Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Sad sam završio drugu sezonu, krećem sa trećom. Neću da spojlerišem, iako svi ovde verovatno znaju kako se to posvršavalo, a ja se sve nešto nadam da će sad samo postati luđi i nasilniji. Odlična, odlična serija.Inače, sećam se a ne učestvovah, na temi o Hausu se kukalo što se (u jednom momentu) preteralo sa međuljudskim odnosima, a počelo je da izostaje whodunit-a. Tu sam bio in line sa Slajom, meni to uopšte nije smetalo. Čak sam navijao za Hausa i Kadija ko curica. Ovde me već samo malo nervira i nadam se da će se odustati od sapunizacije i vratiti nasilju i drogama, kako i doliči. Jerbo Skajlerku, Albukerki ftw.

Edited by Buck Naked
Link to comment
ma otkud.garant mali sam uzo.
Nije sam uzo, inače bi Gus sad na kraju 12. seo u kola. Ovako zna tačno o čemu Jesse priča kad kaže da je otrovan, i rezonuje pošto nije krenuo na Walta mora da će zajedno na mene... Jeste malo nategnuto da ga je Gus otrovao, ali nema šanse da je Walt.Odgledao u cugu poslednje četiri i super mi je zabavno, samo me je nervirao onaj segment sa Gusovom osvetom meksičkom Donu. Užasno je lako izgledalo, evo popiću ja otrov sa vama, onda idem u WC da ga izbljunem dok vi svi pocrkavate. Jel' i obezbeđenje pilo iz te majušne flašice, osim one dvojice koje su skenjali Mike i Jesse? Mnjah <_< Šteta jer je raniji flashback na tom istom bazenu bio fenomenalan.Scena kad Walt pokušava da pokupi porodicu i pobegne, a onda otkriva da je žena spizdila sve pare je genijalna, ja bih tu završio seriju :D
Link to comment

poslednja epizoda slaba, ima rupa, videcemo hoce li biti dobro popunjene...ne izgleda izvodljivo da je klinac otrovan kako od Walt-a tako i od GUs-a, ali da vidimo.meni je odlicna epizoda kada Gus sredi kartel - Gus uzme neku kapsulu pre nego popije, verovatno neki protivotrov. sad, zvuci nemoguce, ali mnoge hemijske stvari u seriji zvuce nemoguce, ali izgleda da nije bas tako.

Link to comment

Meni zvuči nemogućije da ih je baš sve otrovao o istom trošku, tj. da oko njih nije bilo 15 naoružanih likova koji ništa ne bi pili. Umesto toga, obezbeđenje je izgleda blejalo negde unutra, i stiglo tek kad je sve bilo gotovo. Ali ajde, kad serija u celini tako dobro vozi, spreman sam mnogo šta da oprostim :)

Link to comment

Ne mislim da ga je Volt otrovao. nema razlog a i bio u govnima do guse da bi mislio o tome ili uradio tako nesto...mada, nacin na koji je prodao pricu Dzesiju je nesto sto mi ostavlja par promila sansi da nista nije nemoguce :Djedino sto me buni je to da je fora da su Dzesiju tog istog dana (prethodne veceri je Volt bio kod njega) kada se mali otrovao uzeli cigaru sa otrovom iz paklice.zar nije bilo fore da se taj otrov upravo daje jer ima odlozeno dejstvo 36,48 ili 72 sata? ne mogu tacno da se setim...?to znaci da ili Volter nije dao nego Gas ranije ili dao neki drugi otrov, ili je ovaj klinac mali pa brze deluje ili su scenaristi zaboravili ovaj detalj ili sam ja debil pa sam se istripovao oko tog odlozenog dejstva :Dbilo kako bilo krivo mi je sto sam danas pogledao epizode 10, 11 i 12 :( ko ce da ceka utorak........aaaaaaaaaaa trebalo je da sacekam pa da odgledam i poslednju u paketu :(

