Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Niko od njih ne drži na dnevnoj bazi stotine ljudskih života bukvalno u svojim rukama. Sa ovim je uporedivo jedino oficiri u ratu i ne znam još ko, možda ima još neko ali u svakom slučaju 2-3 profrsije. Trebalo bi i moraju da imaju visoke plate, ali i kontrola mora da bude još rigoroznija. 

 

 

U koji platni razred da stavimo teroriste onda?

 

Pritom sta trazi rasprava o platama u temi gde se radi o depresivnom coveku koji je cak i tokom skolovanja pauzirao jer je bio toliko lose da nije mogao da ide u skolu :mellow: Ajde da su piloti Luffthanse lose placeni, pa da je ovaj razvio depresiju ili je pogorsao time sto je morao da brine za svaki cvonjak i konobarise ko njegove americke kolege, ali halo, pricamo o poletarcu koji je zaradjivao 60 hiljada evra prve godine kad je usao u firmu, a svake godine sve vise, neopterecenog nezaposlenom zenom i sa petoro dece koje treba skolovati. Sta ste se uhvatili za plate, koju su one ulogu imale u genezi ovoga?

Link to comment

U koji platni razred da stavimo teroriste onda?

 

Pritom sta trazi rasprava o platama u temi gde se radi o depresivnom coveku koji je cak i tokom skolovanja pauzirao jer je bio toliko lose da nije mogao da ide u skolu :mellow: Ajde da su piloti Luffthanse lose placeni, pa da je ovaj razvio depresiju ili je pogorsao time sto je morao da brine za svaki cvonjak i konobarise ko njegove americke kolege, ali halo, pricamo o poletarcu koji je zaradjivao 60 hiljada evra prve godine kad je usao u firmu, a svake godine sve vise, neopterecenog nezaposlenom zenom i sa petoro dece koje treba skolovati. Sta ste se uhvatili za plate, koju su one ulogu imale u genezi ovoga?

 

Ja pate spominje tek uzgred, nimoj mene to da pitaš

 

Terorizam - o da, on je odvratan i jeziv, ali nije bez razloga. Postoji, uglavnom, politički cilj (ili verski ili neki drugi, nebitno). 

Link to comment

Isuse...

A ti se naravno salis.

Odustajem.

 

ne šalim se jbt, to je zanimanje samo za fizički i psihički najzdravije. Šta je toliko skandalozno u ovome što pišem.

Edited by MancMellow
Link to comment

Ja pate spominje tek uzgred, nimoj mene to da pitaš

 

Terorizam - o da, on je odvratan i jeziv, ali nije bez razloga. Postoji, uglavnom, politički cilj (ili verski ili neki drugi, nebitno). 

 

Moze i terorista da bude poremecenog psihickog zdravlja i da zbog toga terorise, imas ovog dzihadi dzona ili kako vec (ako se uopste ubistvo zbog narusenog psihickog stanja moze nazvati ubistvom bez razloga, jer razlog je poremeceno psihicko stanje, i ko da je uopste bitno da li neko ubija sa razumljivim ciljevima ili ne, pa oni koji imaju cilj ok, a oni koji ga nemaju ili nama izmice e to je vec problem druge vrste).

 

Ova prica je nekako u startu otisla na plate, ko da su piloti maltene ugrozeni finansijski u Lufthanzi pa im to secka zivce i stersira ih. U realnosti placeni su ko lordovi, a decko koji je samoubica je imao tesku depresiju jos u ranoj mladosti, nazalost.

Link to comment

ne šalim se jbt, to je zanimanje samo za fizički i psihički najzdravije. Šta je toliko skandalozno u ovome što pišem.

Bravo momak, evo sad potpitanja za cistu peticu.

Dakle, psihicko zdravlje je?

 

Ili da pitamo Topolu, on je zaduzen za dijagnoze.

Manc, bez uvrede, pricas gluposti: takozvano psihicko zdravlje je - prema sadasnjem stanju takozvane nauke - dobrim delom drustveno odredjeno i normirano. 

Za visoke i odgovorne polozaje, od tehnike, preko korporacija, do politike, ga je jednostavno nemoguce normirati, ono holesterol od ovoliko do onoliko, zdrav si, ok je, mozes da radis.

Sistem jednostavno ne moze - i ne treba - da se osloni na tu vrstu selekcije.

Ostaje jedino pouzdanje u ono 'u zdravom telu, zdrav duh' i svest da su ljudska bica nesavrsene naprave uz pokusaje da se procedurama i tehnologijom smanje mogucnosti ispada sto - dok je coveka - nikad nece biti moguce u potpunosti.

Na srecu.

Link to comment

Moze i terorista da bude poremecenog psihickog zdravlja i da zbog toga terorise, imas ovog dzihadi dzona

 

Šališ se? Mislim da, naravno, Aušvic je recimo bio čista boleština, pa niko neće reći da su ti ljudi ubijani bez razloga odnosno da je jedini razlog zašto su ubijani psihička obololest dželata.

Link to comment

Nikad neću biti apsolutno siguran u tvrdnju da je ovaj kvrcnuio i namerno skucao avion. S druge strane, to je sad, a verovatno će i ostati u domenu nagađanja, samo zato što je "normalno disao" kako rekoše

Link to comment

Šališ se? Mislim da, naravno, Aušvic je recimo bio čista boleština, pa niko neće reći da su ti ljudi ubijani bez razloga odnosno da je jedini razlog zašto su ubijani psihička obololest dželata.

 

Naravno da se ne salim, sta odvaja ubijanje prolaznika zato sto neko nije bas savim psihicki zdrav od toga sto ne prate (ili je neko pokazao prstom da ne prate) tacnu neku skolu islama ili sta vec? Zasto ti je toliko bitno da ubistvo bude vodjeno bilo kojim drugim motivom sem psihicke nestabilnosti?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...