Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Iako je početak bio traljav, moram da priznam da što više odmičem, sve mi se više sviđa Divinity: OS 2.

 

Glavna razlika u odnosu na prvi deo je u kvalitetu pisanja likova, koji je ovde na znatno višem nivou, a i sama priča je razrađenija, dok je borbena mehanika manje-više slična (navikne se čovek brzo na magijski i fizički oklop i lako se prilagodi taktika). Takođe, očuvana je ogromna interaktivnost sa okolinom i mogućnost da se kvestovi rešavaju na najrazličitije načine, često i vrlo kreativne. Sa druge strane, crafting je neizbalansiran, jer su neke stvari esencijalne (npr. crafting hibridnih skill bookova, runa ili određenih quest itema), dok sa druge strane crafting oružja i oklopa, pa i hrane, nema apsolutno nikakav značaj, jer se uvek dobijaju common itemi koji se ne mogu unapređivati. Potioni su tu tek za nijansu bolji.

 

Ono što mi se najmanje sviđa je što igra suštinski nagrađuje ultraagresivni kill 'em all pristup igranju, gde je najbolje pobiti sve što se miče, jer su tada nagrade najbolje - npr. ako ubiješ trola na ulazu u pećinu dobiješ 20k experienca i loot, ako ga razgovorom ubediš da se sam skloni ne dobiješ ništa, ako ubiješ warge koje drže rubin dobiješ 100k experienca i loot, ako ih nahraniš mesom i one odu same ne dobiješ ništa. Ovo ide do tog nivoa apsurda da je preporučljivo igrati na način što ćeš uraditi sve kvestove za određenog quest givera, i onda ga ubiti, bez obzira na njegov background, da li je pozitivan, negativan, itd., jer ćeš tako dobiti dodatni experience i loot (nekad čak vrlo kvalitetan). Ovo potpuno ubija role playing, jer se on radi isključivo na sopstvenu štetu, što je priličan game breaker. 

 

Sve u svemu, topla preporuka, i ostaje da se vidi šta će Larian uraditi sa Divinity: Original Sin 3 Baldur's Gate 3.

Link to comment

Imam muku sa Cyberpunk-om. Iz nekog razloga odbija da mi prebaci sa WSDA na strelice. Da igram u 21. veku igru tako što ću  držati 'W' teško. Za to vreme drnda neka očajna muzika (fazon Prodigy), da bih se zatekao u garaži koja grafički katastrofalno izgleda (a podešeno je sve na ultra) i mislim da ću igru veoma brzo deinstalirati. 

 

Meni fenomen tih Poljaka definititivno postaje nejasan.

  • +1 1
Link to comment

Morala je I njima da se potkrade neka greska. Ceo Witcher serijal igara je fenomenalan, racunajuci tu I Thronebreaker. Stoji da je ovo prilican kiks, no sacekacu jos malo, pa isprobati licno. Doradice se to valjda, u medjuvremenu.

Edited by Miljenko
Link to comment

Ne tvdim ništa, igru nisam pošteno ni startovao, izgleda da me naprosto ne hvataju njihove igre. Važi i za Witcher, oko ona prva dva sam se trudio, a za treći  mi je ostalo da probam ponovo, da ne grešim dušu.

Link to comment
On 14.1.2021. at 19:41, renne said:

STAR WARS™ Battlefront™ II: Celebration Edition free na Epicu

 

Na epicu, ali mora da se instalira origin. Čisto da znate.

Link to comment

Ma mene sve te platforme i milion log in podataka užasno smara, evo sad sam hteo na originu da promenim pass koji nisam koristio milion godina, ukucam sasvim solidno kompleksan password, i on mi ne da kaže da  je lak i na kraju sam popizdeo i stavio ono što mi je ponuđeno. Smarači dosadni. Nemam baš živaca za ta maltretiranja.

Link to comment
Quote

arrow is so 1980 gaming or 1990 or 2000 . real gemers WSDA

 

Pa brate.

 

Quote

Can confirm that editing \SteamLibrary\steamapps\common\Cyberpunk 2077\bin\x64\Cyberpunk2077.exe with hexeditor and replacing that hex values fix keyboard input!

 

:laugh:

 

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

Strelice mi imaju smisla ako si levoruk. Moj drugar koristi u gejmingu tastaturu skoro potpuno u vertikalnom položaju, tako da mu desna ruka prekriva strelice i numpad, a levom cepa miša na većem prostoru. 

 

Osim tako nekog primera, nije mi jasan arrow gaming. Šta radiš sa levom rukom? 

 

Mene Cyberpunk i dalje vozi, odigram možda 2-3 sata nedeljno, mislim da je sasvim ok igra ako se preveliki hajp izbaci iz jednačine. Prerano su je izbacili, nisu optimizovali za konzole, jebiga. Sad će uskoro prvi veliki patch pa možda popravi situaciju za ljude koji su nezadovoljni. 

Edited by Mos
Link to comment

Šta god. Igram tako oduvek, moje pravo. Ovo je prva igra koja to direktno zabranjuje, valjda bi svi trebalo da imamo mogućnost izbora.

 

Deinstalirao sam je u svakom slučaju, na taj način sam završio čitavu priču.

Link to comment

mane strelica:

1. ima manje tastera oko njih

2. setap odn. tastatura + mis ti zauzima puno vise mesta jer moras da gurnes tastaturu za vise od pola duzine tastature ulevo ulevo

2a. ako ne pomeris tastaturu ulevo imas ergonomski problem zbog asimetricnog polozaja tela 

 

prednosti strelica:

  • Haha 1
Link to comment

Hvala na savetima, ali ovako igram još od Amige i teško da će me Poljaci naterati da menjam tu naviku.

 

WSDA je bilo na C64 iz prostog razloga što nije imao strelice.

Link to comment

danasnje standardno wasd setovanje nema kontinuitet sa komodorom, nego je nastalo naknadno kad su igraci spontano skapirali prednosti. u medjuvremenu su strelice bile standardne. tako da wasd nije ni regresija, ni atavizam iz tog perioda nego progres! 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...