Edited by Далибор
Link to comment
jedino sto me buni je to da je fora da su Dzesiju tog istog dana (prethodne veceri je Volt bio kod njega) kada se mali otrovao uzeli cigaru sa otrovom iz paklice.zar nije bilo fore da se taj otrov upravo daje jer ima odlozeno dejstvo 36,48 ili 72 sata? ne mogu tacno da se setim...?
Jeste odloženo dejstvo, ali ne mora da znači da ga je Gus otrovao baš tom cigaretom. Nije to jedina doza ricina u gradu. Mogao je naknadno da je ukrade onaj njegov potrčko, kad je mali već bio otrovan, samo da bi Jesse posumnjao na Walta. Mada i to mi je nategnuto, Džesijeva pretpostavka je ogroman leap in logic... "Mr. White i ja smo se potukli, znači mora da je dan kasnije otrovao prvo dete na koje je naišao u mojoj kući." OK, mogao bi on pod pritiskom da zaključi tako neku glupost, ali ne vidim zašto bi se Gus na to oslanjao. Ne liči mi on na nekog kome bi bila bitna neka poetska pravda, da baš Jesse ubije Walta - praktičniji je od toga.Ako je nekako Walt trovač, ili ako se mali sam otrovao, (ili ako uopšte nije otrovan nego mu nešto deseto fali!) nema objašnjenja za Gusovo osvrtanje oko parkinga, i implicitan zaključak da je Jesse ponovo na Waltovoj strani jer mu je malopre pomenuo otrov...Stvarno se nadam da se neće ispostaviti da je Walt krivac, to bi bilo najkomplikovanija i najmanje uverljiva varijanta. Trebalo bi da između onog momenta kad je shvatio da su pare nestale i onog kad DEA dolazi po njegovu familiju da smisli ceo plan, otkrije ko je i gde živi onaj klinac, i podmetne mu nekako otrov. Pritom bi trebalo da je uzeo od Džesija cigaretu još ranije, za svaki slučaj. Nema šanse <_<
Link to comment

Pazi, Gilligan je jos ranije rekao da on u ovoj seriji zapravo hoce da nas natera da navijamo za negativca (ili nesto u tom stilu). Odatle Waltov postepeni preobrazaj tokom ove 4 sezone, a logican sledeci korak bi bilo trovanje klinca koji ima dzankija za kevu da bi zastitio sopstvenu porodicu. Stocereci™ da meni ovo bas lici na nesto u stilu 1 Breaking Bada, a o tome kako je to izvedeno ne mozemo sve znati dok ne vidimo i finale.

Stvarno se nadam da se neće ispostaviti da je Walt krivac, to bi bilo najkomplikovanija i najmanje uverljiva varijanta. Trebalo bi da između onog momenta kad je shvatio da su pare nestale i onog kad DEA dolazi po njegovu familiju da smisli ceo plan, otkrije ko je i gde živi onaj klinac, i podmetne mu nekako otrov. Pritom bi trebalo da je uzeo od Džesija cigaretu još ranije, za svaki slučaj. Nema šanse <_<
Ako uzmemo da je Walt trovac, verovatno mu je pomogao Saul. On zna gde klinac zivi (donosio im je Jessejeve pare na kucu), a onaj Huell sto radi za njega je pretresao Jesseja pre nego sto ga je pustio da vidi Saula. Mogao je da mu makne kutiju i izvadi cigaretu, a posle da mu nekako vrati kutiju na izlazu. Edited by Calavera
Link to comment

neko je gore pomenuo da je naivna scena na bazenu kada svi pomru ko musice a gas se lepo ispovraca i prezivi.mislim da tu vecu ulogu ima tableta koju je uzeo na bazenu pre samog dolaska meksikanaca. (za koju sam ja u prvom trenutku mislio da je za smirenje imajuci u vidu njegove traume sa tog bazena :D)sto se otrova tice.....zasto bi mu neko uzimao cigaru ako nije iskoristio otrov protiv klinca? mogao je jednostavno neku novu dozu istog ili drugog otrova da iskoristi...drugo, ko je znao za tu cigaru? da postoji i gde se nalazi? samo Volt i Dzesiako uzmemo da je neko uzeo cigaru da bi iskoristio otrov jer nije mogao da napravi ili dodje do nove doze (volt je napravio dozu kada je imao pristup labu), i ako dzesi kaze da je to jutro imao cigaru u dzepu i da mu je neko u toku dana uzeo, malo je cudno kako se mali odmah istog "dana razboleo"moguce da je recimo volt par dana ranije otrovao klinca i da je njihov sustret u dzesijevoj kuci bio sasvim slucajan.. ali zasto bi on njega otrovao PRE nego sto dzesi odbije da mu pomogne te veceri i prica sa njim i kako je to uradio bez otrova?bila bi vauuuuuu fora da je volt to uradio ali mi deluje nategnuto na osnovu onoga sto smo videli u 12. epizodi.....gas mi tu deluje vise verovatan. i ne bih njegovo odbijanje da pridje kolima povezivao sa trovanjem klinca. covek je jednostavno ludacki detaljista i malo mu verovatno fali da se zabrine i da igra na sigurno...takodje rece neko da nije sigurno da je klinac uopste otrovan... mislim da jeste otrovan na osnovu scene kada dzesi kaze njegovoj kevi koji je otvrov u pitanju i one sledece kada dodje da obidje klinca i nacina na koji ga keva i baba gledaju..........bilo kako bilo ne znam sta mi je trebalo da ovo gledam pre izlaska poslednje epizode :D ima do utorka da dodjem do zakljucka kako je volter junior otrovao klinca :D

Edited by Далибор
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...