Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Poprilično sam siguran da nitko nikada nije okupio ekipu debilnijih idiota i pokušao vladati zemljom.

Hajdaš Dončić: To se Croatia airlinesu ne može dogoditi!
27. 03. 2015.   pred 1 sat

Ministar prometa Siniša Hajdaš Dončić rekao je u Splitu kako se tragedija koja je zadesila zrakoplov Germanwingsa ne bi mogla dogoditi Croatia Airlinesu.
"Croatia Airlines nije niskobudžetna kompanija i jedna je od najsigurnijih avionskih kompanija. To se Croatiji Airlines jednostavno ne može dogoditi", kazao je Hajdaš Dončić.
Ministar je istaknuo i kako se u avionima Croatia Airlinesa u pilotskim kabinama i pilot i kopilot moraju uvijek nalaziti istovremeno.

 

Link to comment

ovo će sve da se svali na lufthansu

što je i logično

erbas prav-zdrav

 

Prospero je juče rekao, sprovodili su samo one procedure koje su morali tj. koje su regulatorna tela od njih tražila. Preko toga nisu hteli da se cimaju.

 

Mislim da tu ima malo mentaliteta. Lufthansa se, recimo, nalazi u grupi prevoznika koji su prošle godine uredno leteli iznad Donbasa sve dok se nije desilo ono što se desilo. Svi oni su se kasnije pravdali time da su striktno poštovali ograničenja uspostavljena od strane ukrajinskih vlasti i da su koristili međunarodne koridore koji su imali odobrenje ICAO i IATA.

 

Sa druge strane imaš neke druge prevoznike koji drugačije razmišljaju, pa su British Airways i Air France još pre obaranja MH17 odlučili da na svojim rutama ka Aziji zaobiđu ne samo Donbas nego Ukrajinu u potpunosti pa su koristili alternativne koridore preko Centralne Evrope i Turske.

 

Ryanair je pre 4 godine uveo pravilo da niko ne sme da ostane sam u kokpitu.

 

Deluje kao da kod nekih prevoznika postoji kliker proaktivnosti dok su neki drugi više naklonjeni efikasnom i striktnom sprovođenju postojećeg. Dve različite škole mišljenja.

Link to comment

Obrazložio ga je za sve pare. Zahvaljujući njegovoj ekskluzivi milioni putnika diljem Evrope ovog jutra se ukrcavaju na svoje letove razmišljajući o tome da li će ih na 10km visine podići neki depresivni samoubica. Oni iz prvih redova će verovatno osedeti gledajući u zamandaljena vrata kokpita a ako tokom leta slučajno jedan od pilota ode u klonju biće barem 5-6 padanja u predinfarktno stanje.

 

 

 

Čekaj, pa to bi se svejedno desilo, kad god da objave. 

Link to comment

 

 

German prosecutors say on Friday they have evidence that the Germanwings pilot who is suspected of deliberately crashing flight 4U9525 in the French Alps had hidden an illness. Medical documents among items that police took from Lubitz's homes, in Düsseldorf and in the town of Montabaur, point towards an existing condition, and a torn-up sick note supports the assumption that he hid this illness from his employer and colleagues

 

http://www.theguardian.com/world/video/2015/mar/27/andreas-lubitz-hid-illness-sick-note-employer-germanwings-video

 

pogledati i video

Link to comment

Bilo bi super kada bi putnik mogao da plati skuplju kartu, a onda kad jedan od pilota ode u klonjaru, njega posade u kokpit dok se ne vrati ...

Edited by stoka
Link to comment

Čekaj, pa to bi se svejedno desilo, kad god da objave. 

 

Ne bi. Nije ista reakcija javnosti posle dva dana i posle 4-5 nedelja. Takođe nije ista reakcija tužioca nakon slušanja jednog audio fajla i nakon proučavanja gomile drugih pokazatelja i parametara leta.

 

Manc, ajde stvarno da se ne zajebavamo. Lik je prvo sproveo najbržu istragu u istoriji avionskih udesa a onda je na osnovu njegove senzacionalne presice pokrenuta globalna stigma svih ljudi na ovom svetu koji pate od neke vrste depresije. Evo ti danas, čitavog dana, psihijatrijska uduženja apeluju da se ne donose takvi zaključci i da ne može na osnovu jednog šturog podatka da se natura celom svetu kako je depresija okidač za ubistvo 150 ljudi.

 

Lik je diletant prve klase i možemo sad i ovde u turu piva da će najkasnije za 4-5 godina postati ministar pravde ili glavni državni tužilac. 

Link to comment

Ne budi naivan. Ovo bi procurilo vec danas u svim medijima. Onda bi tek nastao pravi medijski haos. Sindikati pilota bi branili pilote, advokati familija bi bili na svim tv stanicama, eksperti bi pricali o svemu i svacemu, obican narod bi slusao o teorijama zavjere i sve bi to trajalo 4-5 nedelja.

Diletanti su svi koji misle da se ovo ne bi desilo.

