nepojmljivo dobro.edit: btw, indijevo i tonijevo upozorenje stoji svako malo pored puta, jer ima dosta gospode iz UK koja preskoči kanal da bi kupila jeftinu cirku.

Edited by dig_chohano
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...