Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

bivsa devojka kaze da je "uradio to" zato sto je ukapirao da zbog zdravstvenih problema veliki san o kapetanu nece moci da mu se ostvari.

ostavila ga je nakon 5 meseci veze jer je postajalo sve jasnije da ima probleme, tokom razgovora na temu posla bi postao razdrazljiv, pukao i poceo da vice a nocu bi se iz kosmara budio vicuci 'padamo'

 

tacna dijagnoza i terapiji se ne objavljuju ali se zna da mu je odsustvo na dan leta potpisano od strane neurologa i psihijatra

liberation

Link to comment

ljudi, Bild je obicno tabloidsko smece sa ogromnim novcanim rezervama za placanje raznog olosa.

"bivsa devojka" govori tacno ono sto javnost zeli da cuje.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

nevezano za to šta je ili nije depresija, od čega je ovaj lik bolovao ili nije, 

iz mog ugla gledanja, ako neko zakuca avion u planinčinu i sa sobom povede 150 duša,

taj je za mene psihopata - monstrum

nebitno potpuno kolike i kakve je on imao probleme. potpuno irelevantno

 

naravno, to nije nebitno za istragu, jako je bitno da se ovaj slučaj pojasni maksimalno

a sve radi što je moguće uspešnijeg izbegavanja nečeg sličnog u budućnosti

 

a ovo što rade tabloidi jeste odvratno ali nije neočekivano

Link to comment

Rec "monstrum" ne znaci nista, a psihopata je medicinski pojam

 

Meni je potpuno neverovatno da su i tuzilac i mediji Lubicu presudili pre kraja istrage i pre nego sto su i pokupili sve delove aviona, i da se uzima zdravo za gotovo cela legenda o tom coveku. Mozda bi najbolje bilo da se lepo od sada istrage avionesreca prepuste Bildu i slicnima.

Link to comment

Rec "monstrum" ne znaci nista, a psihopata je medicinski pojam

 

Meni je potpuno neverovatno da su i tuzilac i mediji Lubicu presudili pre kraja istrage i pre nego sto su i pokupili sve delove aviona, i da se uzima zdravo za gotovo cela legenda o tom coveku. Mozda bi najbolje bilo da se lepo od sada istrage avionesreca prepuste Bildu i slicnima.

ok, to monstrum je dodato više radi utiska

 

ja samo da se ogradim da stojim iza toga što sam rekla, samo ako se pokaže kao 100% tačno da je lik namerno oborio avion

Link to comment

Nisam bas ispratio, ali mi se cini da tuzilac nije pominjao depresiju (ili bilo koje drugo psiholosko stanje) kao uzrok kopilotovog ponasanja. Ispravite me ako gresim, ali on je samo naveo cinjenice do kojih su dosli - da je nesreca izazvana kopilotovim svesnim aktivnostima.

Link to comment

Depresiju su uveli tzv mediji nakon što im je CEO Luftike naivno bacio kosku onom informacijom o prekinutoj obuci.

 

Ali celu stvar je pokrenuo preuzvišeni tužilac kada je okrenuo sva svetla na klinca.

Link to comment

Nisam bas ispratio, ali mi se cini da tuzilac nije pominjao depresiju (ili bilo koje drugo psiholosko stanje) kao uzrok kopilotovog ponasanja. Ispravite me ako gresim, ali on je samo naveo cinjenice do kojih su dosli - da je nesreca izazvana kopilotovim svesnim aktivnostima.

 

 

Tacno.

 

On je samo naveo cinjenice, potkrepljenje laickim utiscima, i pokrenuo jednu lavinu spekulacija, konspiroloskih mahnitanja, moralnu paniku, stigmatizovanje ljudi koji pate od depresije i sve ostalo sto sada gledamo.

Ovo je neverovatan svinjac.

Link to comment

ok, to monstrum je dodato više radi utiska

 

ja samo da se ogradim da stojim iza toga što sam rekla, samo ako se pokaže kao 100% tačno da je lik namerno oborio avion

Izvini, a ti si po struci psihijatar ili klinicki psiholog? Ne znam da li si svesna koliko ima "monstrouma" koji nisu psihopate. Nemam sad vremena da trazim, ali mislim da je ovako ponasanje (kada se recimo vozac namerno zakuca u drugi automobil) najcesce vezuje za psihicki poremecaj koji nema veze sa psihopatijom.

Link to comment

ok, to monstrum je dodato više radi utiska

 

ja samo da se ogradim da stojim iza toga što sam rekla, samo ako se pokaže kao 100% tačno da je lik namerno oborio avion

U pitanju je kompleksan fenomen, koliko god izgledao kao prost čin umobolnika.

 

Bio je slučaj pre godinu ili dve, kopilot Ethiopiana je na istu foru zaključao kapetana napolju kada je ovaj otišao u klonju a onda je spustio avion u Cirih ili Ženevu mislim, da traži azil ili tako nešto. Nije nikog ubio naravno ali je izvršio otmicu sopstvenog aviona i ugrozio živote svojih putnika, što je do te mere idiotska radnja da je mogla biti prouzrokovana samo nekim teškim nervnim rastrojstvom a nikako politikom.

 

Taj lik verovatno nije imao nameru da napravi masakr, ali da je flipnuo - flipnuo je i to kvalitetno. Ali neće svako pilotsko prsnuće dovesti do namernog rušenja letelice, to su bukvalno statističke greške.

Link to comment

ljudi, Bild je obicno tabloidsko smece sa ogromnim novcanim rezervama za placanje raznog olosa.

"bivsa devojka" govori tacno ono sto javnost zeli da cuje.

ok izvinjavam se na elementarnom ne prepoznavanju smeca

predlozite mi koje francuske sajtove i agencije da pratim

Link to comment

 

Taj lik verovatno nije imao nameru da napravi masakr, ali da je flipnuo - flipnuo je i to kvalitetno. Ali neće svako pilotsko prsnuće dovesti do namernog rušenja letelice, to su bukvalno statističke greške.

 

statisticka greska bi bilo i da se srusi avion sto pilota zulja socivo pa opet moraju da pregledaju oci i da imaju dobar vid. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...