Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

o pilotima i samoubilačkim trendencijama, iz prve ruke:
 
 

...
While I was going over the phase 1 procedure in my mind, I became terrified when my left hand involuntarily moved towards the start levers, four little knobs positioned on the rear of the console between the pilots. The checklist of phase 1 had called for:

1. Thrust levers idle……………….. to put them in a closed position ready for when the engine was restarted
2. Start levers off………..……..….. to turn off the fuel to the engine

Knowing full well the drama that would result in my involuntary action, I struggled with the uncontrollable limb as though it wasn't mine. Soon, other muscles in my arm be­gan to ache from this fight between them; some were trying to push out involuntarily, while others, with rationality, were trying to pull in. A horrific pain developed in my stomach as tremors were spreading through my body. Beads of perspiration instantly covered my body, and it began to shake uncontrollably as I tried to take control of myself. It was like living a nightmare that I couldn't wake from. Had I been taken over by something or some­one to want to make me carry out such a bizarre act?
 
In absolute terror, my mind blank with fear and my body still covered with perspiration, I made an excuse to leave the flight deck, indulging in several cigarettes until I felt calm enough to resume my seat. Similar to the unnerving, all-encompassing feeling after a violent thunderstorm, all was quiet and calm - but would the force reappear with a vengeance if I went outside?

Getting into a pilot's seat is a tricky manoeuvre, and as I stretched my arm out to grasp the handgrip to position myself in the chair, my eyes dropped to the console to look at the instigators of my horrifying episode. There they were - four innocent knobs - but they were going be my downfall.

Fortunately, my pain and terror dissipated and I made it to Singapore without being tortured again. I wanted to talk to someone about my experience, but that evening the only crew member available was the second officer. During our meal of a dozen or so satays washed down by what seemed to be as many ales, I explained my unnoticed episode of what seemed like a fantasy to the bewildered young man. His lack of interest in my story made me think that he didn't believe me, although why should he? What pilot in his right mind would want to shut down the engines unnecessarily? But was I in my right mind?
...


ceo sajt :(

Link to comment

A zubari, poljoprivrednici i ko bijese ono treci, hirurzi, sto se opijaju i samoubijaju?

 

 

Niko od njih ne drži na dnevnoj bazi stotine ljudskih života bukvalno u svojim rukama. Sa ovim je uporedivo jedino oficiri u ratu i ne znam još ko, možda ima još neko ali u svakom slučaju 2-3 profrsije. Trebalo bi i moraju da imaju visoke plate, ali i kontrola mora da bude još rigoroznija. 

Link to comment

U Srbiji ima stvarno svega nenormalnog, ali ubijanje totalno nepoznatih ljudi bez ikakvog razloga nije bas nasa specijalnost vec vise nekih drugih. 

 

Ovaj :ph34r:  kapiram da mislis u okolnostima mira.

Link to comment

Ovaj :ph34r:  kapiram da mislis u okolnostima mira.

 

naravno, rat je nesto drugo. čak ni genocide niko nikad ne podvodi pod "bez ikakvog razloga"

Edited by MancMellow
Link to comment

Niko od njih ne drži na dnevnoj bazi stotine ljudskih života bukvalno u svojim rukama. Sa ovim je uporedivo jedino oficiri u ratu i ne znam još ko, možda ima još neko ali u svakom slučaju 2-3 profrsije. Trebalo bi i moraju da imaju visoke plate, ali i kontrola mora da bude još rigoroznija.

 

Ja ti govorim o broju tj stopi samoubistava - a nisam ja suicid postavila kao kriterijum.

Drugo, piloti su kompenzovani za svoj stresan posao, bas kao i hirurzi i kobtrolori leta, a dodatno i za kriticnost, dakle prema objektu posla. Postavljati kriticnost kao apsolutni kriterijum je totalno pogresno. Hajde probaj, samo sto ces morati da izmjestis i pilote i hirurge u paralelni sistem gdje posluju samo sa identicnima, da bi ostvario privid pravednosti sto se tice visine njihovih prema visini plata nekriticnih profesija a takodje ces morati da ga izmjestis u paralelni teorijski sistem i zbog neodrzivo visokih plata. Pa ako hoces pilote i hirurge koje mogu da plate iskljucivo burzuji, onda eto...

 

Pod kriticnoscu posla podvodim njegov znacaj za klijenta u rizicnom momentu

Edited by morgana
Link to comment

Ja ti govorim o broju tj stopi samoubistava - a nisam ja suicid postavila kao kriterijum.

Drugo, piloti su kompenzovani za svoj stresan posao, bas kao i hirurzi i kobtrolori leta, a dodatno i za kriticnost, dakle prema objektu posla. Postavljati kriticnost kao apsolutni kriterijum je totalno pogresno. Hajde probaj, samo sto ces morati da izmjestis i pilote i hirurge u paralelni sistem gdje posluju samo sa identicnima, da bi ostvario privid pravednosti sto se tice visine njihovih prema visini plata nekriticnih profesija a takodje i zbog neodrzivo visokih plata. Pa ako hoces pilote i hirurge koje mogu da plate iskljucivo burzuji, onda eto...

 

Pod kriticnoscu posla podvodim njegov znacaj za klijenta u rizicnom momentu

 

ne pricam o samoubistvima, ovo sto se desilo nije samoubistvo nego ubistvo i to masovno, u kojem je stradao i počinilac

Link to comment

Do kraja vikenda nitko velik više neće htjet ostati posran. A Ryanair će uvesti cockpit insurance fee.

Pa to je bio jedini logican potez. I za Ryanair :D

Link to comment

statistički - avionski prevoz je, uz sve tehničke kvarove, ljudske greške, otmičare i depresivne pilote, najbezbedniji vid prevoza.

na drumovima umire 10x više ljudi, od ljudskog faktora, među kojima ima i samoubica, samo avuonske nesreće privlače veću pažnju javnosti zbog pogibije velikog broja ljudi odjednom.

naravno, prostora za popravku pravila letenja i uslova za imenovanja pilota ima.

Link to comment

ne pricam o samoubistvima, ovo sto se desilo nije samoubistvo nego ubistvo i to masovno, u kojem je stradao i počinilac

Primjeti da moj post slijedi iza Prosperovog.

A eliminacioni testovi na depresiju su i dalje losa ideja. Znas li koji procenat depresivaca se samoubije i ubije?

 

Ovo je jedna od onih situacija kada je ljudima tesko da se pomire da je uz sve preduzete mjere opreza nesto ipak poslo po kurcu.

Edited by morgana
Link to comment

Primjeti da moj post slijedi iza Prosperovog.

A eliminacioni testovi na depresiju su i dalje losa ideja. Znas li koji procenat depresivaca se samoubije i ubije?

 

to je nebitno, biće dovoljno pilota i bez njih

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...