Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

On 15.12.2020. at 18:50, Zlurad said:

Prica se po netu, koliko je vaistina videcemo. Obratiti paznju.

 

 

Capture.JPG

 

 

Jel to free to play neki limitran vremenski period ili je free full verzija igre da za skidanje?

Link to comment
On 20.12.2020. at 17:39, napadaj said:

Onda sutra Alien: Isolation i tačno ću da uzmem i tu, iako je imam i na Steamu i još nisam stigao dalje od prvih sat vremena, pošto je neverovatno jeziva. :D

Jesi preuzeo?

Link to comment

gejming godina 2020. u očima i rukama mog desetogodišnjeg sina

 

malo neočekivan review. al nešto kontam da bi moglo da vam bude zanimljivo.


ono što je bitno razumeti za početak je da je odabir igara žestoko pod uticajem Youtube strimera, jako malo sam otkriva.
pozitivna stvar, barem meni, je što ovaj moj ne gleda domaće Youtubere već striktno strane.

dakle, to su likovi poput:

- https://www.youtube.com/channel/UCS5Oz6CHmeoF7vSad0qqXfw, DanTDM je prava tinejdž zvezda. uglavnom i dalje igra Minecraft. zvuči očajno, gomila uzdaha i OMG momenata, šokova i neverica... al izgleda da to radi posao. izdao jee i par knjiga sa avanturama svog lika u Minecraft univerzumu. ovaj moj dobio jednu na poklon za prošlu Novu Godinu. horor.

https://www.youtube.com/c/CaptainSauce, ono koliko sam (nažalost) uhvatio u prolazu u pitanju je težak smarač bez nekog posebnog tvista, već samo trtlja.

- https://www.youtube.com/channel/UCto7D1L-MiRoOziCXK9uT5Q, "Lets game it out" likovi su već (donekle) zanimljivi. imaju taj fazon da uzmu i siluju igru, naročito simulacije, pokašavajući da vide šta se desi kad igraš na nepredviđen način. prvi spojler ima link do klipa u kojem sam se zaista ismejao sa ovim mojim.

 

još jedna napomena: on igra na zajedničkoj (originalno samo mojoj) Xbox One konzoli, i na svom Android telefonu.

 

Spoiler

 

 

Minecraft je i dalje mom klincu prvi izbor. i posle svih ovih godina. tu ima nekih novina, dodaju se stvorenja, mape... on i dalje voli da zabode i pravi svoju kuću tako što se ukopava u dno nekog brda. isto već godinama. Minecraft je bogovska igra, a i mašina za štancovanje para. mi u kući imamo posteljinu, plišane lutke, bogaoca nekih Lego setova... nema spojler, valjda svi znate kako izgleda igra :)

 

ove godine je izašao Minecraft Dungeons. u principu, to je Diablo za decu. ideš, rokaš, skupljaš oklop i oružje. nivoi se generišu random (ako sam dobro skontao) a između svetova postoji zanimljiv način odabira gde dalje. vidi spojler. solidno se primio u tom nekom periodu, al nisam siguran da ga sam žanr privlači koliko Minecraft univerzum.

 

Spoiler

 

 

druga never-ending igra koju đuska je Roblox. ovo mu dođe neki sandbox, game creation platforma, gde ljudi prave igre i nivoe raznih žanrova pa daju drugima mogućnost da to igraju. uglavnom teški krševi, al s vremena na vreme vidim da nabode nešto zanimljivo. recimo "Natural Disastres" igra je dobra, gde vas na početku baci sve na neko ostrvo i onda nakon par minuta kreće određena vrsta vremenske nepogode i ko poslednji ostane živ je pobeedio. fora je što ne znate unapred koja će biti nepogoda pa ne znaš da l da se penješ što više zbog vode, ili tražiš štek dole zbog vatre i vetra. vidi spojler. igra koju igra najviše, unutar Robloxa, je "Arsenal" što je Counter Strike za decu. bukvalno.

