Jump to content
IGNORED

Road Trip


Аврам Гојић

Recommended Posts

ne znam da li si roadtripovo, ali meni je to na kraju ispalo bolje nego sva putovanja koja sam imao u životu stavljena zajedno, a mislim da stvarno jesam dosta putovao.prošle godine nisam mogao da uzmem godišnji odmor i imao sam samo tri dana da odem negde. krenuo sam sa tadašnjom devojkom kod babe u jedno selo blizu vršca. popeli smo se na titelski breg, stajali kod đermova na livadama ispod, lenčarili sa stokom u hladu, u titelu gledali trke kajacima, okupali se u tisi, vozili se praznim putevima, kada smo skapirali da je suviše toplo na jednoj njivi protrčali ispod sistema za navodnjavanje i osećao se kao najveći hipik, uzeli sandolinu i veslali po carskoj bari, ručao odličnog šarana na jednom ribnjaku, obišli rasejanog u zr i popili po staropramen, u sečnju pojeli kutiju sladoleda na nekoj kući u drvetu pored reke i tu se okupali, došli u uljmu kod babe, večerali uštipke, sutra vršac, belocrkvanska jezera, livade deliblatske peščare, okupali su reci do kolena koja se zove karaš i gde smo otkrili grupu nudista i zezali se sa njima, neverovatan osećaj vožnje putevima sa super muzikom i ženom... na kraju novi sad via borča do mekejba.nijednim putem nisam prošao do tada i sve što sam video je bilo novo i upoznao sam gomilu ljudi. nikada do tada nisam veći osećaj otkrivanja.tada sam i skapirao da bi amerika bila odlična
Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    47

  • Lancia

    28

  • Indy

    13

  • adam

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

obzirom da sam mnogo puta prošao ovim krajevima, i švrćkao po južnom banatu, mogu samo da potvrdim. road trip po tim skrajnutim delovima vojvodine, pusti putevi, zanimljiva sela i ljudi, stepski pašnjaci, pogled koji puca u beskraj, i ostalo, je prava avantura i zaista se može porediti s krstarenjem autom nekim američkim bespućem.

Edited by Gonzo
Link to comment
obzirom da sam mnogo puta prošao ovim krajevima, i švrćkao po južnom banatu, mogu samo da potvrdim. road trip po tim skrajnutim delovima vojvodine, pusti putevi, zanimljiva sela i ljudi, stepski pašnjaci, pogled koji puca u beskraj, i ostalo, je prava avantura i zaista se može porediti s krstarenjem autom nekim američkim bespućem.
isto. meni je srce u tom cudnom juznom Banatu. a namesto auta, zanimljivi su i lokalni autobusi koje cekas na raskrscima seoskih drumova. ravnica fuckin rules. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
zaista se može porediti s krstarenjem autom nekim američkim bespućem.
zakljucujem da nikada nisi bio ni blizu americkog bespuca, uz duzno postovanje prema vojvodjanskim zabitima koje umeju da iznenade.
Link to comment
zakljucujem da nikada nisi bio ni blizu americkog bespuca, uz duzno postovanje prema vojvodjanskim zabitima koje umeju da iznenade.
sklona sam da se slozim sa gazzom da nema tog europskog ni banatskog road tripa koji moze da se uporedi sa bilo kakvim putovanjem kroz americka bespuca. uz rizik da zvucim natripovano, meni je americko nebo toliko ogromno i toliko daleko i visoko da sam otkinula samo na to. plus, kvalitet svetla je potpuno drugaciji nego u evropi. nego, ako ste vec budala koja se lozi na razlicit kvalitet svetla na raznim destinacijama (kao ja), najfascinantniji primerak toga je sad komercijalno istroseno mesto, (east) hampton i okolina. prvi put kad sam otisla tamo mislila sam da mi nesto nije u redu sa ocima. svetlo je bljestavo, a opet ima neki mlecni, difuzni kvalitet sto bojama i predmetima daje zivost ali i neku ultrafinu mekocu kontura. odlepila sam, casna rec. mesecima kasnije sam slucajno naletela na clanak o jacksonu pollocku u kome se pominjalo i svetlo u hamptonsima, u kontekstu velikih umetnickih kolonija 40tih i 50tih, motherwella i (ding-ding-ding) duchampa. inace, moje licni americki poprecni pilgrimage bi poceo u njujorku, nekim presmesnim kabrioletom bih otisla dole do karolina, motala bi se po alabami i misisipiju, sjurila do luizijane sa sve new orleansom, rizikujuci da dozivim deliverance. :) odatle bi me bilo bas briga, vazno bi mi bilo samo da stignem do santa fea. tamo bih zaboravila koliko bih ostala, cepnula do austina i tu negde bih pristala da mrem. nego, sve ovo je pocelo zato sto htedoh reci da ko se odluci na road trip preko trbuha amerike, greota da zaboravi taj jedan mali prstic od long islanda sto viri od njujorka u okean, jerbo je dozivljaj totalna high end, glossy americana. sto od svetla, sto od miliona koji guraju prst u oko posjetitelju. :-) daklem, off-offtopic sam, ubite me brbljivu, nek me dezurni prebaci negde il' obrise. :)
Link to comment

ja bih ceo jedan road trip posvetila koloradu, arizoni i juti, a na velikom kanjonu bih mogla da živim, samo pogled bi mi bio dovoljan umesto hrane. al se slažem i sa gonzom kada je lepota juznog banata u pitanju.

Link to comment

Ja samo 'oću da kažem da svako ko je uspeo da preveze Kanzas sa jednog na drugi kraj trezan i nedopingovan treba da dobije medalju. A ovo za američko nebo & svetlos' je živa istina. Južni Banat ne poznajemo, ali rolling hills Šumadije znamo vrlo dobro i rado ga se sećamo.

Link to comment
aj kad bi neko prebacio ove postove u novu temu o road tripovima pa da kacimo neke besne fotke.
pa otvori timene od amerike najvise zanima bible belt.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...