Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

A zasto je nemoguce da je mali ceprkao po dzepovima Jessejeve jakne, nasao kutiju cigara, bilo mu interesantno sto je jedna okrenuta naopacke i uradio "nesto" sa tom cigarom?

Link to comment
A zasto je nemoguce da je mali ceprkao po dzepovima Jessejeve jakne, nasao kutiju cigara, bilo mu interesantno sto je jedna okrenuta naopacke i uradio "nesto" sa tom cigarom?
upravo to.opcija a) mali se oporavlja i prica sta je uradioopcija b) mali umire, a dzesi/keva nalaze u podrumu/ na tavanu delove cigarete/kapsule
Link to comment
Ako uzmemo da je Walt trovac, verovatno mu je pomogao Saul. On zna gde klinac zivi (donosio im je Jessejeve pare na kucu), a onaj Huell sto radi za njega je pretresao Jesseja pre nego sto ga je pustio da vidi Saula. Mogao je da mu makne kutiju i izvadi cigaretu, a posle da mu nekako vrati kutiju na izlazu.
Čekaj bre, pa zar nismo videli interakciju Walta i Saula? Walt je sav očajan tražio kontakt onog misterioznog "nestajatelja ljudi", i trčećim korakom otišao kući po pare. Rekao je Saulu da mu da sat vremena pre nego što dojavi DEA da se sprema hit na Hanku. Da li ti deluje uverljivo da se onda vratio u kancelariju i rekao "BTW, daj mi i adresu onog klinca što ga Jesse viđa, imam nešto za njega"?Jedini trenutak kad je Walt imao vremena za taj specijalno glup trovački potez je bio pošto su Skyler i deca otišli sa DEA agentima, a on se zabarikadirao u kući. Nije čak morao ni da da malom sporodelujući ricin, ako može da sprčka eksploziv u kuhinji za pola sata, može i neki (brz, neprimetan, možda i nesmrtonosan) otrov isto tako na brzinu. Ali ipak je nategnuto. Takođe, morao bi pre toga da uzme Jessiju cigaretu, kad se kupio sa poda posle one tuče.
zasto bi mu neko uzimao cigaru ako nije iskoristio otrov protiv klinca? mogao je jednostavno neku novu dozu istog ili drugog otrova da iskoristi...takodje rece neko da nije sigurno da je klinac uopste otrovan... mislim da jeste otrovan na osnovu scene kada dzesi kaze njegovoj kevi koji je otvrov u pitanju i one sledece kada dodje da obidje klinca i nacina na koji ga keva i baba gledaju..........
1. Cigaretu su morali da uzmu ako je ideja bila da Jesse pomisli da je Walt krivac.2. Ranije je objašnjeno da je taj ricin praktično nemoguće detektovati, verovatno sad ni doktori ne znaju šta se malom desilo ali ga za svaki slučaj tretiraju kao da se nagutao antraksa. A to kako keva i baba gledaju Jessea ništa ne znači - njima je rekao da je mali otrovan, naravno da su one sumnjičave i misle da je on umešan u to, ali ne znači da su u pravu. Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Jedini trenutak kad je Walt imao vremena za taj specijalno glup trovački potez je bio pošto su Skyler i deca otišli sa DEA agentima, a on se zabarikadirao u kući. Nije čak morao ni da da malom sporodelujući ricin, ako može da sprčka eksploziv u kuhinji za pola sata, može i neki (brz, neprimetan, možda i nesmrtonosan) otrov isto tako na brzinu. Ali ipak je nategnuto. Takođe, morao bi pre toga da uzme Jessiju cigaretu, kad se kupio sa poda posle one tuče.
Pa to, ceo dan je proveo u kuci cekajuci smrt, mi kao publika ne znamo nista vise od toga. Bilo je tu sasvim dovoljno vremena da se osmisli plan i kontaktira Saul. A cigaretu bi uzeo Huell dok je pretresao Jesseja, sa tim Walt nije imao nista. Evo ti ovde:jessesearch1.jpg
Link to comment
Pa to, ceo dan je proveo u kuci cekajuci smrt, mi kao publika ne znamo nista vise od toga. Bilo je tu sasvim dovoljno vremena da se osmisli plan i kontaktira Saul. A cigaretu bi uzeo Huell dok je pretresao Jesseja, sa tim Walt nije imao nista. Evo ti ovde:
Huell je stvarno A-team kadar ako je u tom pretresu uspeo da izvuče Džesiju baš onu jednu cigaretu koja mu treba (umesto celog pakovanja) <_<
Link to comment

