Jump to content
IGNORED

Road Trip


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pošto vele da slika vredi više no tisuću riječi, računajte da sam se usro od pisanja:(warning: otvarajte spoiler samo ako imate protok kano NASA, mrzelo me da smanjujem fotke)

Pamplona:DSC_0552.jpgSan Sebastian:DSC_0532.jpgBilbao:DSC_0495.jpgDSC_0455.jpgBayonne:DSC_0374.jpg

Edited by dig_chohano
Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    47

  • Lancia

    28

  • Indy

    13

  • adam

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

vol. 4

Collioure (tu smo izblejali 7 dana):DSC_0782.jpgSete:DSC_0765.jpgBarselona:DSC_0624.jpgAndora:DSC_0709.jpgŽeneva:DSC_0172.jpgIMG_8199.jpgDrugar iz Provanse, hotelski džule, pravio nam društvo ceo dan u šetkanju:DSC_0030.jpg

Edited by dig_chohano
Link to comment
Sjajne su fotke, dig, samo molim te napiši gde je šta snimano. :)
Oću, sad ću da editujem.edit: odrađeno. Jbg, samo sam nabacao neke slike iz gomile od bezbroj koje imam, niđe veze sa hronologijom putovanja, iskreno ni sam ne mogu više da pohvatam gde je šta. Edited by dig_chohano
Link to comment
Zeznuli su te. Ovo nije Saint Malo nego Dinan.
U pravu si :lol: Spavali u Renu pa ih isto jutro obišli pa sam pomešao, u glavi mi je i dalje ozbiljan bućkuriš. Sreća pa je žena zapisivala gde smo sve bili inače bih ja u glavi imao opasne rupe, i onako provaljujem odakle je koja slika samo po datumu.
Link to comment

@digkakvi su ti utisci o predjenim kilometrima po jedinici vremena? da li bi ponovio tolike kilometre za relativno kratko vreme ili mislis da bi manje bilo vise?

Link to comment
@digkakvi su ti utisci o predjenim kilometrima po jedinici vremena? da li bi ponovio tolike kilometre za relativno kratko vreme ili mislis da bi manje bilo vise?
Znaš kako, što se same kilometraže tiče, to sam unapred sasvim dobro proračunao tako da je u 90% slučajeva vožnja bila milina sa sasvim dovoljno vremena za predviđene obilaske. Imao sam samo dva zajeba, jer mi je kilometraža delovala skroz ok ali su putevi bili iznimno zajebani što, glupan, nisam pred put pogledao. Prvo je bila vožnja od Perpinjana do Andore i nazad, jer je dobar deo puta u planinčugama i serpentinama stvorenim za neki prezajeban reli (plus se u povratku spustili oblaci na planine, te je i vidljivost bila malne nepostojeća, neki mučenik ispred mene se survao u provaliju pa smo čekali jedno čuku vremena na putu da ga izvuku. Drugi zajeb je bio put od Buis-les-Baronnies ka Grenoblu, ubedi nas žena tamo da se ima svašta dojajstveno videti ako krenemo kroz planine a ne na auto-put (i stvarno je bilo nestvarno lepih mesta i prirode) ali je put do Serresa... :isuse: Prvo kroz neki kanjon, pa se penješ na 1800-1900m nadmorske visine nekim ludačkim serpentinama, pa onda spuštaš, a kolovoz je sve vreme max širine 2,5-3m iako je put konstantno dvosmeran a na svakih 500m imaš neko minijaturno proširenje gde se jedno vozilo pomeri ako vidi da mu drugo ide u susret. Tumeli su dodatna zabava, jer su široki taman toliko da jedan auto jedva prođe a prednost ima, naravno, vozilo koje je u tunelu. Jedini je zajeb što tuneli umeju da budu savijeni, tako da možeš da znaš dal je vozilo unutra jedino ako bitiš svetla farova, a iznekog razloga dosta ljudi na tom putu ne neguje naviku da pali svetla tako da sam u svaki tunel ulazio uz molitvu Perunu i 11 minuta skraćenja života. U suštini, sledeći put bih slično organizovao put, s tim što bih malo više pažnje obratio na neke potencijalno sumnjive i zahtevne delove rute.
Link to comment

@digRistepak!Kako je bilo sa vozačkog aspekta? Focus bio fokusiran celim putem? Jesi možda ispratio potrošnju goriva? Jesu francuski policajci tražili onaj jednokratni alko-hepek?Radari, putarine/vinjete i tako to? (mećem upitnike k'o jolanda :lolol: )

Edited by fanjo
Link to comment
@digRistepak!Kako je bilo sa vozačkog aspekta? Focus bio fokusiran celim putem? Jesi možda ispratio potrošnju goriva? Jesu francuski policajci tražili onaj jednokratni alko-hepek?Radari, putarine/vinjete i tako to? (mećem upitnike k'o jolanda :lolol: )
Bilo je super, od dosade autoputa do reli stazica za divokoze. Focus odradio posao bogovski, jedino je umeo da bude malo trom na velikim usponima dok ga ne uteram u više obrtaje, ali sam to i očekivao do 1.6 dizela. Pred polazak sam resetovao merač prosečne potrošnje, kad sam došao nazad gajbi pokazivao je 5,9l/100km. Sa policijom jedan jedini kontakt nisam imao, GPS mi radare uredno prijavljivao pa sam na vreme kočio (ako sam neki i omašio još mi ništa nije stiglo). Čini mi se da cene putarina u Fr dosta zavise od zakupca auto-puta (moj utisak je da Vinci dere najstrašnije dok je npr. APRR više nego korektan sa cenama, u Španiji su cene bile možda za trunčicu niže osim na prilazima Barseloni, gde ti jebu mamu maminu. U Švajcarskoj vinjetu nisam ni kupovao, do Ženeve mi nije bila potrebna. U svakom slučaju, sam put nije uopšte jeftin, ne želim ni da sabiram gorivo, putarine i parkinge (uglavnom sam parkirao po garažama, zbog stvari u kolima), al je vredelo svaku paru.
Link to comment

kucam sa jebenog tableta, pa ne mogu bas, ali ta grenoble ruta je jebitacna, sa 'tunelima' gde je recimo samo ogromna kamencina sa druge strane. zena i ja smo se zezali kad naidjemo na ulicu sa obelezenom srednjom linijom. mi smo namerno hteli da se vozimo po francuskim vukojebinama.na takva putovanja se ne gledaju troskovi, inace ne treba ni polaziti. mene uhvatio na putu bordo biariz, ali sace godinu dana jos nista nije doslo, inace ima skoro uvek table sa upozorenjem za radar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...