Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

ali hladnokrvno ubistvo 150 ljudi zbog nekih svojih ličnih, bilo kakvih, razloga (ako je ono sve tačno) otkrivaju psihopatu, a ne (samo) depresivnu osobu. A psihoapte se jako teško otkrivaju jer su u dobrom broju slučajeva i veoma inteligentne osobe. 

Nisam strucnjak za ovu oblast, ali mislim da ni depresija, ni samoubistvo ne ukazuju da se radi o psihopati. 

Link to comment

Nisam strucnjak za ovu oblast, ali mislim da ni depresija, ni samoubistvo ne ukazuju da se radi o psihopati. 

 

naravno da ne,

 

ubistvo 150 ljudi bi, pak, moglo da ukazuje

Link to comment

@MancMellow

 

Moglo bi da ukazuje i na brdo drugih poremecaja/bolesti, a ne samo na psihopatiju. Tvoj pravac razmisljanja: "bio je psihopata, a oni to mogu da to kriju od sredine" jako simplifikuje stvari i skida odgovornost sa kompanije, lekara, kolega, ... 

Edited by Aion
Link to comment

jesam ja nesto propustio, kakva je sad ovo prica da je druga crna kutija nadjena bez memorijske kartice?

 

pretpostavlja se da je ispala od udarca, i cvr je nađen razvaljen ali je memorijski modul ostao čitav i na mestu.

Link to comment

malo me nervira sad ovo zgrazavanje depresivaca nad time sto se ta sifra (posto sad cujem da to nije bolest, pa da budem PC) dovodi u vezu sa nesrecom. jebeno ne razumem to cudjenje sto neko misli da bio pilotska licenca trebalo da bude vezana sa savrsenim zdravstvenim kartonom. kao sto neko moze da zivi ceo zivot sa srcanom manom da mu nista ne bude, pa opet ne mozes da vozis avion sa time, imam pravo da mislim da ljudi leceni od psihickih poremecaja ne treba da sedaju u kokpit. sad me rastrgnite  :cry:

Link to comment

jesam ja nesto propustio, kakva je sad ovo prica da je druga crna kutija nadjena bez memorijske kartice?

 

Kakav je udarac bio i kakve su veličine ostaci, dobro je da su i toliko pronašli od crnih kutija.

Link to comment

ta druga crna kutija belezi tehnicke podatke tokom leta?

 

Jedna ''crna kutija'' je CVR (cockpit voice recorder), ne snima samo glasove pilota nego sve zvukove koji se čuju u kokpitu. Druga ''crna kutija'' je FDR (flight data recorder), ona beleži sve moguće tehničke podatke tokom leta - brzina, visina i kurs, rad motora, rad svih sistema u avionu, promene u načinu rada bilo kog sistema, sve pilotske ''inpute'' itd...

Link to comment

kaze bivsa cura od ovog mentola da je govorio da ce da uradi nesto znacajno po cemu ce ga svi pamtiti i sto ce da promijeni sistem

 

sad, da li je mislio na ovo ili da ce da inovira kese za povracanje, tko to moze da zna

 

 

edit,. kapetane, naravno da je depresija bolest, tesko da odrasla prosjecno informisana osoba pod njome podrazumijeva tugu zbog prvih bora

ali nije svaka depresija teska depresija koja ometa radnu sposobnost, o tome pricamo

da li je ovaj konkretan lik bio u depresiji, teskoj, lakoj, kombinovanoj s necim drugim ili ne, to mi apsolutno ne mozemo da znamo

 

koliko pilota leti sa depresijom? vjerovatno procentualno ne mnogo manje nego sto je ucesce depresivnih u opstoj populaciji

iskljucujuci (pretpostavljam) teske slucajeve i one pod ljekovima s kojima je voznja zabranjena. 

Edited by morgana
Link to comment

ne prenagljivati sa pshilogijom, ima i ovo:
 

A German hospital confirmed he had been a patient recently but denied reports he had been treated for depression.
...
Duesseldorf's University Hospital issued a statement (in German) saying Mr Lubitz had attended the hospital on 10 March and last month.
Adding that it had handed his medical records over to prosecutors, it said reports the co-pilot had been treated there for depression were incorrect.
Germany's Rheinischer Post newspaper, which spoke to the hospital, quoted its own unnamed sources as saying Mr Lubitz had been suffering from a physical, rather than a mental, illness.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...