Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Probao sam Alan Wake nekada, svidjelo mi se pa zaglavio par sati igranja. Supruga me posalje u podrum da odnesem neke tegle, sidjem, dodjem do naseg dijela, otvorim, ispred hodnicic na L 7-8m i ne radi svjetlo. Onako muski stojim s teglama, gledam u mrak ne znam sta cu, sramota me jbt. Spustim ih odmah tu kraj vrata, zatvorim i zakljucam, jebes tegle. True story :inn:

  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, kipo said:

Probao sam Alan Wake nekada, svidjelo mi se pa zaglavio par sati igranja. Supruga me posalje u podrum da odnesem neke tegle, sidjem, dodjem do naseg dijela, otvorim, ispred hodnicic na L 7-8m i ne radi svjetlo. Onako muski stojim s teglama, gledam u mrak ne znam sta cu, sramota me jbt. Spustim ih odmah tu kraj vrata, zatvorim i zakljucam, jebes tegle. True story :inn:

Drugi deo je pogođena atmosfera još bolje. Suspense kao u najboljim hororima... uveče i sa slušalicama nije svejedno uopšte :) Osećaj jeze sve vreme dok igraš ali praktično nema jump scare, sve je do okruženja, zvuka. Plus verovatno jedna od najlepše izgledajućih igara...

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Fakundo Sava said:

Znaci Alan Wake baš dobra 

Odigrao sam pre par godina prvi deo ,dobra priča

 

Završio sam konačno Batman Arkam Knight ,nisam sve kompletno ali dosta od mene ,jedini strip junak čiji univerzum baš volim ,tako da mi se ovo svidelo kao i oni ostali delovi 

 

Instalirao sam Control ,odigrao možda sat vreme,pa videćemo ,ne sviđa mi se što glavna protagonistkinja nije neka riba 

Control je klasa, obavezno odigraj. Isti studio radio kao Alan Wake, Finci iz Remedy Entertainment (Max Payne serijal takođe su oni radili). Kreativni direktor Sam Lake je glavni pisac za sve ove igre, genijalac. Poznat i po tome što je po njegovom liku urađen Max Payne jer nisu imali love da angažuju glumce :)

Link to comment

Ja ni prvi Alan Wake ni Control nisam uspeo da završim, smorilo me i jedno i drugo.

 

Generalno ne volim ubijanje bezličnih, potpuno dehumanizovanih neprijatelja. Ni za akcioni žanr, a posebno za horor to nije dobra ideja. 

Link to comment

Ni mene Control nije vukao previse, iako je atmosfera dobra (oni snimci su mi bas creepy). . Mozda se vratim nekada. AW takodje ni meni nekako ne odgovara, iako samo taj zanr obozavao na ps1 i ps2.

Trenutno inace igram 7-8 RPG naslova, skoro istovremeno. Od Lords of the Fallen, preko rouge Tradera, do Solaste i BG3, te Atelier Sophie 2, i jos necega izmedju. Atelier naslov bas sluzi za opustanje, mada isti moram igrati preko switch emulatora, posto PC verzija ne radi zbog nekih dll problema. Da tu je i Super Mega Baseball i NHL 94 Sega Genesis sa novim hackovima, kada vec nema legitimnih PC varijanti poznatih fransiza.

Link to comment

Uglavnom sam prijatno iznenadjen. Sam svet mi je antipaticno neobican (da ne ulazim sada u politicku agendu), no bitno je da sve odaje utisak jedne celine, sto je i najbitnije za uverljivost/imerziju. Preziveo sam nekako startno nerviranje oko klasa (mada ce mi trebati jedan krug Neverwinter Nights 2, da cackam iste dan za danom). Kompanjoni su sasvim pristojni. Ima naslova gde je ekipa odlicna, a sama igra meh. Ima situacija kao u DA 2, gde je igra ocajna, a saradnici sjajni. Ovde su nasli neki balans. Svako ima neku svoju agendu, no nisu bezlicni (bar meni), sto je najvaznije.

  • Hvala 1
Link to comment
22 hours ago, Miljenko said:

Trenutno inace igram 7-8 RPG naslova, skoro istovremeno.

 

koliko uspevaš u tom modu da ih privedeš kraju i koliko one uspevaju da te kupe? pitam iz znatiželje a bez želje da se ne daj bože čudim.

Link to comment

To upravo i jeste problem. Cesto mi misli odlutaju sa tekuceg naslova, na neki drugi, te onda predjem na njega i tako u krug. Privodjenje kraju je shodno tome teska rabota. Pokusavam da se disciplinujem, mada se kampanja cesto razvuce na bas dug period. Ima naravno naslova koje odigram skoro bez prekida, ali ih nema previse. Kada dobro razmislim, sto su igre bile dostupnije, to je rasplinutost bila veca. Secam se kada igrao FFVI na SNES tokom devedesetih, 15 dana, skoro bez prekida, dok nisam zavrsio igru. Sada retko sta moze da me zaintrigira toliko. Da, tu je i Uncharted 4; i njega igram na sec-sec. Valjda se covek razmazi (ili imam paznju kao leptir).

Pomenuo sam Atelier Sophie 2 preko yuzu emulatora. Drzi mi paznju vec 2 dana. Deo sa pravljenjem itema je uradjen dosta dobro, te su mogucnosti kombinovanja diverzifikovane i kako prica napreduje, imamo sve vise opcija.

  • Hvala 1
Link to comment

Ni meni Control nije bila zabavna.

 

Al' je zato Doom Ancient Goods 1 DLC ultra zabavan - ima više neprijatelja nego u osnovnoj igri i dodali su im još neke buff opcije, tako da je baš krvavo i teško.

  • +1 2
Link to comment

Atelier Sophie 2 radi izuzetno dobro. Za sada nijedna greska, odnosno ispadanje iz programa. Komande vec namestis onako kako ti odgovaraju.

  • Hvala 1
Link to comment

Super je control ko voli da čita. Bukvalno ne znam igru koja više zavisi od toga. Ja sam počeo, čitao te silne fajlove, posle me smorilo pa sam je pretrčao do kraja i odgledao YT siže svega.

 

AW1 igrao posle toga u remasteru i bila je ok kao neka slabija epizoda X-Files uz malo Twin Peaks. Doći će sigurno i AW2 na red.

Link to comment

neobično je na ghost of tsushima da izginuće vraća deset sekundi unazad i to je to, ne gubi se experience ili nešto iz inventorija. još je neobičnije da to nervira jer igre bez penala smaraju. ovde je jedini penal što se ostane uskraćen za nešto od divlje životinje ili prilike za osvetu. što očigledno nije malo.

 

igra je sjajno optimizovana, što mi je posebno drago jer mi falična grafička restartuje komp kada ode preko 80 stepeni. 

Link to comment

smorio me malo ghost of tsushima jer je prelak. nisam prešao trećinu mape, imam gomilu nepotrošenih skill poena, koristim samo odelo koje mi ne daje bonuse na defense, i opet je na hard prelako s tendencijom da neće biti teže :wacko:

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...