Jump to content
IGNORED

Google +


Recommended Posts

Vidim nema teme, a dobio sam invite juče, nisam znao ni da ovo čudo postoji, doduše kratko.Fali mu dizajna u odnosu na fb, jedino što je možda bolje odrađeno je pregled fotografija, ima kompatibilnost sa pikasom što je zaista super za one koji imaju skockane albume na pikasi.Nisam puno čačkao, ako sam dobro skontao, mora se ima google nalog formiran, a dodavanje prijatelja streming vesti i sl ide preko "krugova", moram malo pročačkati oko privatnosti i kontrole kako šta i kome + ko me gleda, i sl. Ako ubacite u neki circle ljude koji nemaju nalog za njih kaže "sharing via email only", nadam se da se na taj način ne spamuju ljudi mailom kada se nešto šeruje, i sl.Ponavljam, pola sata sam ga akao, tek ću ga podrobnije ispitat'.Što se tiče otimačine fejsbukovaca, moraće više da se potrude, rekao bih.

Link to comment
  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    22

  • Venom

    18

  • Аврам Гојић

    13

  • henrik larsson

    10

Ukratko, da. Facebook namesto Facebooka, samo google-style. Sumnjam da će išta novo & revolucionarno doneti. Group chat, wow. Grupisanje kontakata, earth-shattering. <_<Zapravo je socijalmrežno nabudženi gmail account, ništa više. Ja probao samo malo, ali ne bih da spamujem ljude i pozivam ih bezveze. Facebook ionako ne koristim pa mi ne treba. Da koristim, ne bi mi trebala zamena.

Link to comment
Zapravo je socijalmrežno nabudženi gmail account, ništa više.
upravo tako. ne verujem da mogu uzdrmati fejsbuk, previše su raširili pipke.nego, zar nije google pre par meseci već pokušao da se ubaci u svet socijalnih mreža? google buzz?kačio sam već negde sliku, ali moram i ovde... :lol:v211004p0.jpg Edited by mr@ki
Link to comment
Ukratko, da. Facebook namesto Facebooka, samo google-style. Sumnjam da će išta novo & revolucionarno doneti. Group chat, wow.
Zanimljivo, grupni chat juče dodat u FB. Tj prekjuče. Mada, g+ ima grupni kamera chat što mu je kao super dobra stvar.Ako treba invite - PP. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
nego, zar nije google pre par meseci već pokušao da se ubaci u svet socijalnih mreža? google buzz?
Bio je Google Wave, ali ja sam ga dva puta otvorio i zaboravio da postoji.
Link to comment

Oh, novi Google Crap, bas fino.Ja ne znam kakav mentol treba da budes da neprekidno ponavljas isti model hajpovanja kao sa Google Mailom: alo, zumbuli, e-mail nije isto sto i drustvena mreza, ja bih koristio Gmail i da sam jedini na svetu koji ga ima...social network valjda treba da ima siroku bazu korisnika?!sta sad, dobijes invite i onda mesecima klikces sam ko debil, dok ne odustanes od cele price.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Bio je Google Wave, ali ja sam ga dva puta otvorio i zaboravio da postoji.
I Buzz i Wave su bili pokusaji, kao i pomenuti Orkut.A razlog je vrlo prost: Google mora da zauzme svoj deo "social network" trzista, jer im u buducnosti prihodi zavise od toga. Nisam video, ali sam skeptican da moze da uspe, zato sto u proslosti nisu pokazali da umeju da izvedu to na pravi nacin. A to je kao Twitter, da ponudis ljudima nesto u istom smeru, ali ipak drugacije i inovativno. To konkretno znaci da im je jedina sansa da na pocetku privuku ljude koji ne koriste Facebook, jer mi oni koji koriste FB deluju zadovoljno, pa samim tim nemaju razlog da prelaze. A dakle za to moraju da nude nesto sto Facebook nema, inace bi ljudi koji nisu na Facebooku, na njemu bili. Ali dobro, to je samo moje misljenje.Ono sto je definitivno cinjenica je da to mora da funkcionise i ima svrhu. Google Wave mi je delovao super interesantno, ali je i kao koncept delovao nedovoljno dobro osmisljen i kao proizvod izuzetno lose sproveden, gotovo neupotrebljiv. Tako da ce im definitivno biti tesko.
Link to comment

Ja mislim da je za uspeh socijalne platforme presudno to da li za nju moze da se dobije nalog ili ne moze. Cini mi se da ekipa iz Gugla, iz sasvim razumljivih razloga, misle da njenu celu potencijalnu korisnicku bazu cine geekovi kojima je early adopting novih fora sa neta kakva-takva zamena za nepostojeci seks i koji bi dali sve za nalog na ma cemu novom sto se pojavi.Mislim da je ovo vec sada pisi propalo. Citam recenzije. Kazu da ima nesto sto je jos bolje od emaila i da ce to novo zameniti email. "Sve sto treba je da se ode u taj i taj panel, cekira ova opcija, deselektuje ona opcija, odabere ovo, pa ono, povuce regler do kraja tacno tri sekunde i odigra kraci zydeco two-step, i ponovi 'Arjackinje, barjackinje' tri puta, i poruka je vec na putu! Jeste malo slozeno, ali je to super promena paradigme, tako mi mog big fat besplatnog vikenda na Bahamima koji sam dobio za pisanje ovog clanka".rekavsi sve ovo: ako neko ima invite, voleo bih jedan, da mogu da malo konstruktivnije hulim na G+. anyone? please?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

To sto si opisao je bio Wave. Preambiciozan pokusaj, upravo zbog navika korisnika. Zato i rekoh da ce implementacija biti jedna od kljucnih stvari i ne treba biti previse mudar to proceniti.Inace taj invite koncept im je sa Gmailom uspeo, tako da ne mora biti los po defaultu. Ja sam im potencijalna musterija, tako da i ja hocu invite :D.

Edited by Venom
Link to comment

Jeste, ali taj invite fazon su imali i sa Orkut-om, a on im se zapatio samo u Brazilu.Što je neko već napisao, uspeće, ako uspeju da namame veliki broj ljudi. Da se ne bi dopisivao sam sa sobom. A koliko sam je shvatio, glavna prednost u odnosu na FB je ta sa "prstenovima" prijatelja, tako da neke stvari koje napišeš vide samo određene grupe tvojih prijatelja a ne svi.btw. I ja čekam invite :)

Link to comment
Inace taj invite koncept im je sa Gmailom uspeo, tako da ne mora biti los po defaultu
ne kazem da je los, samo ga ne treba svaki put kopirati. ko sto rekoh, da bi otkljucao pun potencijal email servisa, ne treba ti krug od 100 kontakata koji ga koriste.
Link to comment

Tacno, potpuno se slazem. Mislim da i oni znaju, jer je prosli put Wave bio satro invite, ali vec posle par dana sam imao skoro sve kontakte sa Gmaila na Waveu. Bice da ovaj put stvarno testiraju, cim je tolika frka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...