Jump to content
IGNORED

Google +


Recommended Posts

I Buzz i Wave su bili pokusaji, kao i pomenuti Orkut.
Buzz sasvim lepo funkcioniše, koristi se redovno, ali naravno kod daleko manje grupe ljudi, tj one koje imam u kontaktima i kojima je gtalk glavni/jedini IM.
Link to comment
  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    22

  • Venom

    18

  • Аврам Гојић

    13

  • henrik larsson

    10

Buzz sasvim lepo funkcioniše, koristi se redovno, ali naravno kod daleko manje grupe ljudi, tj one koje imam u kontaktima i kojima je gtalk glavni/jedini IM.
+1buzz je super za manje ekipe ljudi koje dele slicna interesovanja. ja ga jako volim zato sto, u ovom sadasnjem obliku, nije invazivan.
Link to comment

buzz je zabavan ali i na fejsbuku je moguce napraviti grupe, onda se sadrzaj deli samo s clanovima kada se tamo postuje plus sto je u tom slucaju odavno bio moguc grupni chat. od ljudi koje poznajem, samo totalne budale su se zaludele oko google+ zato sto im titra ego sto su dobili poziv za nesto ekskluzivno pa se time hvale na svojim fejsbuk nalozima i tviterima.

Link to comment

Ja ne provalih da je to baš tolika ekskluziva, al' ajde... Ali da, primetih i ja hvalisanje nekih imbecila umotano u "jao dodajte me na g+ tralala".

Edited by copkillah
Link to comment
buzz je zabavan ali i na fejsbuku je moguce napraviti grupe, onda se sadrzaj deli samo s clanovima kada se tamo postuje.
:isuse:

glede bezbednosti fb.a i toga "moze samo da vidi xyz" vidi topic proterani s fejsbuka

od ljudi koje poznajem, samo totalne budale su se zaludele oko google+ zato sto im titra ego sto su dobili poziv za nesto ekskluzivno pa se time hvale na svojim fejsbuk nalozima i tviterima.
Ja ne provalih da je to baš tolika ekskluziva, al' ajde... Ali da, primetih i ja hvalisanje nekih imbecila umotano u "jao dodajte me na g+ tralala".
evo da se pohvalim da sam budala i imbecil.i svidja mi se. fin UI, google.olik i osetno mi je lepsi od fb.ovog. krugovi su takodje dobri. nadam se da ce sigurnost podataka biti kako valja uradjena. to bi mogao da im bude killer-argument.(btw. ko se lozi na g+ ekskluzivnost je def. debil. poslao sam gomilu invite.ova bez problema) Edited by Zverilla
Link to comment
:isuse:

glede bezbednosti fb.a i toga "moze samo da vidi xyz" vidi topic proterani s fejsbuka

kada je grupa setovana na 'secret' ne samo sto se ne moze pristupati sadrzaju grupe vec oni koji nisu clanovi ne mogu da vide ni da grupa postoji.ako medjutim aludiras na to da neko od clanova moze da iskopira sliku ili tekst postovan u grupi i okaci negde drugde, to je vec problem medjusobnog poverenja i nema veze sa bezbednosnim setovanjima fejsbuka. Edited by BraveMargot
Link to comment

Fino im deluje aplikacija za Android. Ne vidim kako ću moći da je koristim, ali sam je instalirao zato što na zvaničnom sajtu nije predviđeno da neko iz naše kloake može da je instalira... Inat!

Link to comment

Падеминаум(рж) да је ово исхитрени потез, изазван недавним пазаром. Мали Мекани купио Скајпета, мора и Гугао с нечим да се испрси.

Link to comment

Problem sa Buzzom je bio taj što kada je pušten, bukvalno nije bio funkcionalan, bagovao je gmail, i ljudi su ispizdeli. Loš marketing u startu, pa ti ispravi to posle.Ja kontam da google ima problem sa preteranom inventivnošću i precenjivanjem iq-a svojih korisnika. Zato je pukao i wave. Ja apsolutno verujem da je wave kada mu uđeš pod kožu totalna perverzija onako kako su ga zamislili njihovi gikovi, ali koliko takvih gikova ima u običnim smrtnicima, i dokle je "običan čovek" spreman da ide u pokušaju da prokljuvi kako radi "još jedna u nizu stvari koja se pojavila na netu"?Sve u svemu, cenim da će da puknu. Iako bih voleo da grešim.

