Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Neces mi oduzeti mojih 5 minuta! angry.gif Verovatno mu je Saul ipak bio saucesnik, on zna gde mali zivi i koliko znaci Jesseju, a mogao je i da mu donese neke bombone punjene tim otrovom. Pogledaj penultimativnu™ epizodu, onu scenu kad Walt vrti pistolj koji se na kraju zaustavi pokazujuci na saksiju, tu je dobio ideju.
Može da vrti koliko hoće, ali činjenica da nam nisu pokazali šta se tačno desilo (a u seriji su do sada svaki bitan detalj pokazali onscreen) govori da nisu bili 100% iza ideje o Waltu trovaču. Ideja da bi Saul poslušao Walta i otišao da otruje malog je potpuno blesava - videli smo kakvi su eksperti članovi njegovog A-teama. Mogao je i mali da potrči, saplete se, slomi vrat :PA tek ono da je debeli crnac-pretresač ukrao paklu cigareta i podmetnuo drugu... previše sposobnosti i odlučnosti pridaješ Saulu i kompaniji, oni su uglavnom bili comic relief do sada.Ne, Walt bi morao da uzme adresu od Saula, ode tamo lično, nekako otruje malo dete u roku od odmah, potpuno neprimećen, i vrati se kući da sačeka kolegu Pinkmana. Pritom se sve osvrćući preko ramena da mu ne naiđu neki Gusovi ljudi. Ninja pirate chemist.
Link to comment
Može da vrti koliko hoće, ali činjenica da nam nisu pokazali šta se tačno desilo (a u seriji su do sada svaki bitan detalj pokazali onscreen) govori da nisu bili 100% iza ideje o Waltu trovaču. Ideja da bi Saul poslušao Walta i otišao da otruje malog je potpuno blesava - videli smo kakvi su eksperti članovi njegovog A-teama. Mogao je i mali da potrči, saplete se, slomi vrat :P
Ne mora sve da ti se nacrta! angry.gif A Saul nije morao da zna sta ce Walt uraditi, ovaj mu je verovatno rekao samo da ce malom neko vreme biti muka i da nije nista ozbiljno.
A tek ono da je debeli crnac-pretresač ukrao paklu cigareta i podmetnuo drugu... previše sposobnosti i odlučnosti pridaješ Saulu i kompaniji, oni su uglavnom bili comic relief do sada.
Jesu comic relief, ali su i vrlo sposobni u tome sto rade. Na vrh glave mi dolazi ono kad su ubedili Bogdana da proda perionicu ili ovo pre neku epizodu kad su (kako-tako) resili problem sa Tedom... ne mozes se spetljati sa 1 Gusom ako nisi profic. Uostalom, evo i Gilligan kaze da mu je debeli maznuo paklicu.
Ne, Walt bi morao da uzme adresu od Saula, ode tamo lično, nekako otruje malo dete u roku od odmah, potpuno neprimećen, i vrati se kući da sačeka kolegu Pinkmana. Pritom se sve osvrćući preko ramena da mu ne naiđu neki Gusovi ljudi. Ninja pirate chemist.
Stvarno, vi kao da ne zelite da prihvatite da je Walt postao klasican negativac pa se hvatate za ovakve slamke. Vec zamisljam petu sezonu, Walt ubije neko dete jer mu je isplazilo jezik , a ti: "pa dobro, dete jeste bilo uzasno bezobrazno..." <_< Edited by Calavera
Link to comment

dzesi je pominjao neke crvene bobice, a u poslednjoj sceni ih nema! da ih nije neko obrao? :D a i ko jos drzi etiketu na biljci osim ako nije sveze kupljena :D?p.s. nemam trenutno 12. epizodu pa bi neko mogao da proveri scenu kad volt vrti pistolj, da vidi jel ista saksija i ima li bobica :D

