Jump to content
IGNORED

Road Trip


Аврам Гојић

Recommended Posts

Tako mi google maps izbacio rutu Nant-Bordo. Za sada imam u glavi te neke velike waypointe plus brdo vremena za detaljne pripreme, zato i pitah šta uključiti u rutu a šta preskakati.Inače, hvala onoliko, samo sipajte info i savete. Ne znam dal je preveliki zalogaj, ima oko 3700km, videćemo. Do sada mi jahanje od oko 500-600km dnevno po auto putu nije predstavljalo neke napore (tj to nisam ni osetio, 800-1000 mi je optimalno, sve preko 1200 užas), al biće tu i dosta skretanja svakako. Plan mi je da u odlasku na jug više švrljam, pa da na granici FR-ESP zalivadim nekoliko dana sa skokom do Barselone na 2 dana, dok bih u povratku jedino za Marsej odvojio neko ozbiljnije vreme, ostalo bih gazio muški auto-putem ka Briselu i gađao spavanje u nekim zanimljivim mestima.
izvodljivo je to.mi smo slicne (jos nesto duze) razdaljine prelazili u slicnom vremenskom okviru. jos sa malim detetom. ali dobro, mi smo ludi :D
Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    47

  • Lancia

    28

  • Indy

    13

  • adam

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

koliko je to stalo knjiga¿ komplet od dobrice cosica?
Stotinak knjiga. Ne eksternom hardu. I neka sa golim ženskama, tvrd povez.
reci, hoces i ovuda smartom? ludilo :D
Neću :(
Link to comment
:D sta ti se prvo smucilo?
Kelneri koji pretrčavaju ulicu sa sve punim poslužavnikom, jer kao po pravilu imaju kafanu sa jedne strane ulice, a baštu sa druge (a pešački prelaz ni za lek). Još gospođa snima kamerom kroz prozor neki slet kaluđerica pred manastirom, šta li, i uhvati (audio) mene kako se dernjam kroz prozor i psujem konju na srpskom sve od Kosova do Butros Butros Galija.
kakav optimizam :Dsamo granicni potez menton-ventimiglia od 10 km zna da potraje i po sat i po.za put full do djenove bi vec morali da nacnete i odmor od sledece godine. a i italijanska obala u tom delu bas i nije atraktivna, pa ti ne bude zao sto si je zamenio pogledom na dupeta italijanskih kamioncina vozeci po autoputu kroz ligurijske gudure.
Ma planirali mi da stanemo negde na klopu, možda i na kvašenje u moru. Nije ni Ligurija tako strašna. Dogurali tamo negde do Savone pre faze "fuck that shit!".Elem, Dige, moj predlog je da ne praviš kontinualni road trip, nego da izabereš nekoliko tačaka i da na njima rezervišeš nekoliko noćenja, pa da iz tih mesta praviš okolo izlete. Tako da ćeš i dalje da voziš, ali imaš "bazu" u koju se vraćaš u neko doba noći. U suprotnom ćeš se nagledati samo volana, retrovizora i brzinomera. Edited by Razzmatazz
Link to comment

аh, road trip. nikad bolja zabava zalutati negde i imati dovoljno vremena da voziš lagano, uz dobru muziku, laganu priču i zaustavljanje radi pića, hasanja, fotografisanja ili samo uživanja. prvi put kad sam se zapričao sa kolegom, pa promašili put i išli preko Deliblatske peščare... neponovljivi prizori. drugi put neko počupao znake pa sam se sa slučajnim stoperom vozio lokalnim putevima između kovina i bele crkve. sa istim kolegom iz peščare rešio da skratimo put između podgorice i bijelog polja, pa išli preko planina, zamalo ostali u snegu, neispavani gledali crnu goru sa visine. sa drugim kolegom se vozili lokalnim putevima i za jedan kratki dan prošli kafane, skijanje kod nikšića, fantastične poglede na boku, kotor i bauljanje po mraku u Budvi. Osim toga, neverovatno je bilo i voziti kroz ogromne kuruze u okolini B Palanke i doživeti da te lokalni pandur maltretira što ti je auto u dve boje :-) nezaboravna avantura je bila i tura sa milion zaustavljanja od velikog gradišta do đerdapa i nazad, kao i tura do Bugarske noću i danju... kad se ukazala prilika da se švrćkam po USA, iskoristio sam maksimalno. vozio sam po Kanzasu, Oklahomi i Teksasu, a DC i NY sam doživeo iz autobusa. U "bible belt" delu USA sam bio opsednut slikanjem ostataka stare Amerike, zgrada, prodavnica, pumpi i automobila. Videću da nešto od toga podelim ovde, jer se takvo iskustvo mora podeliti. Road trip na najbolji način, pogotovo što smo obišli i neke od originalnih delova Route 66. Prošli smo kolima kroz indijanske teritorije, lokalne puteve na kojima nigde nikoga nije bilo, zalutali par puta i uživali u svakoj sekundi vožnje. jedini horor koji sam doživeo je vožnja od Hjustona do OK City, u jednom cugu, sa otprilike tri ili četiri piš pauze. Poslednjih 220 milja sam odvezao toliko umoran, dobro je da smo stigli u jednom komadu :-)

