Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

 
čitaju forum!!!
 
dobra je lista, bila je odlična godina za igre. fali cyberpunk ipak, koliko god bagovit bio [emoji99]
Na 25 sati u Cyberpunk na PS4 Pro, bukvalno na prste jedne ruke sam nabrojao bagove i to kliping uglavnom. Jel stvarno na PC toliko bagova il se slušaju plači..... sa YouTube smile.png
Cyberpunk nije ušao u konkurenciju za Goty jer je kasno izašao, zato je sledeći Game Awards njegov lagano...
Moram da se nesložim sa kolegom od gore da je voice acting loš, bome je meni sjajan. Briljira glavna glumica, žensko vodim jelte. Kianu jako dobar posao odradio, Jackie isto, Panam...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk



Link to comment

mislim da je u međuvremenu izašlo nekoliko patcheva koji su malo sredili stvar, ali zvuči ko da si imao sreće s tim bagovima :happy: za game awards razumem jer su se održale dan nakon što je cyberpunk izašao, ali na polygonu su ipak imali malo više vremena da ga izgustiraju.

Link to comment

^ Po onome sto citam, Cyberpunk zapravo i najbolje radi na PCju, najproblematicniji je na PS4 (mozda nePro verziji?). U svakom slucaju, najavljeno je jedno pet patcheva do kraja godine, i dva ogromna patcha u januaru i februaru.

Link to comment
^ Po onome sto citam, Cyberpunk zapravo i najbolje radi na PCju, najproblematicniji je na PS4 (mozda nePro verziji?). U svakom slucaju, najavljeno je jedno pet patcheva do kraja godine, i dva ogromna patcha u januaru i februaru.
Na Pro je skroz ok, ima padova al ništa katastrofa. Na base PS4 i posebno na Xbox One jednostavno nije igrivo. One ide u 12-18 frejmova veći deo vremena...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment

Dok se ceka PS5 bacih se na neke do sad propustene naslove.

 

Poceo sam sa Shadow of War, da budem iskren davno sam igrao prvi deo i price se secam okvirno i kroz maglu. Ono sto je odmah jasno je da je u drugom delu sve dosta nabudzenije. Skill tree je vise nego dupliran, scenaristi su dali sebi oduska (posebno oko Shelob) u kreativnom tumacenju Tolkina, Boss fightovi u impresivniji, tu su i korisne i ne pretarano teske mini games misije sa Talionon a ima i dosta vise nacina da se rese protivnici. 

 

Ono gde igra zaista blista i po cemu se sem po LOTR lore razlikuje od ostalih sunjalica su Ork kapetani. Presao sam celu igru i bar 80% side misija, ni jednom se nije ponovila replika. Svaki je imao neki svoj fazon i svakom se prozivka zasnivala na nekoj osobini ili dogadjau. npr maniac je samo vristao, bard je bacao rime, random ork koji me je jednom u guzvi ubio je postao human slayer i posle me dirketno prozivao svaki put kada bi se sreli, the mad je sve vreme pricao o misevima itd. Naravno i dalje svaki ima svoju posebnu kombinaciju slabosti i vrlina.

 

Prica je solidna, ima tu dosta grinda i novih elmenata kao sto su pripreme orkova za duele u kojima nemate nikakav uticaj kada borba pocne i napad i odbrana gradova sto je isto dosta zanimljivo. Samo ubijanje brzo postane otaljavanje posla ako se radi samostalno, dok je recimo pravo uzivanje nekom visem oficiru preobratiti ili namestiti telohranitelje i gledati sta se desava kada on shvati da njih trojica ne napadaju tebe samog, vec je potpuno obrnuta situacija.

 

Nakon sasvim solidnog kraja price ima i nastavak koji je koliko sam video suv grind od 10 nivoa, za sta nisam bio preterano zainteresovan. Sve u svemu puna preporuka ko god se ikad ocesao o Tolkina a da voli igrice.

Link to comment

Posto mi je PS Plus isticao, nagazio sam da malo na silu predjem i Vampyr koji je stigao cini mi se proslog meseca.