 

Spoiler

 

 

od kad je počeo raspust (čitaj prekjuče) igra Totally Accurate Battle Simulator. besmisleno al kao može da buded zabavno. u principu, odabereš predeo i onda ređaš najrazličitije jedinice sa "plave" i "crvene" strane i klikneš "fight", i onda gledaš šta će AI da uradi i ko će da pobedi. plače mi se na šta CPU troši snagu. vidi spojler.

Spoiler

 

 

još vredno spomena što sam đuska na Xboxu je Sonic & All-Stars Racing Transformed Reviewkao i Escapist. opet spojler.

 

Spoiler

 

 

 

na početku godine je nešto kratko igrao Fortnite Apex Legends, ali je brzo odustao. fuckyeah! nema spojler.

 

što se tiče mobilnog - tu apsolutno već mesecima dominira Among Us. takođe bez spojlera.

 

opet početkom godine je igrao Brawl Stars, al su se nešto popičkarali u klanu pa je batalio. nisam se nešto udubljivao u mehaniku igre. vidim da ideš i pucaš okolo, da pršti na sve strane. naravnoo mamipara je igra, jer stalno izbacuju nove i sve bolje likove koje prvo vreme možeš samo da kupiš za keš, a kasnije ako grajnduješ ko sumanut. vidi spojler.

Spoiler

 

 

igra dosta i neke endless runner igre, al to se menja često koje, pa ne pratim baš.

 

vidim da u skorije vreme igra često i Shadow Fight 2. vidi spojler.

Spoiler

 

 

i za kraj prava poslastica. na laptopu koji smo mu dali da bi pratio nastavu ("toster", kako ga on zove) igra samo jednu browser igru i to - Cookie Clicker. dakle, klikćeš i dobijaš poene. pa onda te poene investiraš u tamo nešto što ti omogućava više poena, i onda to nešto nadograđuješ, i tako u krug. beskonačnost. siroti CPU. vidi spojler. jedina dobra stvar je što ga je ova igra zainteresovala za "hakovanje", pokušavao je da nađe neke programe ili browser pluginove koji bi kliktali umesto njega. bezuspešno. na kraju je mlađu sestru uposlio i njoj bilo super.

 

Spoiler

 

 

eto, tako vam izgleda gejming svet jednog desetogodišnjaka.

Edited by Svarog
  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment

Čitam ovo i skroz preslikana priča za mog sestrića :) ok, malo drugačije platforme su mu dostupne ali Minecraft pod obavezno, i taj glupi Roblox, mada ima poneka dobra igra i tu, nabode se. Svidela mi se jako jedna za dva igrača gde uporedo igrate nivo poput starog Sokobana, ali morate da saradjujete da biste ga rešili. Naravno nema teorije da setin kako se zove.

 

Jutjuberi su aktuelni, nažalost mahom domaći, o tim likovima bukvalno nemam jednu dobru reč da kažem.

 

Brawls stars je možda i najbolja battle-royal igra za mobilne, uz World of tanks, i moram priznati da sam se i ja navukao na istu, najviše zbog njega da bismo mogli zajedno da igramo, ali i zbog šarenolikosti likova, nivoa, nerepetitivnosti, balansa likova, zahvteva malo taktike i veštine i ono najbitnije - partija traje najviše 3 minuta što je idealno za male pauze tokom dana. Ima odličan progres sistem unutar igre i nije nužno davati pare za bilo šta, može da se napreduje i besplatno.

