Jump to content
IGNORED

Road Trip


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    47

  • Lancia

    28

  • Indy

    13

  • adam

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja bih probala onu varijantu koju si pomenuo, sa lokalnim autobusima. ali, muškarci u mom životu su svi odavno srasli sa svojim automobilima...možda jednom odem sama tako.

Link to comment
isuse.gifsad bih uzeo i isključio kompjuter i hvatao bus do Kovina, evo tu mi je stanica pod nosom, pa pivo al ladno u onoj birtiji pored kovinačke stanice gde se ne zna ko je gost a ko konobar, pa dalje kako ispadne
Link to comment
e vidis, meni je australija bila do ludilja bljestava i to svetlo mi se ne da porediti sa americkim a narocito onim u hamptonsima. ali nije ni bitno , svugde treba zabosti kljunic. :)ja sam sticajem okolnosti bila zarobljena u surfers paradiseu pa odatle isla za brisbane, sydney i u kojekakve hikinge i wilfdlife sanctuaries. ali zaljubila sam se u byron bay, divno jedno malo selo za hipi-bogatase. svetionik u byron bayu je najistocnija tacka australije, potpuni spektakl od pogleda, kacim par fotki.
hihi, ja sam svojevremeno kacila na perspic sebe kako stojim pored te table (najistocnija tacka) :)
Link to comment

joj ova delibatska je sjajna! to mi je prvi sledeci cilj!podseca me malo po atmosferi na scottish highlands (iako je jel, ravnica), koje takodje totalno preporucujem za road trip!

Edited by rajka
Link to comment
To čekam :)Idem u Januaru u Sydney, a povratni let je iz Melbournea. Isplati li se zalutati put Broken Hilla pa onda krenuti na jug, put Melbournea? Ako sam dobro ispratio tvoje ranije postove, ti si mahom boravila u NSW?
e, nisam bila tamo, ali u australiji je skoro sve spektakularno, sumnjam da mozes da pogresis za sta god se odlucis. kao sto rekoh, ja volim da idem napamet, ne proucavam mnogo gde sam krenula..e, da, meni se sidnej ne svidja toliko, ali blue mountains su sta? spektakularne da! :) Edited by rajka
Link to comment

Blue mountains su već na vrhu liste prioriteta, to sigurno neću propustiti.Inicijalno sam planirao da idem do BH vozom pa da tamo provedem dva dana u obilasku okoline. Na 25km je napušteni grad Silverton a na putu do tamo se nalazi lokacija gde je snimana završna jurnjava u Mad Max II. Nakon toga odlazak ka jugu, prvo se stiže u Milduru. Tamo inače nije dozvoljeno unositi voće jer se plaše da turisti mogu doneti bakterije i viruse koji mogu zaraziti lokalno voće na koje su naročito ponosni. Postavljene su kante po gradu pa se tu baca voće koje unesete u grad. Onda dalje ka Melbourneu preko Ballarata, gde se nalazi Sovereign hill što kažu da valja obići. E sad, za to treba para, naročito za smeštaj pa pokušavamo da nađemo opciju da prekratimo neke troškove. Druga opcija je da idemo direktno Sydney - Melbourne, što je cenim manje zanimljiv krajolik.

Edited by pacey defender
Link to comment
pokušavamo da nađemo opciju da prekratimo neke troškove. Druga opcija je da idemo direktno Sydney - Melbourne, što je cenim manje zanimljiv krajolik.
mislim da je nabolja opcija za smanjivanje troskova da iznajmis campervan u kome ces da spavas i vozis. ovaj je recimo fancy, a ima i onih cute hippie krseva.
Link to comment

ma razmišljali smo pre svega o tome da nađemo smeštaj preko prijatelja koga posećujemo u sidneju, da ne dužim sada. kako je broken hill malo mesto, teško da će to uspeti. ostaje kaučsurfing kao opcija. hvala na svim predlozima!

Link to comment
Izbegavati:- sve između Njujorka i Vašingtona. Previše gužve na putu, autoputevi se plaćaju (kao i mostovi) a nema baš mnogo toga da se vidi- I-5 između SF i LA. Jeste da je to najkraći put između ta dva grada, ali videćete 0 od onoga što Kalifornija ima da pruži.- Sve drumove od Vašingtona & Baltimora prema obali (Merilend & Delaver). Putevi su ibarska magistrala, a dok ne dođeš do plaže voziš se kroz kukuruze. Odnos cena/doživljaj je nepovoljan.
'ajd da spojim prvu i trecu tvoju primjedbu i kazem da se djelimicno slazem. zato sam nedavno, vozeci od nyc skrenula lijevo poslije wilmingtona i uzivala vozeci zivopisnom 13-icom kroz delaware&maryland, ne mareci ni za plaze a jos manje za kukuruze, pa malo juznije sve do chesapeake bay mosta.ne znam kolika je duzina mosta, ali 2x se most spusta u tunel koji prolazi ispod mora i tako omogucava prolaz brodovima. izvijugan i ne mnogo visok, djeluje nadrealno i pomalo scary, jer se ne vidi obala ni s jedne strane. nisam slikala u odlasku, moram pri povratku.sto se tice californije, voznja vozom pruza ponekad mnogo vise od autoputa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...