Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

Ekstra clanak. Dezulovic stvarno ima zicu za ovakve tekstove.Ne mogu, ipak, da ne primetim doslednost politike e-novina. Zec je, zasluzeno, dobio epiku iz pera Dezulovica deset godina nakon sto je konacno ostvario svoj san, docim je Novak dva dana nakon svog dobio onu nedojebanu kravetinu iz Meksika. Ubio me Bog ako ja to uopste razumem.
nije valjda da se trudis da razumes uredjivacku politiku e-novina?!zanima me jedna stvar, deluje mi da je volej jedini udarac koji novak nije unapredio. milion puta se svadjam sa televizorom kada rokne lopticu u ugao i ima savrsenu priliku da izadje na mrezu i zavrsi, ali on ipak ostaje pozadi zato sto nije dovoljno siguran u svoj volej. znam da taj udarac danas nema vaznost kao ranije ali me zanima kolike su sanse da ga unapredi i da li mislite da ce se ozbiljno baviti time, odnosno da li uopste ima potrebe da se ozbiljno bavi time?
Link to comment
  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

nije valjda da se trudis da razumes uredjivacku politiku e-novina?!zanima me jedna stvar, deluje mi da je volej jedini udarac koji novak nije unapredio. milion puta se svadjam sa televizorom kada rokne lopticu u ugao i ima savrsenu priliku da izadje na mrezu i zavrsi, ali on ipak ostaje pozadi zato sto nije dovoljno siguran u svoj volej. znam da taj udarac danas nema vaznost kao ranije ali me zanima kolike su sanse da ga unapredi i da li mislite da ce se ozbiljno baviti time, odnosno da li uopste ima potrebe da se ozbiljno bavi time?
Radio je on vec na voleju, cak je angazovao i jednog od Drvenih da s njim vezba voleje neko vreme i bolje ih igra nego sto je igrao ranije. Medjutim, volej nije samo udarac, da jeste Rafa se ne bi skidao s mreze. Volej je vise zavrsni cin citave serije stvari koja pocinje odlukom u glavi da se izadje na mrezu a zavrsava se volejem. Izmedju te dve stvari je citava polovina terena za prelazenje. :D Najbolji servis-volej igraci na brzim podlogama to igraju po automatizmu, ovi ostali kad se sete, kad hoce da promene ritam, kad su se bas dobro pripremili udarcem i kad pokusavaju da iznenade protivnika. U tome je problem, nije u udarcu koji zapravo i nije toliko los.Sto se ovog meca kao i Novakove igre u dublu tice, nije problem u udarcima vec u kretanju i navikama. Igraci koji "poseduju" teren na nacin na koji ga poseduju Novak ili Rafa vrlo tesko menjaju navike u kretanju sto ne valja za njih a ne valja ni za partnera u dublu. Oni nisu naviknuti na pozicije koje na terenu zauzimaju dubl igraci, ni sa svoje ni sa suprotne strane mreze. Izmedju ostalog je zbog toga Novak imao problema sa riternom.
Link to comment

Jamiroquai:hvala i srecan vam pobednik Wimbldona,ne znam da li sam tacno citirao ali to je sustina. morace neko da pozove Meksiko Siti. :D

Edited by bergasa19
Link to comment

novak je primetno unapredio volej igru, ali i dalje ima jako puno prostora za napredak u tome. voleji jednostavno njemu ne dolaze prirodno, i dalje se bori sa prilaznim udarcima, cesce gresi u odlukama kada treba izaci na mrezu, mahom tu strategiju koristi samo promene tempa radi, kao neku tehniku prepada, pa cesto ima situaciju da ga na mrezi prodju i ispodprosecni igraci kada su u pitanju pasinzi. preciznije, on mahom prvo odluci da ide na mrezu, pa onda plasira, pa se onda snalazi na mrezi. zato i ima problema. neophodna je rokada u prva dva koraka. pod 10 prilaznih udaraca on ima 2 ili 3 dobra. u poslednje vreme je bas napredovao u smislu da je opusteniji na mrezi, takvi su mu i sami udarci, najcesce. tipsa je recimo neko koga je zadovoljstvo gledati, (naravno, vazna napomena-kada su mu podstanari na broju) sto se tice raznovrsnosti i primene volej igre u svim uslovima. on jednostavno instinktivno zna kada da izadje na mrezu i kako da sebe dovede u gro situacija da ima srednje do lak volej kao zavrsni udarac i to je udzbenicki precizno i takva mu je egzekucija. tipsu navodim jer on nije klasican s&v grac, daleko od toga, ali je neko ko za svoju visinu i performanse, po potrebi moze da igra sve.