A ko mu je podmetnuo drugu kutiju? Da ga nije debeli pretresao i na izlasku?Nerviram sam sebe što od poslednje epizode mislim o seriji kao da je neki whodunnit. Najbezbolnije bi bilo da malog niko nije otrovao. Ako se (nekako) ispostavi da je Walt, bojim se da bi to bilo preskakanje ajkule :(

Link to comment
Mene najvise buni sto mislim da Gus ne zna za "cigaretu", a Walt-ovo objasnjenje da on sve vidi svojim kamerama mi je nategnuto.
pa kad ne zna ni walt, i logicno da mu je gus prime suspect.
Link to comment
A ko mu je podmetnuo drugu kutiju? Da ga nije debeli pretresao i na izlasku?
To je ono sto ne znamo, ali cemo otkriti u finalu. Samo kazem da bi otkrivanje Walta kao trovaca bilo u duhu serije.
Link to comment

Nisam šarao po topiku, kako gurnem nos tako me po istom zvizne neki spoiler i osećam se ko idiot. A serija je... Sunce ti jebem. Eto takva.Ne zna se ko je bolje odvalio ulogu, Walt :Hail: :Hail: , Pinkman :Hail: (savršeno napisan lik), Sal Gudman :Hail: :Hail:, Henk Šreder :Hail: :Hail: :Hail:: Šrederu namerno 4 komada.Frapantna razlika u kvalitetu serija, pogotovu HBO-ovih, i svega ostalog sa Severnoameričkog kontinenta. I onda me pitaju, "što toliko gledaš serije"...Sve šljaka, sve vozi kako i kada treba, sjajna gluma, sjajni likovi, sve što je potrebno. Obrti, režija :Hail:, par fenomenalnih uvodnih sekvenci, Osim što bi voleo da traje 50+ minuta osim ovih oko 45.Sve u svemu, objašnjavanje.

Link to comment

Nisam šarao po topiku, kako gurnem nos tako me po istom zvizne neki spoiler i osećam se ko idiot. A serija je... Sunce ti jebem. Eto takva.Ne zna se ko je bolje odvalio ulogu, Walt :Hail: :Hail: , Pinkman :Hail: (savršeno napisan lik), Sal Gudman :Hail: :Hail:, Henk Šreder :Hail: :Hail: :Hail: Šrederu namerno 3 bambija, čovek je jebeni car!Frapantna razlika u kvalitetu serija, pogotovu HBO-ovih, i svega ostalog sa Severnoameričkog kontinenta. I onda me pitaju, "što toliko gledaš serije"...Sve šljaka, sve vozi kako i kada treba, sjajna gluma, sjajni likovi, sve što je potrebno. Obrti, režija :Hail:, par fenomenalnih uvodnih sekvenci, Osim što bi voleo da traje 50+ minuta osim ovih oko 45.Sve u svemu, objašnjavanje.

Link to comment
pa kad ne zna ni walt, i logicno da mu je gus prime suspect.
Naravno da je njemu prime suspect Gus, u varijanti da Walt stvarno nije otrovao klinca (ili ucestvovao u njegovom trovanju na bilo koji nacin). Ali samo to objasnjenje je tanko i deluje mi kao bedan izgovor, tj. los pokusaj Walta da objasni otkud Gus zna za otrov. I nacin na koji je Walt tu recenicu izgovorio, sumnjivo mi je skroz :D Treba li da napomenem da malo naginjem na tu stranu da je Walt trovac, mada ne sasvim, a nema ni razloga da bijemo glavu mnogo oko toga, prosto namerno su tako napravili da za kog se god mi sad uhvatili, nacicemo neku rupu u objasnjenju i rezonovanju zasto je taj ili zasto nije. Ako se iskobeljaju kvalitetno iz ove zapetljancije koju su napravili, alal im vera (mislim na autore serije, naravno)!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...