Link to comment

 

 

Manc, ajde stvarno da se ne zajebavamo. Lik je prvo sproveo najbržu istragu u istoriji avionskih udesa a onda je na osnovu njegove senzacionalne presice pokrenuta globalna stigma svih ljudi na ovom svetu koji pate od neke vrste depresije. Evo ti danas, čitavog dana, psihijatrijska uduženja apeluju da se ne donose takvi zaključci i da ne može na osnovu jednog šturog podatka da se natura celom svetu kako je depresija okidač za ubistvo 150 ljudi.

 

Lik je diletant prve klase i možemo sad i ovde u turu piva da će najkasnije za 4-5 godina postati ministar pravde ili glavni državni tužilac. 

 

pazi, ako se ispostavi da je bio u pravu, onda nemamo pravo da se bunimo na to. 

 

ja mislim da nije francuz rekao da on boluje od bilo čega, moguće je da grešim.  to je iz nemačke podatak. 

 

jbg, ja mislim da nemamo prava da tražimo od kancelarije tog tužioca da radi sporije nego što misli da može u smislu da utvrdi da li je nesrećan slučaj ili kriminalna radnja. to jeste njegov posao. to što je u konkretnom slučaju reč o avionskoj a ne nekoj drugoj nesreći ne menja ništa na stvari. 

 

a i ovo što kaže Borris. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Ja sasvim prihvatam da on misli da može čitav slučaj da reši za dva dana i da misli da ima sve što mu treba. Problem je u tome što misliti i cveće brati nije isto.

 

A ono što borris kaže je da su budale piloti što se bune, budale su psihijatri što se bune, ovom caru zapravo treba dati orden za doprinos stabilnosti javnog reda i mira. 

 

Trudim se, jbg, ali stvarno ne mogu da razumem. Informacije su curele i ovako i onako, mediji su poludeli i ovako i onako, javnost je prohisterisala i ovako i onako, pa kad je već opšta žurka onda neka i tužilaštvo đuska, zašto bi zaboga oni probali da ostanu normalni. To je logika?

Link to comment

Ja sasvim prihvatam da on misli da može čitav slučaj da reši za dva dana i da misli da ima sve što mu treba. Problem je u tome što misliti i cveće brati nije isto.

 

A ono što borris kaže je da su budale piloti što se bune, budale su psihijatri što se bune, ovom caru zapravo treba dati orden za doprinos stabilnosti javnog reda i mira.

 

Trudim se, jbg, ali stvarno ne mogu da razumem. Informacije su curele i ovako i onako, mediji su poludeli i ovako i onako, javnost je prohisterisala i ovako i onako, pa kad je već opšta žurka onda neka i tužilaštvo đuska, zašto bi zaboga oni probali da ostanu normalni. To je logika?

Jbg valjda je imao više nego što mi znamo/mislimo. Edited by wall
Link to comment

tesko je tako brzo indirektnim dokazima proglasiti nekog za ludog zato sto je ili je bio depresivan pa je zbog toga aktivno radio na masovnom ubistvu. valjda jos treba da se radi na toj istrazi.

da se vratim na meni omiljenu tezu da je posada zajednicki odgovorna za let. objavljeno je da je kopilot prvo razgovarao normalno pa osorno pa cudno, odsutno. pa koji kapetan ne vidi da nesto nije u redu ako je takva komunikacija, nego izlazi i ostavlja ga ako se vec neobicno ophodio?

Link to comment

tesko je tako brzo indirektnim dokazima proglasiti nekog za ludog zato sto je ili je bio depresivan pa je zbog toga aktivno radio na masovnom ubistvu. valjda jos treba da se radi na toj istrazi.

da se vratim na meni omiljenu tezu da je posada zajednicki odgovorna za let. objavljeno je da je kopilot prvo razgovarao normalno pa osorno pa cudno, odsutno. pa koji kapetan ne vidi da nesto nije u redu ako je takva komunikacija, nego izlazi i ostavlja ga ako se vec neobicno ophodio?

 

da, ali s druge strane mi, za razliku od kapetana, imamo prednost u posjedovanju informacije da je pilot bio nestabilan pa trazimo dokaze njegove nestabilnosti. 

lako je post festum rezonovati.

sto ne znaci nuzno da ti nisi u pravu ali niti da jesi.

Edited by morgana
Link to comment

 

Trudim se, jbg, ali stvarno ne mogu da razumem. Informacije su curele i ovako i onako, mediji su poludeli i ovako i onako, javnost je prohisterisala i ovako i onako, pa kad je već opšta žurka onda neka i tužilaštvo đuska, zašto bi zaboga oni probali da ostanu normalni. To je logika?

 

Ne, nije, upravo je razlog suprotan - da postoji zvanična informacija i da se prestane sa žurkom.

 

profesionalna udruženja imaju, naravno, prava da se bune. ali to ne može da utiče na sudstvo (u normalnim zemljama)

Edited by MancMellow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...