Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

"Significant discovery" u kući pilota, kaže policija, ali neće da kaže šta....jao kad se ovo pretvori u terorizam.

Link to comment

"Significant discovery" u kući pilota, kaže policija, ali neće da kaže šta....jao kad se ovo pretvori u terorizam.

 

najbitnije da ne bude islamofobije a :fantom:

Link to comment

isti slucaj bio i na internetu kada se srusio helikopter, ako se dobro secam, jedino je beowl zastupao stav da treba sacekati izvestaj komisije za pocetak pa onda donositi neke zakljucke

 

Tu je vec postupio neiskusno. Taj izvestaj necemo docekati. A i ako ga docekamo, bice jeziv za citanje. Ne zbog cinjenica.

 

Samo da odgovorim na ovo. Narečeni stav nisam zastupao zbog toga što gajim neko naivno poverenje u stručnjake iz vojne komisije koji će sve detaljno istražiti i transparentno prezentovati javnosti već zbog toga što će nam njihov bezbednjački izveštaj - onako ofrlje sastavljen i nepotpun kakav će biti - biti od koristi u donošenju nekih zaključaka. U tom izveštaju će svakako biti nekih tehničkih detalja koje ćemo moći da uparimo sa drugim detaljima koje znamo, sve to ubacimo u kontekst neke srpske realnosti i zatim donesemo određene zaključke. Mislim da će ti zaključci prosto biti opširniji i bogatiji u odnosu na one koje donosimo samo na osnovu medijskih saznanja a bez ikakvog uvida u tehnički deo priče. Tehnički izveštaj je uvek od pomoći, ne može nikako da odmogne, samo to sam hteo da kažem. Kao primer može da posluži udes vojne "Laste" i pogibija majora Savića - znali smo i pre izveštaja da je došlo do nekog teškog otkaza na letelici i znali smo da država standardno zataškava stvar tako što dva dana nakon udesa i bez ikakvih konkretnih saznanja posthumno odlikuje poginulog pilota. Ali tek kada je stigao izveštaj - i to izveštaj koji je podnela po svom sastavu krajnje neobjektivna komisija - videli smo u kakvoj je ofrlje izrađenoj kanti jedan od najboljih pilota Vojske Srbije uvežbavao izvlačenje iz kovita iznad naseljenog mesta. 

 

Nešto slično tome postoji i sada. Imamo jake indicije šta je moglo da se desi i šta se verovatno dogodilo ali nam ipak treba nekakav tehnički izveštaj da bismo sve to stavili u neki odgovarajući kontekst i doneli sveobuhvatne zaključke. A način na koji se u ovom slučaju dostupne informacije plasiraju u javnost ne znam da li uopšte da komentarišem dalje.

Link to comment

e samo da prijavim da ne reaguju svi ljudi isto.

sinoć mi stigla ona gošća što sam je spominjala

menjala dva aviona

kaže, laknulo joj posle konferencije za štampu, jer nije neki tehnički uzrok pada

kaže, to da će te zapasti baš pilot/kopolit samoubica je mnogo manja mogućnost

 

eto, nismo svi isti

Link to comment

meni lično je isto ovo "bolji ishod", jer za neki dan sa ženom i detetom putujem istim avionom, drugim loukosterom. 

 

mada, sad kad stavim na papir, avion mogu da poprave i znaju da je popravljen, za (ko)pilota nikad ne možeš da budeš siguran.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Stavi na papir i ovo: imaš <5 zabeleženih slučajeva do sada (od kojih je samo jedan materijalno dokazan, ostalo su osnovane sumnje), na stotinama miliona letova.

 

Ludilo pilota je među poslednjim faktorima (ako ne i poslednji) koji mogu da skembaju avion. Sve drugo će se desiti pre nego što pilot namerno sruši letelicu.

Link to comment

+1, evo me na gejtu, sve istina. :D

 

 

hahaha, evo ovde jos 1.

drzite fige.

 

 

Bez brige - srecan put!

 

 

Stavi na papir i ovo: imaš <5 zabeleženih slučajeva do sada (od kojih je samo jedan materijalno dokazan, ostalo su osnovane sumnje), na stotinama miliona letova.

 

:thumbsup:

 

Ja sam dan posle leteo na 4 leta.

Link to comment

Aviation consultant Gideon Ewers speaking on Sky, is questioning the French prosecutors “speculative” assertions in yesterday’s press conference. Any such information should only have been given after a complete technical investigation, he added.

 

I’m saying we have an incomplete picture. It ridiculous to make these accusations at this stage of an investigation.

 

Link to comment

e samo da prijavim da ne reaguju svi ljudi isto.

sinoć mi stigla ona gošća što sam je spominjala

menjala dva aviona

kaže, laknulo joj posle konferencije za štampu, jer nije neki tehnički uzrok pada

kaže, to da će te zapasti baš pilot/kopolit samoubica je mnogo manja mogućnost

 

eto, nismo svi isti

+ milion, to i jeste sustina ekspresnog obrazlozenja. Ne padaju avioni sami sa neba, to je poenta

Link to comment

"Significant discovery" u kući pilota, kaže policija, ali neće da kaže šta....jao kad se ovo pretvori u terorizam.

 

spiegel

 

Düsseldorf - Die Ermittlungen zum Absturz der Germanwings-Maschine in Südfrankreich erhärten den Verdacht, dass der Co-Pilot psychische Probleme hatte. Stundenlang durchsuchten Ermittler am Donnerstag die Wohnung von Andreas L. in Düsseldorf. Dabei fanden sie nach Informationen des SPIEGEL Hinweise darauf, dass der 27-Jährige psychisch krank war. Um welche Indizien es sich handelte, ist unklar.

 

...

 

 

Dusseldorf - The investigation into the crash of the German Wings Maker in southern France confirm the suspicion that the co-pilot had mental problems. For hours investigators searched the apartment on Thursday by Andreas L. in Dusseldorf. They found according to information obtained by SPIEGEL evidence that the 27-year-old was mentally ill. To what evidence it was is unclear.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...