Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

To su otprilike i moji utisci kad je Rogue Trader u pitanju, s tim što sam taj uvodni deo odigrao pre par meseci i onda potpuno zaboravio da se vratim igri :isuse:

Link to comment

Preporuka Halls of Torment za one koji hoće malo da odmore mozak ili oslušnu podkast dok nešto igraju. Igra je kao Vampire Survivors, znači budženje karaktera uz obilate doze endofrina jer leveli samo lete, tim da traži malo veštine u izbegavanju neprijatelja. Meni je baš zabavna, u nekim trenucima je perfektno igračko iskustvo jer hvataš sebe da baš uživaš, ali nije bez mana, dosta je kriptična, pa nije načisto šta koji skill radi i koji skill ide uz kakvog lika. U čemu ni gugl nije od pomoći :unsure:

  • Hvala 1
Link to comment

Uzeo danas Vampire the Masquerade: Bloodlines, jednu od onih igara koje nisam igrao kada im je bilo vreme, i žao mi je zbog toga (EUR 10 na Steamu). Cenim da ću joj dati šansu ovih dana.

 

Ima neko neki savet u vezi klana i slično (osim Malkaviana, naravno)... 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Ja sam bio Malkavian i Toreador, uvek zenski naravno. Definitivno jedna od najboljih igara (racunajuci tu sve ono sto sam igrao od C64). Sa vampirskom tematikom, uz Castlevaniu, bez premca. U startu je imala gomilu bagova, te zato i nije dozivela zasluzeni uspeh. Uz brojne modove, to je sada sjajno iskustvo.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Uzeo danas Vampire the Masquerade: Bloodlines, jednu od onih igara koje nisam igrao kada im je bilo vreme, i žao mi je zbog toga (EUR 10 na Steamu). Cenim da ću joj dati šansu ovih dana.

 

Ima neko neki savet u vezi klana i slično (osim Malkaviana, naravno)... 

uf kako sam se lozio na tu igru. ja sam bio gangrel, i super je :)

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Ayatollah said:

Ima neko neki savet u vezi klana i slično (osim Malkaviana, naravno)... 

 

Što osim Malkaviana, šta ti imaš protiv ludih vampira, kakva je to diskriminacija, šta je ovo?!

  • Wub 1
Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Što osim Malkaviana, šta ti imaš protiv ludih vampira, kakva je to diskriminacija, šta je ovo?!

 

Nemam ništa protiv ludih vampira, nego znam da će mi svi preporučiti Malkaviana za igru ako pitam bez te ograde, jerbo je lood...

Link to comment
6 minutes ago, Ayatollah said:

Nemam ništa protiv ludih vampira, nego znam da će mi svi preporučiti Malkaviana za igru ako pitam bez te ograde, jerbo je lood...

 

Ma da, sećam se te fame oko Malkavijan dijaloga, koji realno zabavan prvih par sati ali onda počne realno da smara. 

 

Nije neka bitna razlika koji klan uzmeš da igraš, mislim da svaki ima samo po jednu unique disciplinu, ostale može svako da bira.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Malkaviani se biraju prilikom drugog ili nekog narednog walkthrough-a.

Nije preporučljivo da se biraju kad se igra prvi put prelazi

  • Hvala 1
Link to comment

Rouge Trader je prilicno dobar (barem dosadasnji deo). Navigatorku nadjoh (koja je i u borbi prilicno mocna), sada treba dopuniti posadu i tome slicno. Svidja mi se sto je opseg nivoa sirok (65 cini mi se), iako bi razudjenost klasa dovela igru do perfekcije . Mnogi se zale na bagove, no ja nadjoh samo jedan, gde nisam morao ucitavati stariji save, te to i nije toliko strasno.

Naviknut da sam uvek neka sirotinja u igrama, od starta sam se pitao sta raditi sa onolikim puskama, sabljama, Items, koje nalazim ili plenim. Nigde mesta za prodaju, shocking. Na kraju saznah da se to sve stavlja u cargo hold i ceka svoje vreme da posluzi za podizanje rejtinga sa drugim frakcijama. Nije lose biti bogat, a taman sam se spremao na pogadjanje, kako bih uzeo neki zlatnik/kredit vise.:s_w:

 

Probao sam juce Demon`s Souls preko emulatora. Deluje rudimentarno u odnosu na kasnije naslove. Meni je i Elden Ring znao biti pretezak, dok ove ranije From naslove necu ni pominjati. Pomenuti naslov je za jos stepen preko toga, no probacu da igram mic po mic. Plus su komande preko tastature relativno nezgodne, ako treba brza reakcija.

 

Tu je i jedan naslov iz Sword Art Online serijala, koji je na cekanju (instaliran, no ne mogu postici sve). Hollow Fragment bese u pitanju. Bumo videli.

Edited by Miljenko
Link to comment

Aj da bacim i ja ponešto o BG3

 

Odmah da kažem da skroz razumem hajp, da je zaslužen i da ću ga sigurno još jednom ponovo preći (makar DUrge Honor da vidim)

 

Prvo neke za mene mane. 

1) Ograničenje na nivo 12 dosta škodi trećem chapteru jer me nije vuklo da rešavam neke teže i duže side questove. Posebno ako kao ja volite da istražujete sve i svašta.

2) Indimidation i slični verbalni skilovi deluju malo OP. Praktično ima 2-3 bossa koja moraš da brineš, dok ostale možeš ovako i onako da ubediš da ti se pridruže, odu, odustanu ili se samoubiju. istini za volju to je možda i DND stvar a ne nužno nešto što važi samo da BG3

3) igrao sam na PS5 kao rouge i oni krugovi za quick iteme umeju biti vrlo clunky. Ok razumem da nema mnogo boljih rešenja od toga za džojstik, ali nije nužno da mi igra ubacuje throw random piece of armor ili knjigu kao deo tog kruga.

4) početne borbe umeju biti jako dosadne u smislu da traju u nedogledx ali to se prođe već do pred kraj prvog acta.

5) potpuno moja greška i nešto što bi voleo da mi je neko rekao ili bar sugerisao, je to što sam u prvom playthrough napravio svog lika umesto da sam uzeo nekog od legacy likova. Još gore je što sam skroz neznajući napravio kopiju astariona pa je on postao čist višak.

 

Od dobrih stvari 

1) Naravno priča i svet. Jeste da na trenutke deluje kao da se mnogo toga dešava i da su sve živo ubacili ali mi se to dopada jer za većinu stvari nije nužno da ih prožete ili čak ni sretnete.

2) side questovi I questovi companiona koji uglavnom vuku da se završe, imaju dubinu, prostiru se kroz celu igru i utiču na main quest.

3) prvi put od kad igram ovakve igre, zapravo imam osećaj da je (skoro) sve moguće uz dobar Roll i malo inspiracije a to stvarno nije lako napraviti.

4) svaki chapter deluje kao posebna igra, možda je drugi tu malo slabiji od prvog i trećeg ali sve u svemu jako dobro

5) Rafael i cela priča vezana za njegove questove.

 

Ja sam za ekipu uzeo sebe kao sneak attack sharpshooter rouge, gitjanki koja kad nabaci drugi a tek treći udarac postane toliko OP da sama rešava borbe, Shadowhart da leči i Gale da mađija (uglavnom Magic missiles)

Ostale likove namerno nisam gotovo ni čačnuo da bi mi bilo zanimljivo kad krenem da igram drugi put.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...