Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Pa jbt :D hahahaha ne verujem. 

 

Navukao se, pa ima mozda godinu.. na CoD, igrao DMZ, cak i nastavio DMZ i kad je MW3 izasao. Par dana nisam igrao, danas nazad kad ono banovan. Ja napisao uredan appeal, kaze njihov security potvrdio. Perma ban. Nisam skapirao je l cheating ili unauthorised use of software ili sta vec. Nisam radio ni jedno, ni drugo. Ni trece.. ne bih znao ni da sam hteo, igram na ps5 i nisam cak ni nesto dobar. 

 

Sa jedne strane, do jaja. Zena mi se zali neko vreme, i ja primecujem.. cesto od sna odvajam da odigram koju. Jos kad su ljudi mic'd bude zabava pa tesko odoleti. Super ce mi doci (slabo sta drugo osim red deda igram). 

 

 

Ali sa druge.. bas sam se jebeno iznervirao. Nisam nikada ni guglao cheats a kamo li instalirao ista. Igram uredno na PS5 sve sam im uredno platio mamu im jebem. Zato se i nerviram. Bas mi je wtf momenat. Guglam gledam da su 58000 ljudi banovali. Nista mi nije jasno koji kurac. 

 

Mislim, jasno mi je naravno vec dugo gde to ide sa servisima i pretplatom uopste, ne samo igrice. Ali ipak, smorili me bas.. nemam jebeno gde ni da im kenjam (chat i neki general support nisam nasao). Ne verujem. 

Link to comment
15 hours ago, goofs said:

Može neki tldr za ovo za Civilizaciju? Zanima me, ali nemam X i ne želim da ga imam.

 

Teza, koliko ja kapiram, glasi ovako: promena u tonu Civ igara (i konsekventni pad kvaliteta) samo prati promenu u majndsetu američke vladajuće klase.

 

Raniji naslovi bili su tematski bazirani na starovremenskom pogledu na geopolitiku, sve su nacije jedne drugima rivali, sukobljavaju se na krv i nož, there can be only one.

 

Sa vremenom je naglasak postepeno pomeran sa ratovanja na diplomatiju, trgovinu, kulturni i naučni napredak. Sve se manje isplati ratovati, osim ako su baš u problemu sa resursima pa moraš negde da ih otmeš. Agresivnost se kažnjava tako što se ostale nacije ujedine protiv tebe. 

 

U suštini, lik tvrdi da je Civ franšiza za četvrt veka svesno gone soft (možda tačno, nisam pratio) da bi pratila omekšanje u stvarnoj zapadnoj geopolitici (vrlo očigledno netačno). Mrski liberali su upropastili i Civilizaciju i civilizaciju.

 

Realno gledano, lupa. Racionalizuje promenu u svojoj percepciji igara, promenu za koju ne kapira da je prirodna i neumitna jer se odrasta i stari.

 

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, urkozamanje said:

Mislim, jasno mi je naravno vec dugo gde to ide sa servisima i pretplatom uopste, ne samo igrice. Ali ipak, smorili me bas.. nemam jebeno gde ni da im kenjam (chat i neki general support nisam nasao). 

 

čini se da nisi čuo za reddit a što zvuči nemoguće :)

 

sve velike igre, i ne samo one, imaju aktivne subreddite na kojima možeš da pitaš ljude šta ti je činiti. ili da potražiš neku raniju diskusiju jer nema šanse da si prvi sa takvom nevoljom.  

 

hint:

 

Spoiler

reddit se najbolje pretražuje preko gugla. kod mene je guglanje u 95% slučajeva pretraga reddita.


edit: nemam pojma što sam koristio spojler

Edited by utilitarist
Link to comment

 

On 13. 4. 2024. at 8:52, goofs said:

Može neki tldr za ovo za Civilizaciju? Zanima me, ali nemam X i ne želim da ga imam.

 

On 14. 4. 2024. at 0:38, Weenie Pooh said:

U suštini, lik tvrdi da je Civ franšiza za četvrt veka svesno gone soft (možda tačno, nisam pratio) da bi pratila omekšanje u stvarnoj zapadnoj geopolitici (vrlo očigledno netačno). Mrski liberali su upropastili i Civilizaciju i civilizaciju.

 

Realno gledano, lupa. Racionalizuje promenu u svojoj percepciji igara, promenu za koju ne kapira da je prirodna i neumitna jer se odrasta i stari.

 

 

U suštini ovo što kaže Vini, lik lupa, iz pisanja je očigledno da petici nije posvetio ni blizu vremena koliko ostalima (buni se na UN, a ako ti to pravi značajne probleme nisi dovoljno igrao), a deluje ni da četvorku nije igrao, baren ne na deity-u. Šesticu odbija da igra (ne krivim ga, nisam ni je krenuo jer me mrzi da se uhodavam ponovo). Po argumentima bih rekao da je infinite city sprawler koga boli omogućavanje tall igranja. Krenuo je od svog zaključka pa pokušava da ugura igre u njega.

 

Znam više ljudi koji su uvek igrali na dominaciju i nikada nisu značajno promenili stil igre, od keca do petice, jedina im je razlika što (na standardnoj mapi i vremenu) do 1500 i neke moraju da završe da se ne bi zaglibili.