Link to comment
U "bible belt" delu USA sam bio opsednut slikanjem ostataka stare Amerike, zgrada, prodavnica, pumpi i automobila. Videću da nešto od toga podelim ovde, jer se takvo iskustvo mora podeliti.
Ajd pa vidi. ;)
Link to comment
Kelneri koji pretrčavaju ulicu sa sve punim poslužavnikom, jer kao po pravilu imaju kafanu sa jedne strane ulice, a baštu sa druge (a pešački prelaz ni za lek). Još gospođa snima kamerom kroz prozor neki slet kaluđerica pred manastirom, šta li, i uhvati (audio) mene kako se dernjam kroz prozor i psujem konju na srpskom sve od Kosova do Butros Butros Galija. Ma planirali mi da stanemo negde na klopu, možda i na kvašenje u moru. Nije ni Ligurija tako strašna. Dogurali tamo negde do Savone pre faze "fuck that shit!".Elem, Dige, moj predlog je da ne praviš kontinualni road trip, nego da izabereš nekoliko tačaka i da na njima rezervišeš nekoliko noćenja, pa da iz tih mesta praviš okolo izlete. Tako da ćeš i dalje da voziš, ali imaš "bazu" u koju se vraćaš u neko doba noći. U suprotnom ćeš se nagledati samo volana, retrovizora i brzinomera.
nije ligurija strasna, ne mislim na to. pa ona samo na tom potezu o kom govorimo ima na svakiih 50 km neki srednjevekovni hidden gem. ali je obala na tom delu manje atraktivna, narocito sto se nadovezuje na azurnu obalu pa dodje jos veci konstrast za oko. kao da je i priroda nacrtala granicu tamo gde ju je i covek napravio. zato i nije neki problem popeti se na autoput pa sa njega silaziti da se udje na zanimljive lokalitete, kojih ima. a autoput po liguriji je vijadukt, vijadukt, pa vijadukt. i onda tunel. zato kazem gudure. medjutim, od genove prema dole se pejzaz menja i to dramaticno. 5 terre :s_w: , portofino i sl.jos jedna glas za pravljenje baze na svakih npr 600km za ovu duzinu. spavanje-optimalno 2 noci. jedna noc je prekratko, to je ko kamiondijski san pa opet put pod noge. dve noci je taman da procirkulises u nekom precniku okolo i da se vratis da prenocis ko covek.
Link to comment
Ovo je radna verzija, svi predlozi i saveti za skretanja sa rute/must see mesta/dobra prenoćišta su dobrodošli.
ja imam predloge za istocni deo rute.Napravite stopover do beaune-a, u blizini dijona, prelep gradic sa divnim vikend marketom u samom centru grada.a onda naravno u obilazak vinograda i pejzaza Bourgogne. neke od starih fotki:DSCN4657.jpgDSCN4655.jpgDSCN4648.jpgDSCN4674.jpgposle bi ste mogli i do nancy-a koji je mene bas nesto nenadano sarmirao, a ni strasbourg nije za bacanje :fantom: Takodje, posle avignon-a krenite istocnije do grenobla i annecy-a, fotke druga paraglajdera odatle su prelepe! ja na zalost nisam bila ali mogu da posvedocim za lausanne i zenevu, doduse tu vec ispadate iz francuske. mada, ima tu dosta za posetiti pa bi mozda bilo bolje napraviti dodatnu mini turu drugi put :)
Link to comment
  • 4 months later...

razmisljam da idem iz londona do beograda autom, onako polako s povremenim skretanjima do zanimljivih destinacija. mislim da cu za par meseci imati dovoljno vremena da tako nesto napravim pa dodjoh da pitam ima li neko neke predloge, sugestije, savete... ne mislim bas da idem nedelju dana i da svracam u svako selo sa starom crkvom ali sam voljan skrenuti s puta za pravi razlog. naravno i preporuke za trase su dobrodosle.

Link to comment

Mislim da ti je najbolje da vataš feri Ramsgate-Ostende pa kroz Belgiju i patrljak Holandije ka Ahenu i Kelnu, nizbrdo kroz Nemačku pa kod Pasaua uđeš u Austriju, preko Graca na Šentilj, odatle na Zagreb i eto te u Bgd. Topao savet je da izbegneš Francusku, zaklaće te putarinama. Ovako ih plaćaš tek od Austrije. Usput imaš svašta nešto da vidiš, od Briža i Genta, preko Mastrihta i Kelna, svašta nešto još po Nemačkoj, Dunav kod Pasaua (potpuno carski, tamo možeš i da spavaš u mnogobrojnim B&B uz samu reku pa kroz Alpe (lepo da se usereš).

Link to comment
Mislim da ti je najbolje da vataš feri Ramsgate-Ostende pa kroz Belgiju i patrljak Holandije ka Ahenu i Kelnu, nizbrdo kroz Nemačku pa kod Pasaua uđeš u Austriju, preko Graca na Šentilj, odatle na Zagreb i eto te u Bgd. Topao savet je da izbegneš Francusku, zaklaće te putarinama. Ovako ih plaćaš tek od Austrije. Usput imaš svašta nešto da vidiš, od Briža i Genta, preko Mastrihta i Kelna, svašta nešto još po Nemačkoj, Dunav kod Pasaua (potpuno carski, tamo možeš i da spavaš u mnogobrojnim B&B uz samu reku pa kroz Alpe (lepo da se usereš).
hvala, ovo zvuci dobro. da, dvoumio sam se po pitanju francuske al ako kolju - fala lepo. ima se sta videti i na drugoj strani. malo cu jos prouciti nemacku, super zvuci taj dunav... alpe jedva cekam, nisam tuda prosao od devedesetih.
Link to comment

Kale - Mec ti je 35e. Računaj da raste ako hoćeš malo da skrećeš sa puta. Vinjeta za Austriju ti je 8e za 10 dana (plus imaš 2 tunela da platiš, jedan 5 a drugi 7e, valjda), Slovenci će da te zakolju 30e za mesečnu vinjetu, putarina kroz Hrvatsku ti je oko 15e.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...