Link to comment
E da, šta bi ono sa Gusovom poslednjom scenom, WTF?! Ustao čovek bez pola glave, izašao, namestio kravatu, i pao mrtav. Ode suspension of disbelief. A tačno sam pomislio da se nisu šalili pre nekoliko epizoda, kad je Pinkman pitao "what's up with that terminator shit" :D
e ono je jebeni vrh! kad je krenuo da izlazi ja reko preziveo :isuse: kad ono arnold kurcubic :lol:
p.s. nemam trenutno 12. epizodu pa bi neko mogao da proveri scenu kad volt vrti pistolj, da vidi jel ista saksija i ima li bobica :D
proverio, ista saksija a reko bi da ima i bobica :unsure: ma otrovao ga je walt, ali je znao da ce se izvuci...post-1365-13182906679221.jpg :rolf: Edited by ΟΛΥ
Link to comment

Ne pratim topic zbog spojlera, a ja uvek kasnim, ali sad kad sam završio sezonu red bi bio da se prijavim i udarim :Hail: x beskonačnoJoš jedna odlična sezona ubedljivo najbolje serije trenutno. Finale odlično, Gusova smrt odlična, Walterov plan savršen (sa sve trovanjem klinca, što uopšte ne dovodim u pitanje). Istinu zbori Calavera, daleko je sad Walt od good guy-a, ali naš je pa moramo navijati za njega. :)Edit - eh da, meni ipak od svega hajlajt sezone ona završnica 11-e epizode...mislim da nikad nisam video išta bolje na tv-u :Hail:

Edited by bob loblaw
Link to comment
Ne mora sve da ti se nacrta! angry.gif A Saul nije morao da zna sta ce Walt uraditi, ovaj mu je verovatno rekao samo da ce malom neko vreme biti muka i da nije nista ozbiljno.
Pa ništa više Walt nije ni hteo, valjda. Ipak mi ne deluje kao da bi Saul ulazio u to, posebno dok se pakuje i beži iz grada. Koji je njegov motiv da pomogne Waltu? Možda bi mu dao adresu, to ga ništa ne košta, ali izvođače radova...
Jesu comic relief, ali su i vrlo sposobni u tome sto rade. Na vrh glave mi dolazi ono kad su ubedili Bogdana da proda perionicu ili ovo pre neku epizodu kad su (kako-tako) resili problem sa Tedom...
Bogdana ne bi ni ubedili da im nije Skyler, a da su malog hendlovali kao što su "rešili problem sa Tedom", bilo bi veselo. Hajde pokušaj da mi nacrtaš kako je Humpty-Dumpty momentalno otrovao malog Brocka, i kako namerava da ostane neprepoznat?
Stvarno, vi kao da ne zelite da prihvatite da je Walt postao klasican negativac pa se hvatate za ovakve slamke. Vec zamisljam petu sezonu, Walt ubije neko dete jer mu je isplazilo jezik , a ti: "pa dobro, dete jeste bilo uzasno bezobrazno..." <_<
Ma nemam ja nikakav problem sa tim da je Walt ruthless bastard, naprotiv. Imam problem sa tim da u minut do dvanaest izvlači iz rukava neki očajnički plan, praktično neizvodljiv u datim okolnostima, a onda ga sprovodi u delo uz pomoć Glupana & Tupana - i to uspešno. O praktičnom delu tog "plana" sam dovoljno rekao, ali ni teorijski nije mnogo bolji - otrovaće malog da bi se Jesse naljutio na Gusa, i onda šta? Jesse je ranije bio na njegovoj strani, i nije mu ništa pomoglo. Sad odjednom sve stavlja na kocku u nadi da Jesse ima neku supertajnu informaciju od suštinskog značaja... kao, npr., da Gus nekad ide u starački dom da poseti Hectora :isuse: Potezi očajnika, ali blago do umereno retardiranog.
Link to comment
Pa ništa više Walt nije ni hteo, valjda. Ipak mi ne deluje kao da bi Saul ulazio u to, posebno dok se pakuje i beži iz grada. Koji je njegov motiv da pomogne Waltu? Možda bi mu dao adresu, to ga ništa ne košta, ali izvođače radova.
A zasto bezi iz grada? Zato sto je postalo previse gusto. Ako mu se ukaze prilika da se resi Gusa i vrati sve kako je bilo, naravno da ce je iskoristiti.
Bogdana ne bi ni ubedili da im nije Skyler, a da su malog hendlovali kao što su "rešili problem sa Tedom", bilo bi veselo. Hajde pokušaj da mi nacrtaš kako je Humpty-Dumpty momentalno otrovao malog Brocka, i kako namerava da ostane neprepoznat?
Ako uzmemo da je Saul licno odneo otrovane bombone (ili sta je vec), rizik se smanjuje. Mada i ja verujem da ce ga mali ocinkariti u petoj sezoni i tako zapoceti sranje.
Ma nemam ja nikakav problem sa tim da je Walt ruthless bastard, naprotiv. Imam problem sa tim da u minut do dvanaest izvlači iz rukava neki očajnički plan, praktično neizvodljiv u datim okolnostima, a onda ga sprovodi u delo uz pomoć Glupana & Tupana - i to uspešno. O praktičnom delu tog "plana" sam dovoljno rekao, ali ni teorijski nije mnogo bolji - otrovaće malog da bi se Jesse naljutio na Gusa, i onda šta? Jesse je ranije bio na njegovoj strani, i nije mu ništa pomoglo. Sad odjednom sve stavlja na kocku u nadi da Jesse ima neku supertajnu informaciju od suštinskog značaja... kao, npr., da Gus nekad ide u starački dom da poseti Hectora :isuse: Potezi očajnika, ali blago do umereno retardiranog.
Pa nije da je Waltu najednom doslo iz dupeta u glavu da bi mozda morao da rokne Gusa, to je pokusavao evo vec celu sezonu. Ocajnicki planovi su bili jedino sto mu je preostalo. A Jesse mu nije ni trebao zbog te informacije, nego da bi namamio Gusa u bolnicu da Walt ima vremena da podmetne bombu pod auto. To bi jos i uspelo da se Gus nije setio da ima sesto culo i otisao kuci peske. <_< Da ne pricamo da mu je Saul rekao to za matorog, ne Jesse.
Link to comment