 

Jako je bilo zanimljivo igrati igru iz 2018 sa settingom u Londonu u vreme Spanskog gripa. Svuda su plakati o maskama, kako ne treba kasljati u javnosti, svi NPC su nesto bolesljivi i vecinom sede po kucama ili bolnici :D

 

Igra pocinje zanimljivo jer je glavni lik strucnjak za transfuziju koji iznenada postaje vampir. Da ne spojlujem puno, od same price glavni utisak je da je to trebalo biti kud i kamo bolje i sire odradjeno ali kao da je ponestalo vremena ili para pa je sve malo zbrzano, posebno pri kraju. npr par bossova se pojavljuju tek tako ali se iz njihovih replika i prica vidi da su prvobitno trebali da imaju vece uloge.

 

Catch kod ove igre je sto se moze igrati na dva ekstremno razlicita nacina. Prvi je tako da se kao pravi vampir napijes krvi svakom NPCu kog sretnes, sto daje poprilican XP boost sto dalje omogucava vise i jace skillove ali se gubi ljudskost. Drugi nacin je da se NPCevi ne diraju sto ostavlja dosta manje XPa u igri, dosta otezava odredjene bossove i segmente (za cudo ne i samog end bossa koji se nivelise po jacini lika) ali ocuvava ljudskost. Naravno moze se ici i polovicno. Posto fajtovi i nisu toliko teski ja sam se opredelio za ovaj drugi pristup i stigao da na vreme predjem igru.

 

Ima i nekih kvazi detektivskih elemenata ali se svode na to da je jedan NPC rekao nesto o drugom sto je otvorilo novi line kod istog ili klasicni opcionalni nadji mi ovo ili odnesi item do tog i tog lika. NPCevi su blago povezani (doduse samo oni u istim kvartovima) pa resavanje par side questova omogucava  otvranje nekih novih ali generalno vecina nije vredna paznje. Ima i nekih hladnih i vatrenih oruzija koje se budze ali sve je to sekundarno u odnosu na kandze i zube.

 

Ukratko ko voli vampire, svidece mu se bar toliko da zavrsi malo nedorecenu i konfuznu pricu. Dosta je jasno da se ocekivali da bude i neki nastavak ali kada se vidi kako je prosla igra mislim da od toga nema nista. Cudno je da npr Vampires Masqarade iz 2004 ima bar 3 puta razgranatiju pricu i izbore od skoro pa AAA naslova iz 2018

  • +1 1
Link to comment

Ja po obicaju, malo igram jedno, malo drugo. ATOM rpg je odlicna igra. Savrseno pogodjena atmosfera prva dva Fallout naslova. Skill tree je zanimljiv i daje dovoljno prostora za eksperimentisanje sa razlicitim bildovima. Random encounteri su odlicni. Malopre naleteh na gomilu pacova i osa. Smugnem u obliznji rudnik. Kod ne tako srecnog avanturiste nadjoh malo municije, hrane i prigodne didza-bidze. Dalje u okno, eto zakljucanje kutije. Obijam istu iz treceg pokusaja i nalazim nesto nalik na stimpak i pravi med kit, koji bi kostao minimum 500 rubalja kod nekog trgovca. Sav srecan krenem na drugu stranu i naletim na mutanta, koji lici na gorilu. Cap, jedan udarac i moj zenski lik ostaje na mestu mrtav (tek drugi nivo, pa jos personality&intelligence specijalista). 

Srecom te stalno snimam, poucen iskustvom iz ranijih naslova ovog tipa.

Glad je takodje bitan faktor. Dobro je sto se skoro bilo gde na glavnoj mapi moze podici kamp (pod uslovom da se ima sta pripremiti/skuvati).

 

Rise of the Tomb Raider izgleda stvarno prelepo, na ultra podesavanjima.

Port Royale 4 je takodje vizuelno upecatljiv, mada nervira konfuzna kamera (narocito ako se uporedi sa jednostavnim koriscenjem iste kod prva dva dela iz serijala).

Edited by Miljenko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...