Jump to content
IGNORED

Google +


Recommended Posts

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    22

  • Venom

    18

  • Аврам Гојић

    13

  • henrik larsson

    10

meni bez veze skroz. jedino novo u odnosu na facebook su krugovi, koji po meni samo prave konfuziju - ko, sa kim, jel sam rekao svima kojima sam hteo, sta ako je vest koju delim za ljude iz vise krugova, ali opet ne bas za svaki od tih krugova, jel da pravim krug za svaku novu stvar koju cu da podelim, posto bih je podelio uvek sa malo drugacijim setom ljudi? Sve ostalo je kao facebook za siromasne.

Link to comment
Ja mislim da je za uspeh socijalne platforme presudno to da li za nju moze da se dobije nalog ili ne moze. Cini mi se da ekipa iz Gugla, iz sasvim razumljivih razloga, misle da njenu celu potencijalnu korisnicku bazu cine geekovi kojima je early adopting novih fora sa neta kakva-takva zamena za nepostojeci seks i koji bi dali sve za nalog na ma cemu novom sto se pojavi.
Pa ne mora bas da bude presudno. Ako setimo bitke myspace vs. facebook, facebook je bio "zatvoren" prilicno dugo, tj. mogao si da pridjes samo ukoliko si dobio invite, a posle je otvoren i za sve studente fakulteta (morao si da imas bona fide univerzitetsku mail adresu da se prijavis bez invite-a). I to je bio deo "sarma" fb-a, nisi imao svakojake debile kao na myspace-u. Posle je fb otvoren za sve, a to je bilo vec kada je imao veliku 'bazu' korisnika i bio prilicno poznat i popularan, i naravno posle se desila eksplozija. Ali za inicijalni uspeh nije nuzno potrebno da socijalna platforma bude otvorena za sve.
Link to comment

Cenim da oni ne stavljaju invite da bi ljudima uskratili g+ već zato što je verovatno i dalje neki test period u pitanju i zato što žele postepeno da opterete "sistem" kako bi eventualne probleme i bagove iskusilo što manje ljudi.

Link to comment
Ako setimo bitke myspace vs. facebook
Teško je upoređivati tu bitku sa ovom. Meni nikada nije bilo jasno kako je Majspejs postao jedna od najkorišćenijih socijalnih mreža, tj. verovatno jer nije postojalo ništa slično. Majspejs je najkonfuzniji sajt koji sam ja ikad video i uvek mi je bilo teško da se snađem na istom. Zato Fejbuku nije bilo teško da ih pobedi.A tome je jako pomogla činjenica da u Majspejsu nisu ništa činili da odgovore na napade Fejsbuka novim funkcionalnostima već su samo čekali da ih ovi prestignu.Fejsbuk je svestan šta imaju tj. šta bi mogli da izgube i grčevito će se boriti protiv svake nove socijalne mreže, što se i vidi po tom video četu koji su uveli čim se saznalo za Google+ multivideo čet.
Link to comment

Petominutni utisak je 'kopija Facebooka'. Medjutim to ne mora da bude losa stvar, jer nema Facebook debilizama, sto mi savrseno odgovara (zato sam i obrisao nalog). Dakle ne mora da bude losa stvar. Nadam se da ce u buducnosti pristupiti celoj stvari jos agresivnije i radikalnije, i integrisati ga s Gmailom. All in one product koji ce nam pojesti duse.

Link to comment

Moram reci da se slazem s ovim: http://rethrick.com/#google-plus

... I predict that while Google+ will not usurp the throne from facebook per se, it will instead grow into a strong, competitive player and much-needed alternative. Much as Chrome has with IE. Where facebook has the larger, but no-longer dominant share. I predict that when this game is done playing, there will be no more thrones.
Link to comment

Ja pak cijenim da su zakasnili za Twitterom.Twitter je bio idealna varijanta za hipsterskiju populaciju i one kojima je FB šatro sranje šarena idiotarija za klince, pa su požurili da prigrle skroz ogoljenu verziju (pošto im treba neko soušl netvorking rešenje), u suštini isto to, samo sa drugom terminologijom i obavezom da klikćeš na linkove da bi video o čemu se radi (umesto da odmah vidiš makar deo, kao na FB).

Link to comment

prvi utisci: nepregledan interfejs, rizicne kontrole. otvorio svoje albume i video hrpu nekakvih slika od Bog te pita odakle, koje su po defaultu postale pregledne ljudima koje sam stavio u serklove. potom, ucinilo mi se da moji "tvitovi" odlaze i ljudima koji nisu na guglu? laugh.gifzanimljivo je za ljude kojima ne smeta mnogo kliktanje, ali za kezual korisnika...bojim se da je malo previse komplikovano i da nedostaje ona bas bas centralna prva strana. ipak, ovo moze biti Facebook za geekove. videcu kako ce izgledati dinamika ovoga kada budem imao ljude u serklovima. svidja mi se decentnost interfejsa, nedostatak debilizama...

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Koje slike? Hoces da kazes da je 'photos' deo u stvari Picasa?
ma povezao sam odmah sa Picasom na kojoj nemam nista (ali bih mogao), ali mi je okacio i slike sa nekih zapocetih blogova, i one koje sam zakacio na Buzz....one sa blogova bile su vidljive valjda onima u mojim serklovima, a one sa Buzza mogu da vide samo oni koji su vec primili taj Buzz sa slikom. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Meni je ostavljanje statusa bila glavna aktivnost na FB prvih godinu dana. U to vreme twitter bi mi bio savršen, samo što sam za njega malo kasno saznao, a i kad sam saznao, nisam znao nikog ko ga koristi. Ponekad bih stavio na listu za praženje neke autore čije sam knjige ili članke čitao, a tek nedavno neki FBovci krenuše sa tviterom, pa krenuh i ja malo više. Malo se zaprepastih koliko je brzo FB Tviter aplikacija povezala naloge a da nisam dao ni user ni pwd, ali bolje da ne mislim o tome. :)G+ imam od prošle nedelje, na listi gikovi, manje-više sve sa GTalk kontakata, plus još neki. Ništa posebno. Video chat sigurno neću koristiti, sa kontaktima koje imam sam toliko navikao da komuniciram preko gtalk i maila da mi je sve ovo nepotrebno. Nek stoji, leba ne jede. Ove socijalije su smorile, malo šta me tu može usrećiti.

Link to comment
ma povezao sam odmah sa Picasom na kojoj nemam nista (ali bih mogao), ali mi je okacio i slike sa nekih zapocetih blogova, i one koje sam zakacio na Buzz....one sa blogova bile su vidljive valjda onima u mojim serklovima, a one sa Buzza mogu da vide samo oni koji su vec primili taj Buzz sa slikom.
ali sta je tu rizicno (glede kontrole)blog je javno vidljiv svimabuzz je vidljiv onima koji su to mogli i ranije da vide -> samo je preuzeo postojeca podesavanja koja si ti vec dodelio jednom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...