Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Malo zbog novog filma, malo zbog toga što mi stoji na wishlisti jedno 5 godina, odigrah Mad Max igru iz 2015. Open-world fajter/šuter iz trećeg lica, jako sličan po mehanici borbe, a i generalno Shadow of Mordor igrama, s tim što ovde ima dodatak vožnje i to je verovatno i najbolji deo igre. Sklapa se svoj Interceptor, budže motori, konjske snage, oklopi, oružja, a sve zarad borbi u toku jurnjave koje su takođe odlično urađene - u zavisnosti od sklopa šklopocije zavisi i stil kojim treba napadati druga vozila. Npr, auto sa jakim oklopom i udarnim šiljcima je težak, pa samim tim i spor, što znači da mora da se bira ili ćeš jak armor ili brzinu, ili negde između da nit smrdi nit miriše.

 

Priča je baš dobra, onako filmska u Mad Max stilu, likovi živopisni kao u Fury Roadu, wastelands i okruženje su fenomenalni, bukvalno preneti iz filma pa fino začinjeni. Grafiika je sad već zastarela, ali šta je tu je, mada se primećuje samo u cut scenama i ponekad kada Makso pešači, u vožnji je zajedno sa sjajnim pejzažima super.

Imaju neki kampovi lokalnih warlordova, gotivno je kako su neki smešteni u olupini broda, neki u vozu, imaju misije na terminalima aerodroma, a sve naravno ogrezlo u rđi, zakopano peskom i prepuno izobličenih henčmena.

 

Ima dosta da se pika ako se želi izgustirati igra maksimalno, s tim što, kao i kod Mordora (i verovatno Skajrima i drugih sličnih igara), nakon nekog vremena sve postane previše repetitivno i krene više da zamara nego da zabavlja. Za komplecioniste, mislim da nije teško dogurati do 100% jer je lutovanje dosta pojednostavljeno (svetli ono što može da se pokupi) i postoji mapa za sve tipove zadataka, samo mi se čini predosadnim upuštati se u taj poduhvat.

 

Postoje neki mehanizmi oko kritičnih resursa u igri, pre svega benzina, vode i metaka, s tim što niti jednom nisam došao u situaciju da mi manjka bilo čega od ta tri, odnosno jednom kada završiš neke misije postane dosta lako dopuniti ih, što je šteta, možda je moglo bolje to da se iskoristi.

 

Mali minusi još za to što nema pozadinske muzike, pogotovo u vožnji. Jeste to u duhu igre, ali mi nije gušt. Mislim, ispeglao sam ja puštanjem mjuze u Winu uz igru, ali svejedno. Objekti i scena ponekad deluju malo aljkavo, na nekim lokacijama i misijama, dešava se da sa likom ili autom upadneš u procep u koji nije trebalo da može da se upadne, pa se drndaš da bi se nekako izbavio iz toga. Standardno ima objekata po putu koje samo pregaziš ili nestanu, a neki drugi slični tim te odvale i isprevrću ti kola, što je bzvz. 

 

To je to, drago mi da sam je odigrao, ne verujem da ću je paliti više ikada u životu, ima boljih naslova za replay.

  • +1 2
Link to comment

Dobra igra, ali da, repetitivna. Meni se dopalo to što nema muzike, uklapa se, a ni mapa nije prevelika, pa vožnja u tišini nije dosadna.

 

Isto mi nije za replay.

  • +1 1
Link to comment

Pretpostavljam da se barem neko sem mene još seća Little Big Adventure. E, posle tridesetak godina, stiže nam remake:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
  • Wub 3
  • Hvala 1
Link to comment
29 minutes ago, Jeremija said:

Pretpostavljam da se barem neko sem mene još seća Little Big Adventure. E, posle tridesetak godina, stiže nam remake:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Igrao sam, ali teško da mogu da kažem da se baš sećam. Ta izometrija ima neku posebnu draž, skoro sam odigrao Tunic, predobro. Mislim da je u istom broju SK uz LBA opisana i Ečstatica, koju ne mogu da zaboravim zbog č. A i bila je dobra igra.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Prešao Doom Eternal - Ancient Gods 1 DLC

 

Mnoooogo teško, a igrao sam na Hurt Me Plenty, ne na Nightmare i sličnim ludilima. Sjajna stvar kod Dooma je to što se sve dešava jako brzo, pa i respawning i onda nije mučno ni da se jedna ista scena ponavlja 20 puta.

 

Sad na AG 2.

Link to comment

Gotov i Ancient Gods 2.

 

Mislim da teško može da se smisli nešto intenzivnije od ove igre, makar u singl plejeru. Još sam ja igrao na Hurt Me Plenty, kapiram da ne bih završio do Nove godine da sam probao na Nightmare ili Ultra Nightmare.

 

Fantastična igra i sjajni DLC-ovi, posebno prvi koji je da krv propišaš u nekim delovima, a još je i nerfovan nakon izlaska. Drugi je kraći ili bar tako izgleda zato što je lakši i kraj je mogao da bude zabavniji, malo deluje da su ga zbrzali i što se tiče finalne borbe i kraja priče, ali ništa strašno.

 

Sad ću konačno moći da igram i druge stvari, pošto nikako nisam uspevao to da radim paralelno sa Doomom, jednostavno mi je sve ostalo bilo iritantno sporo.