 

Naravno, kad mu se ode na nalog, red tvitova o berzi, pa malo o Bajednu i levici, opasnostima po liberalizam...

  • +1 1
Link to comment

Evo nešto bolje sa Twittera:

 

Moj prvi izbor je Pirates!, drugi Elite: Frontier.

 

EDIT: S tim što je ovaj drugi valjda iz 1995., taman da se izgustira Pirates!

Edited by Ayatollah
  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Ayatollah said:

Evo nešto bolje sa Twittera:

 

Moj prvi izbor je Pirates!, drugi Elite: Frontier.

 

EDIT: S tim što je ovaj drugi valjda iz 1995., taman da se izgustira Pirates!

Kako sam pizdeo jedan ceo raspust dok sam pokusavao da kupim panter kliper i bio redovno prekidan dozivanjem mog imena iz podnožja zgrade jer treba fudbal da se igra.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Ayatollah said:

Evo nešto bolje sa Twittera:

 

Moj prvi izbor je Pirates!, drugi Elite: Frontier.

 

EDIT: S tim što je ovaj drugi valjda iz 1995., taman da se izgustira Pirates!

 

Sensible World of Soccer

 

 

drugo mesto Alien

 

  • Wub 1
Link to comment
22 hours ago, Ayatollah said:

Evo nešto bolje sa Twittera:

 

Moj prvi izbor je Pirates!, drugi Elite: Frontier.

 

EDIT: S tim što je ovaj drugi valjda iz 1995., taman da se izgustira Pirates!

 

 

Frontier je, ako se dobro sećam,,bio negde devedeset treće, pete je komercijalno Amiga tržište već (manje više) bilo mrtvo, ne bi im valjalo da su tad izdali.

 

Inače, imala je Amiga već 1991 gomilu Elitolikih igara, od same Elite, preko Mercenary/Damocles, Star Control, pa do Star Glider 2.

Link to comment
On 14. 4. 2024. at 2:42, utilitarist said:

 

čini se da nisi čuo za reddit a što zvuči nemoguće :)

 

sve velike igre, i ne samo one, imaju aktivne subreddite na kojima možeš da pitaš ljude šta ti je činiti. ili da potražiš neku raniju diskusiju jer nema šanse da si prvi sa takvom nevoljom.  

 

hint:

 

  Hide contents

reddit se najbolje pretražuje preko gugla. kod mene je guglanje u 95% slučajeva pretraga reddita.


edit: nemam pojma što sam koristio spojler

 

 

Cuo sam za reddit :)

 

Nisam prvi.. valjda su banovali 60000 ljudi tih dana. Naravno reddit je pun komentara tips "ko te jebe citeru", sto je valjda razumljivo. Ali mene samo jos vise nervira jer stvarno nisam uradio ama bas nista. I sto je najgore, nisam ni nesto sad tu bas dobar pa da ljudi tripuju i da me prijavljuju. Bukvalno nula ideja sta se desilo. Na konzoli imam instalirane 3-4 igre, sve uredno placene. 

 

 

Link to comment
2 hours ago, urkozamanje said:

 

 

Cuo sam za reddit :)

 

Nisam prvi.. valjda su banovali 60000 ljudi tih dana. Naravno reddit je pun komentara tips "ko te jebe citeru", sto je valjda razumljivo. Ali mene samo jos vise nervira jer stvarno nisam uradio ama bas nista. I sto je najgore, nisam ni nesto sad tu bas dobar pa da ljudi tripuju i da me prijavljuju. Bukvalno nula ideja sta se desilo. Na konzoli imam instalirane 3-4 igre, sve uredno placene. 

 

 

Pa na PS5 bukvalno ne postoji način da varaš sve i da hoćeš.. kakvi zumbuli 

Link to comment

Konacno uzeh da probam Warhammer 40000 Rouge Trader. Najpre moram reci da mi je settings totalno nepoznat, tako da je biranje klase na startu potrajalo. Plus mi se nijedna klasa nije dopalo (valjda prvi put u istoriji igranja RPG igara, a gotovo da samo njih i igram). Ja sam obicno caster ili assassin/swashbuckler/bard (Charisma ili Dexterity su mi glavni parametri) i ovde sam u startu bio zbunjen. Na kraju uzeh noble origin, posto ima bonuse za Intelligence, Fellowship i tome slicno. Sto se tice klase tu sam Operative, mada je mozda bilo bolje Officer. Tja, i dalje mi se taj izbor klasa nikako ne dopada. Kod D&D miljea je opseg mnogo siri (secam se u NWN 2 kakve sam bonus klase imao). Jos sam blizu pocetka i borba je ok, bar na prvi pogled. Postoji koriscenje covera, takticki je zanimljiva. Sama prica videcemo koliko ce biti intrigantna. Meni je prilicno zanimljiva, kao nekom ko je tek usao u novi univerzum (da se tako izrazim). Trenutno sam u situaciji da obavim prvi level up, za dva trenutna lika; jedva cekam da vidim kako je to reseno.

Kod BG3 me je jedino nerviralo sto se ne moze ici preko 12 nivoa. Izem ti castera koji ne moze pristupiti top magijama; kod fighter tipova i nije toliko bitno (eventualno broj napada).

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...