Jump to content
IGNORED

Road Trip


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    47

  • Lancia

    28

  • Indy

    13

  • adam

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

mala ti belgija :(heh podseti me na belgosa stopera kog sam pokupio na avtoputu. ide coek na put u indiju stopom. i pricamo kao, i reko mu ja kako bih voleo da vidim belgiju. i on mrtav ozbiljan, zbunjen: a sto?

Link to comment
Dvadesetak dana, kraj avgusta + početak septembra:208jpqf.jpgOvo je radna verzija, svi predlozi i saveti za skretanja sa rute/must see mesta/dobra prenoćišta su dobrodošli.
Moja neka ruta kolima je uvek uključivala ovu liniju koja od Frajburga ide na Bezanson, pa odatle preko Liona na Marsej (nekad preko Dižona, a nekad bez njega), pa ću se samo na nju ograničiti. Za Dižon mogu samo preporučiti hotel za prespavati - Hotel Wilson. U relativnom centru je (tj. brzo dođeš peške do stroge pešačke zone), relativno povoljan, ima svoj parking u dvorištu itd. Nema problema ni ako imaš psa ili mačku - naglasiš da imaš kućnog ljubimca i gledaju da te stave krilo gde ima manje drugih gostiju.

wsn4i.jpgru6420.jpg

Dok ulaziš u Dižon, prvo se zgroziš, jer su sva ta predgrađa vizuelno gora od prigradskih delova Pirota. A onda prelepo srednjevekovno jezgro, zbog kojeg stalno imaš utisak da je neki primorski grad i tripuješ galebove.Što se Liona tiče, ako nisi mislio da ostaješ tamo, nego samo da prođeš - zaobiđi ga obilaznicom. U špicevima je i obilaznica neretko krcata i bukvalno se mili. Ako već obilaziš Lion, napraviš malo veći luk ka istoku do Aix-le-Bainsa. To su već brda Savoja, banjsko mesto na lepom jezeru. U to doba bi trebalo da možeš i da se okupaš još uvek. Velik izbor smeštaja, s obzirom da gaziš na septembar, trebalo bi da možeš da biraš smeštaj - cene su poslednji put bile bagatela sredinom septembra. Savojska klopa odlična (spoj francuske i alpske kuhinje), a imaju i dobro lokalno pivo.

25jyy5v.jpg

Deonica od Liona prema Avinjonu je takođe stalno zakrčena, pogotovo zbog onih naplatnih stanica. Ajde što nervira to što treba da poneseš 200 kg sitniša, nego što su grozno načičkane - taman misliš da si krenuo, kad kreneš opet da usporavaš i staješ u red za sledeću naplatnu rampu (a i nije baš džabe). Ali moguće je da je mene i Deutchland über alles razmazio po tom pitanju.

Link to comment
Dvadesetak dana, kraj avgusta + početak septembra:208jpqf.jpgOvo je radna verzija, svi predlozi i saveti za skretanja sa rute/must see mesta/dobra prenoćišta su dobrodošli.
Na brzinu.Zasto Nirot a ne La Rochelle?U Lyon bih isao preko Gap-a (preko alpi)
Link to comment
Dvadesetak dana, kraj avgusta + početak septembra:208jpqf.jpgOvo je radna verzija, svi predlozi i saveti za skretanja sa rute/must see mesta/dobra prenoćišta su dobrodošli.
aubenas, cahors preporucujem, nije ti veliko skretanje sa rute. da nije malo preambiciozno za dvadesetak dana? ok, ako picis sve auto putem, ali opet, da ti ne bude previse voznje? ja sam za nekih 12-13 dana imao samo juzni deo (do bordeaux-a, biarritz-a) od züricha, prelazio nekih 200-400 km dnevno, istina, skoro bez auto puta (cilj je bio preci manju povrsinu, ali vise uzivati u provinciji), zaobilazio vece gradove, pa mi se na kraju ucinilo kao da je previse voznje. meni je irska u planu za maj-juni, ali mislim da cu kilometre prelaziti svaki drugi dan. znam...znam, road trip, ali...
Link to comment

Da, ima da crkne nakon 5-6 dana. Pogotovo ako se skine sa autoputa. Tako sam ja jednom odlučio pametnjaković da vozim rutu od Kana do Đenove uz obalu, kao "lepše je" (obala, more, cice). Nakon četiri i po sata popizdeo, izašao na autoput i nagazio gas.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Da, ima da crkne nakon 5-6 dana. Pogotovo ako se skine sa autoputa. Tako sam ja jednom odlučio pametnjaković da vozim rutu od Kana do Đenove uz obalu, kao "lepše je" (obala, more, cice). Nakon četiri i po sata popizdeo, izašao na autoput i nagazio gas.
:D sta ti se prvo smucilo?
Link to comment
Na brzinu.Zasto Nirot a ne La Rochelle?U Lyon bih isao preko Gap-a (preko alpi)
Tako mi google maps izbacio rutu Nant-Bordo. Za sada imam u glavi te neke velike waypointe plus brdo vremena za detaljne pripreme, zato i pitah šta uključiti u rutu a šta preskakati.Inače, hvala onoliko, samo sipajte info i savete. Ne znam dal je preveliki zalogaj, ima oko 3700km, videćemo. Do sada mi jahanje od oko 500-600km dnevno po auto putu nije predstavljalo neke napore (tj to nisam ni osetio, 800-1000 mi je optimalno, sve preko 1200 užas), al biće tu i dosta skretanja svakako. Plan mi je da u odlasku na jug više švrljam, pa da na granici FR-ESP zalivadim nekoliko dana sa skokom do Barselone na 2 dana, dok bih u povratku jedino za Marsej odvojio neko ozbiljnije vreme, ostalo bih gazio muški auto-putem ka Briselu i gađao spavanje u nekim zanimljivim mestima. Edited by dig_chohano
Link to comment
Da, ima da crkne nakon 5-6 dana. Pogotovo ako se skine sa autoputa. Tako sam ja jednom odlučio pametnjaković da vozim rutu od Kana do Đenove uz obalu, kao "lepše je" (obala, more, cice). Nakon četiri i po sata popizdeo, izašao na autoput i nagazio gas.
kakav optimizam :Dsamo granicni potez menton-ventimiglia od 10 km zna da potraje i po sat i po.za put full do djenove bi vec morali da nacnete i odmor od sledece godine. a i italijanska obala u tom delu bas i nije atraktivna, pa ti ne bude zao sto si je zamenio pogledom na dupeta italijanskih kamioncina vozeci po autoputu kroz ligurijske gudure.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...