Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Ne zamerite što opet smaram, mislim da su @Svarog i @kipo pominjali Minecraft kad sam tražio igrice za klinca, pa ako može još koji detalj, bio bih zahvalan. Koliko je igrivo, tj. koji nivo zavisnosti od iste mogu očekivati kod deteta? I u čemu je fazon sa onom odvratnom kockastom grafikom?

Kako se igra, jel neki online multiplayer fazon ili pikaš za sebe?

Link to comment

hmm... ajd da pokušam:

 

- open world. nema pravila kako moraš da igraš. ne mora da ima neki konkretan cilj.

- uglavnom možeš da maltretiraš igru i radiš potpuno neočekivane stvari. zidaš, razaraš, sklapaš... manje-više radi na način kao da je digitalni Lego.

- baš ko voli ciljeve može da igra survival mod koji i nije toliko lak.

- ima gomila modova da se nabavi.

- ima i gomila multiplayer modova.

- postoji i sistem kraftovanja. skupi ovo i ono, pa po nekom redosledu složi i onda dobiješ nešto treće.

- vizualizacija je zanimljiva. ok, možeš da zoveš to "kockice", ali takva grafika otvara mogućnosti da svako zamišlja i učitava gomili likova svoje fantazije.

- masa ljudi igra ovo na YT, tako da se ni ne može pobeći.

 

kad podvučeš crtu - ova igra ima sve neke elemente koje i mi volimo (crafting, open world, fantasy, multiplayer...), ali je spakovana za nove i mlađe uzraste.

e sad, to što igru uzme i zakači na svoj kanal neki 30+ muflon jutjuber... jbg, ima matorih konja koji se lože i na Moj Mali Poni.

 

Edited by Svarog
Link to comment

Kad sam stavio to klincu na komp da igra, krenuo je onako bojazljivo kretnje, skok, kopanje.. sutradan mi je pokazivao materijale, gdje se koji moze pronaci, koji je tvrdji i sta se moze napraviti s njima. Koji dan kasnije mi pokazuje kuce i kosarkaska igralista koja je sagradio, kako od neznamcega dobiti nesto korisno, kako prespavati noc da te zombiji je ne srede i sl. Posle nekih 7-8 dana dotrca kod mene i vice "Tata, napravio sam portal!" Ja ne vjerujem, naravno, da tako nesto uopste postoji u igri i uz zajebanciju idem da vidim.. A on je slozio neki portal sa ljubicastom masom i kad prodje kroz njega ide u mracne dubine nekog svijeta, gdje crna bica zive pokraj lave i zmajevi lete okolo :fantom: Dakle, plodno tlo za razvijenu mastu i ok je. Ne valja sto isto toliko vremena provodi na youtube da vidi kako proizvesti zmajevo jaje i sl. a jutjuberi koriste sansu pa snimaju bukvalno milijardu klipova za svaku glupost i deru se ko retardi. A mozda mu tvoj klinac nece dati sansu ako se vec razigrao na 3d grafikama

  • +1 1
Link to comment

Hvala obojici. Sinoć je bilo red histerije, pošto nema blage veze šta treba da radi i non stop upada u more, a ja taman u decembru 4. sezone vezao 5 pobeda bez primljenog gola, pa red oduševljenja kad je počeo da pakuje "kutije" u nebesa i da im "menja boje", pa onda red besa jer mora da prekine da bi večerao :D

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Moj mladjani rodjak je poceo da igra minecraft cim je izasao a tad je bas bio mlad. Sad je poveci, gimanzijalac i dalje igra i prilicno je dobar. Pokusavao je mi objasni svaki mod, nacine igre, ciljeve ali kako upali igru samo mi padne mrak na oci te nekako ide i konstantna recenica: oslepeo sam od osmobitnih igrica u detinjstvu, meni dovoljno pa makar majnkraft bila najbolja igra na svetu.

Link to comment

E aj mi pomozite pliz, jel bila beshe video igrica za komp 90ih crno bela u kojoj pratis jedan dan miki mausa u njegovoj kući pa na kraju leze da spava? Ili je neki drugi karakter u pitanju. Imas da biras otkad ustane pa dok ne legne da spava kao dal da pere zube ili da ide u kujnu, sta da obuce i tako. Odjednom mi se javilo i ili sam sanjao ili nesto zesce istripovao ili je ta igrica postojala stvarno

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...