Edited by Afterburner
Link to comment
Ekstra clanak. Dezulovic stvarno ima zicu za ovakve tekstove.Ne mogu, ipak, da ne primetim doslednost politike e-novina. Zec je, zasluzeno, dobio epiku iz pera Dezulovica deset godina nakon sto je konacno ostvario svoj san, docim je Novak dva dana nakon svog dobio onu nedojebanu kravetinu iz Meksika. Ubio me Bog ako ja to uopste razumem.
Obozavam kad vidim ovakve clanke, koji te uvuku da citas, bukvalno se utopis u atmosferu.Koliko li je znoja potroseno da ovo bude ovako cakum-pakum...A sto se tice ko_o_kome_pise razumes ti to nego si pristojan covek i neces da psujes ;) Mogu da zamislim koliko su trazili ko ce da napise neku brljotinu o ovome.Jbga Biljanu su potrosili na Ejmi.... Edited by veljaGB
Link to comment
Tekst u slavu tenisa Dezulovic to radi maestralno.cudo u W.
jedan od meceva koji se jednostavno ne zaboravljaju :)onaj Rafterov ritern firhendom za 0-30, pa sledeci poen Zec odigra valjda najbolji volej u karijeri, i onda na 15-30 overi liniju iz drugog... i onda u sledecem gemu, na 15-30 onaj retern sto da ga je iz Splita poslao(a bio je blizu koliko je otrcao), opet bi prosao pored Raftera... i moja neverica kada se mec zavrsio, jer realno, Goran je i '92 i '98 igrao daleko bolji tenis nego te 2001, tako da mi i danas nije jasno kako je uzeo. verovatno sa tim svojim servisom i boli me kurac stavom :)
Link to comment
Harpere imam 3 teksta Dezulovica na temu Zidana neverovatni su,reci mi gde da ih stavim.
Valjda negde na pdf fudbal. Otkud ja znam?
Link to comment

gledam neke diskusije na kojim su se ucesnici bavili komparacijom uspeha generacija na gs-ovima i uzeti su igraci iz poslednjih 55 godina podeljeni u generacijske intervale od 0-4 i 5-9usopredba je samim tim subjektivna, tu su i igraci pre open ere ali jeste jedna zanimljivost svakakogeneracija '35-'39 u zbiru ima 38Laver 11, Gimeno1 ,Santana 4 ,Emerson 12, Cooper 4,Olmedo2, Anderson 1, Osuna 1, Stolle 2.generacija 40-44 ima 15 Ashe 3,Newcombe 7,Kodes 3, McKinley 1, Bowrey1.45-49 ima 6Nastase 2, Orantes 1, Smith 2 Roche 1.50-54 ima 17Connors 8, Edmonson1, Gerulaitis 1, Vilas 4, Teacher 1, Panatta 1 ,Tanner 155-59 ima 20Borg 11 McEnroe 7 Kriek 2.60-64 ima 17Wilander 7, Lendl 8 , Noah 1 ,Gomez 165-69 ima 16Becker 6, Edberg 6 ,Cash 1, Stich 1, Korda 1, Muster 170-74 ima 35!Agassi 8, Sampras 14 ,Krajicek 1 ,Inanisevic 1, Courier 4 ,Kafelnikov 2, Rafter 2 ,Chang 1, Bruguera 275-79 ima 7Moya 1, Kuerten 3, Gaudio 1 ,Johansson 1, Costa 1.80-84 ima 22Federer 16 , Hewitt 2, Safin 2, Ferrero 1 ,Roddick 1.85-89 ima 14 i dalje brojiNadal 10 ,Djokovic 3 , Del Potro 1.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...