Link to comment

ispropao google +, nisam nešto oduševljen. deluje lepo osmisljeno, ali i pored toga nekako prazno, ne verujem da će zaživeti. dobro, ovo je tek početak, malo je ljudi tamo, ja jedva da sam našao nekog poznatog. sad se pitam što mi je uopšte sve to trebalo, ali eto, znatiželja. ako nekom treba pozivnica, može mi se obratiti na pm, a ja se zahvaljujem Glasu na istoj :)inače, naježim se kad pomislim koliko smo svi mi zavisni od googla i njegovih servisa.toliko dominiraju webom, toliko su se raširili i imaju toliko medjusobno povezanih servisa da osećam da znaju svaki moj korak. mnogo više nego što zna fejsbuk koji je stalno meta kritika zbog ugrožavanja privatnosti.gledam sad na ovom plusu kontakte, razmišlajm kome bi mogao poslati pozivnicu, i on mi izbaci kao gmail kontakt neku lokalnu prodavnicu zdrave hrane sa brojem telefona. wtf? jednom sam ukucao taj broj kad sam tražio nešto što nisu imali, i maximum jednom okrenuo isti, zaboravio i da ga imam. ali da, tu je android telefon, stalno online, razne aplikacije, gmail, youtube. ne sećam se da sam ikad povezao kontakte sa maila i telefona. jebote, ja sam stalno ulogovan na google account, pod punim imenom i prezimenom, svakodnevno koristim mail, youtube i razne android aplikacije, da ne pominjem pretraživač. predpostavljam da preko telefona mogu imati uvid u to kad, s kim i koliko razgovaram, gde se tacno nalazim. iako nemam šta da krijim, ne obraćam posebno pažnju na privatnost kad sam online i većinu stvari radim rutinski, kad malo dublje razmislim i zapitam se ovo je zaista jezivo.

Edited by mr@ki
Link to comment
kada je grupa setovana na 'secret' ne samo sto se ne moze pristupati sadrzaju grupe vec oni koji nisu clanovi ne mogu da vide ni da grupa postoji.ako medjutim aludiras na to da neko od clanova moze da iskopira sliku ili tekst postovan u grupi i okaci negde drugde, to je vec problem medjusobnog poverenja i nema veze sa bezbednosnim setovanjima fejsbuka.
to ima veze jedino i samo sa bezbednosnim podesavanjima fejsbuka ukoliko oni bez ikakve provere omogucavaju pristup podacima sa njihovog servera koje je neko postavio sa nadom da su oni zasticeni (jer imas jelte opciju da su fotke "privatne"). naravno, uvek postoji mogucnost da neko d/l fotku pa je okaci negde drugde, ali sustinski problem sa fb.om je sto ti uvek mozes da uradis ovo: 270205_10150365233208056_773933055_10264291_3755671_n.jpg(obrati paznju na adresu fotke)jos gore, nakon "brisanja" fotke sa fb.a, direktan link ostaje aktivan jos danima (barem 5 kada sam poslednji put testirao)
Link to comment
Problem sa Buzzom je bio taj što kada je pušten, bukvalno nije bio funkcionalan, bagovao je gmail, i ljudi su ispizdeli. Loš marketing u startu, pa ti ispravi to posle.Ja kontam da google ima problem sa preteranom inventivnošću i precenjivanjem iq-a svojih korisnika. Zato je pukao i wave. Ja apsolutno verujem da je wave kada mu uđeš pod kožu totalna perverzija onako kako su ga zamislili njihovi gikovi, ali koliko takvih gikova ima u običnim smrtnicima, i dokle je "običan čovek" spreman da ide u pokušaju da prokljuvi kako radi "još jedna u nizu stvari koja se pojavila na netu"?Sve u svemu, cenim da će da puknu. Iako bih voleo da grešim.
Ценим да ће остати главни претраживач и расејавач ситних реклама. Јер су то урадили људски, у самом почетку, док су се још пробијали. Тад су поставили главне основе своје минималистичке филозофије (донекле сличне Епловој)
  • ја сам претраживач, што се краће задржаваш код мене, ја сам бољи
  • ја сам претраживач, даћу ти само линкове на оно што тражиш и ништа више
  • нећу те терати да кликћеш шест пута ако умем да то изведем из једног клика
  • реклама која жмига, мрда, има вишка текста, налази се у сред текста који читаш, коју мораш да чекаш да прође - је лоша реклама и ми је нећемо пустити
  • опције које просечан Џо Кју Шестопак не капира из прве нећемо ни постављати; ако нешто и поставимо, биће негде та тране где не одвлачи пажњу, а пошто је опција, мора сасвим добро да ради и без тога

Све што је просечном кориснику компликовано, није у духу првобитне филозофије Гугла, и произилази из тога што су постали велика компанија, која је сад под притиском да прави паре, што више, што брже и све пратећи потезе конкуренције. Зато су и почели да брзељају и избацују недопечене ствари.

Link to comment

bez mnogo koriscenja jos uvek:pozitivno- multicamera chat, to cu sigurno koristiti. porodica mi je kud koji, svi hoce da vide bebu, a cim dodje vise ljudi odjednom moramo da gasimo kamere. ovako ih sve odradim odjednom i svi zadovoljni.- integrisanost sa gmailom koji mi je stalno otvoren. mnogo je veci bedak otvarati fejsbuk na poslu, ovde samo imam diskretan signal gore desno da se nesto novo dogadja na plusu.- opsta guglovska svedena estetika, volim- prikljucili se neki ljudi koji su oduvek odbijali da koriste fbnegativno- vec postoji, i zove se fejsbuk.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...