 

Among Us je meni genijalna igra, ko je igrao društvenu igru Mafija (u nekim iteracijama Vukodlaci) - mehanizam je isti, jedan (ili vise) skriveni neprijatelj, odredjenj zadaci i razliciti ciljevi igre za svaku od uloga. Ovde je to upakovano u vrlo prost gameplay, i ja to igram često sa društvom - nadjemo se na zoom pozivu i putem njega pričamo, debatujemo i analiziramo. Igra ima i interni chat za igrače koji ti služi za to isto kada igraš sa random ljudima širom sveta, ali nije to dovoljno efikasan vid komunikacije, pa se malo gubi na draži. E al ono što me najviše čudi je što ovaj moj osmogodišnjak i njegovi pajtaši uopšte ne koriste taj chat niti komuniciraju sa bilo kime, samo teraju svoje i rade neke zadačiće. To iskreno nije ni 20% suštine igre, ali valjda im ovaj verbalni deo nije zanimljiv.

 

Uglavnom preporuka za obe mobilne igre, ko voli da se igra tako na sitno i po malo.

  • +1 1
Link to comment

nikada nisam igrao mafiu, niti cu jer nemam drustvo dovoljno veliko i ozbiljno da se to izvede, ali ono sto sam gledao je da je bas sjajna igra, mogu misliti kako je jos kada ucestvujes.

 

secam se jednom kada sam gledao dota igrace kako igraju i poznati troll moderator te runde nije ubacio mafije u igru i random je ubijao ljude. kakva je to bila konfuzija posle svake runde :laugh:

Edited by 189-
Link to comment
7 hours ago, goofs said:

Čitam ovo i skroz preslikana priča za mog sestrića :) ok, malo drugačije platforme su mu dostupne ali Minecraft pod obavezno, i taj glupi Roblox, mada ima poneka dobra igra i tu, nabode se. Svidela mi se jako jedna za dva igrača gde uporedo igrate nivo poput starog Sokobana, ali morate da saradjujete da biste ga rešili. Naravno nema teorije da setin kako se zove.

 

moguće da misliš na Death Squared.

to i nas dvojica igramo ponekad zajedno. mada nisam naveo jer je to bilo samo par puta ove godine, i nekako je više zajednička aktivnost nego njegov izbor ;)

inače, super zanimljivo i pre svega traumatično gejmersko iskustvo ta igra :D

 

Spoiler

 

 

od ostalih igara koje nekad igramo zajedno izdvajam:

Rocket League

Speed Runner (u spojleru)

- IDARB (u spojleru)

- i baš ponekad SEGA emulator na mom MacBooku, gde najviše pržimo Street Fighter

 

Spoiler

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Nije Death Squared, ovo je bilo nesto dosta prostije vizuelno, ali princip je isti :)

 

Ja pokusavao ovog malog da navucem na MAME emulator, igrali smo sve i svasta tamo, ali mu nije drzalo preterano paznju. Asterix i Nindza Kornjace su mu bile najzabavnije, ali nekako ga valjda grafika odbija, a i igre su dosta repetitivne, plus kad imas neogranicen broj zetona nemaju nikakvu tezinu.

 

^ Mafia je fenomenalna igra, radi na toliko puno nivoa ljudske psihe i karaktera, bas je drugacija u odnosu na ostale klasike. Mafia uzivo zahteva mnogo verbalnog kontakta i posmatranja, kako se samo ljudima ponasanje promeni kad su imposter prvi put u zivotu, a kako kad su stoti. Naravno obicno uz igru bude i pokoja doza alkohola pa je vec peta-sesta partija potpuna pizdarija :D

Prikriveno laganje ti je ultimativni adut za ovu igru, pa zbog toga nisam preterano siguran koliko je ona dobra za decu, nesto nemam bas zelju da igram Among Us sa klincima recimo.

 

Link to comment

Meni ovo sto cepa Svarogov klinac skroz ok. Ja sam u tripu da su danas svi klinci ispranog mozga zombirani na Fortnite-u sa attention spanom od 4 sekunde. Kontam da su RTS naslovi danas opskurna pojava i pored Starcraft turnirske scene. A ima jos puno vremena da predje na neke vrhunske RPG naslove, DnD, i ostale DOOM-ove. 

 

Nevezano za ovo, mnogo mi je drago sto su MMO-ovi ili pocrkali ili pred izumiranjem. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...