Saul mu je preneo to od Jessea, sumnjam da je on znao koga Gus i zašto posećuje. A to što je Gus poveo Jessea sa sobom kod matorog kad su stigli iz Meksika je meni delovalo nekako neprikladno i tada... kao da im je starački dom bio negde usput od granice, pa su zajedno svratili.Nego, onaj interview što si linkovao:Q: And Walt was somehow able to get access to Brock, to give him the berries.A: Yeah. That part's probably the trickiest part. I can't remember the specifics, but we worked it out in the writer's room. He technically had enough hours to do it. How he found his way over there unseen is probably a little improbable, perhaps, but not impossible, is the way we figured it. Dakle ništa Saul i njegov A-team, Walt je sve to lično. Ne znamo kako, ali nekako, jebiga :isuse:

Link to comment
Saul mu je preneo to od Jessea, sumnjam da je on znao koga Gus i zašto posećuje. A to što je Gus poveo Jessea sa sobom kod matorog kad su stigli iz Meksika je meni delovalo nekako neprikladno i tada... kao da im je starački dom bio negde usput od granice, pa su zajedno svratili.
Jeste, ali Walt nije imao pojma o tome. On je Jesseja zvao radi plana A, tj. bombe pod autom.
Nego, onaj interview što si linkovao:Q: And Walt was somehow able to get access to Brock, to give him the berries.A: Yeah. That part's probably the trickiest part. I can't remember the specifics, but we worked it out in the writer's room. He technically had enough hours to do it. How he found his way over there unseen is probably a little improbable, perhaps, but not impossible, is the way we figured it. Dakle ništa Saul i njegov A-team, Walt je sve to lično. Ne znamo kako, ali nekako, jebiga :isuse:
Padobro™, suspension of disbelief i sve to. Ono sto je bitno u svemu ovome je sto sam ja bio u pravu za Walta trovaca. ^_^
Link to comment

Uf, ubistveno finale. Da su završili seriju ovako, bila bi možda i top 3 ikada, top 5 sigurno, sada mi frka da ne useru.Waltu sve Emije moguće, čovek je razvalio. Privilegija gledati. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...