 


THE ONLY THING THEY FEAR IS... YOU

 

 

Jedva čekam novi Doom.

Link to comment

večeras izlazi EA Sports College Football 25, prvi nastavak posle pauze od 11 godina. Gledao sam dosta gameplaya kod ovih što su već poslednjih 10ak dana imali early access i deluje mi da su napravili baš odličnu igricu.

mnogo su se potrudili oko detalja. napravili su stotine i hiljade detalja i odlično potrefili atmosferuTM koledž fudbala. možeš igrati sa svih 134 programa. i bilo koji da izabereš imaš osećaj da igraš baš sa tom školom jer su za svaki tim napravili gomilu stvari koji ih čini prepoznatljivim. napravili su 134 stadiona. plus su napravili sve druge stadione na kojima se igra makar jedna utakmica godišnje. nema generičkih stadiona na kojima igraš bar 50% utakmica na FC 24, tj maltene na svakoj utakmici čim mrdneš dalje od Premier League.

134 playbooka koji su napravljeni dosta solidno. Imaš Air Force koji baci 5-6 passova po utakmici i imaš ove što imaju 50+ passova po utakmici i sve između.

Svaki tim ima svoje prepoznatljive tradicije, način kako ulaze na teren, maskote, žive maskote, marching band, fight song, pesme koje puštaju na razglasu, hand signals, proslave poena, turnovera itd itd. Kao da gledaš prenos utakmice na telki.

Jedino što sam primetio da nema Metallice kad VT ulazi na stadion, bend je valjda tražio previše para od EA za autorska prava za Enter Sandman nego im je entrance urađen sa nekom generičkom rock pesmom. (istovremeno, na Fortnite u aktuelnoj sezoni možeš da kupiš skin svakog člana benda i brat bratu jedno 15-20 njihovih pesama :lol:).

E da, i Badgers nemaju Jump Around pre početka 4th qtr (verovatno iz istog razloga) a sve ostalo u igrici je maltene kao preslikano iz RL

Sviđa mi se i fora kako su napravili home field advantage. U gornjem desnom uglu stoji stadium pulse indikator, pa kad se masa na stadionu raspomami onda ne možeš lepo da vidiš play, sve linije budu iskrivljene i blurovane. Ili neki igrač ne zna koji play si pozvao, pa ne znaš šta će da radi, koga će da blokira ili koju ruutu će da trči. to se posebno dešava kod audibles. Kad home tim napravi dobar play pa se publika uspali, a Qb ima opciju da ih utišava rukama što je genijalna forica. :thumbsup:

taj stadium pulse se razlikuje od škole do škole, drugačije je kad igraš protiv neke manje škole od utakmica protiv ovih što ovih što imaju velike stadione.

Kad igraš rivlary game ili game of the week onda utakmicu komentarišu Fowler i Herbstreit, a "obične" utakmice komentarišu Palmer, Rece Davis i Pollack. A sa vremena na vreme u prenos uleće i Kevin Connors iz studija da javi dešavanja na ostalim utakmicama koje se igraju u istom terminu. Color komentari su dosta dobri, play by play bi mogli biti bolji, ali sve u svemu, nije loše.

Ima i dosta zanimljivih modova. Dynasty će verovatno biti najpopularniji i to je napravljeno odlično. Recruiting je  veoma zabavan, transfer portal isto, možeš da radiš i conference realignments itd itd. Road to Glory je career mode. Nema high school utakmica za razliku od College Football 2014, ali deluje mi da su i ovo baš dobro odradili.

ja nikad nisam bio Madden igrač, ubedljivo najviše sam igrao onaj sa Mashall Faulkom na coveru (to je 2002 ili možda 2003) i posle sam igrao još i 2006 (najviše sam igrao mini camp drills), ali pratio sam sve vreme šta se dešava i mogu reći da je ovo najbolji gameplay koji je EA ikad napravio. Desi se tu i tamo da igrač uradi nešto debilno, ali ova igra je mnooogo bolja od svakog Maddena. Čak i ovi content creatori kažu da su kontrole veoma responsive

sve u svemu, neka mi se napuše kurca. prvi put posle otprilike 20 godina da razmišljam da kupim igricu :ph34r:

  • +1 3
Link to comment

Ja sam igrao svasta nesto ali najvise nfl 2k i madden 2008 online. Igrao sam lige sa amerima dosta dugo, stampao playbookove i pripremao se za svakog protivnika, snimao ih… crazy times… Sve sto sam posle igrao ili ispratio od gameplaya na yt na konzolama i pcu jednostavno nije bilo dobro. Nadam se da ce konacno da naprave nesto sto vredi, a interesuje me samo gameplay. Nisam optimista ali zainteresovao si me priznajem.


 
 

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Ja sam Madden igrao tamo negde oko 2000te tako što sam svaku akciju trčao sa QB :isuse: 

 

Pffff 2000. Uzmi svaku seriju od tada pa i poslednju i samo bacaj loptu ko je najbrzi. Ili vozi QB-a i dalje je svejedno.

Link to comment

To kad igrate offline… online protiv dobrih igraca nije ista igra. Za sve postoji stop play i mozes da se prilagodis. E tu krece zabava…

Edited by Guuundogan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...