Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

Dečko je stvarno maler i velika bi bila šteta da opet napravi veliku pauzu i to pred deo sezone gde može da napravi najviše pometnje. Dosad je sredjivao ruku i ledja, ako se dobro sećam, mnogo za nekog sa tek par sezona vrhunskog tenisa.Apropo one priče izmedju Feda i Novaka, ja sam bio prilično iznenadjen i kako je Fed na RGu odigrao dobar deo meča u defanzivi. To se kod njega retko vidja jer najčešće ni ne dolazi u takve situacije, čak ni kad igra sa Nadalom. Ima u tom meču više gemova gde je skoro sve vreme bio metar-dva iza osnovne i gurao Novaka da udara sve jače i rizičnije udarce uz linije. Mislim da to nije bio deo neke taktike, već prvenstveno Novakova agresivnost proizišla iz senke niza i velikog samopouzdanja, a rekao bih i Novakovog ega.I taj njihov je odnos je definitivno drugačiji, mešavina respekta i animoziteta, koja se najbolje videla na kraju meča gde Fed diže kažiprst u stilu, "eeee, može čiča da ti objasni još uvek" (u slobodnoj interpretaciji :D )

Link to comment
  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

kada smo već kod statistike
uh, pretopstavljao sam da je slicno, ali nikako da je raspodela bas ovoliko 'jaka' u 23+-2. skroz zanimjiv podatak, a i uzorak je veliki. tako da me bas zanima ko ce uzimati slamove od 2013/4. onda ona moja prognoza od 7,8 djokovicevih slamova nije bas realna. sa 6 (beker, edberg) da pevamo.p.s. koliko je tenis tezak sport, vidi se po tome sto najjace turnire vecina osvaja do 25. godine, posle vec postajes mator. zaista validan argument u raspravama sa onima koji tenis ne smatraju bas 'ozbiljnim' sportom Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
Pretezno zavisi od samopouzdanja. Overhead udarci su tehnicki najzahtevniji udarci i potrebno je imati veliko poverenje u sebe da bi se odigrali. Zato su kod igraca oscilacije sa servisom veoma ceste. Igraci kad mogu obicno puste da loptica padne pre nego sto je smecuju, bar ih tako uce, jer je mnogo lakse smecovati "mrtvu" lopticu nego je kupiti kad pada odozgo. Problem je sto ne mogu uvek da je puste jer ako ima veci ugao i dubinu pada blizu osnovne linije i onda se najcesce gubi prednost koja se ima kad je pokupis na mrezi punom snagom.
Hvala.
Link to comment
Tja, ne znam da li ima najvise problema, ali je pitanje smeca generalno pitanje tajminga, naravno vezbe, kao i samopouzdanja.Tajming se poboljsava vezbom, tako da verujem da tu nece biti nekih vecih problema, a i nije bas kardinalan u tom segmentu. Izbor pustanja loptice zavisi od visine loba, kao i dubine udarca, pa ako je lob dublji, neretko igraci pustaju da lopta padne i odskoci, ne bi li im smec bio laksi. Naravno, bilo je i ludaka koji su opaljivali smeceve bez pustanja loptice da padne sa osnovne linije, citaj Sampras... :)
Zahvaljujem.
Link to comment

Novak još od OI i meča sa Nadalom ima mali (da ne kažem malo veći problem sa smečom), posle onog velikog promašaja koji mu je dirertno izio zlato iz džepa.I na ovom W je imao par sličnih grešaka. Doduše i Nadal je juče jedan lagan smeč poslao pola metra iza linije.

Link to comment
uh, pretopstavljao sam da je slicno, ali nikako da je raspodela bas ovoliko 'jaka' u 23+-2. skroz zanimjiv podatak, a i uzorak je veliki. tako da me bas zanima ko ce uzimati slamove od 2013/4. onda ona moja prognoza od 7,8 djokovicevih slamova nije bas realna. sa 6 (beker, edberg) da pevamo.
pa to se otprilike poklapa sa biološkim peak-om kod ljudi, koji nažalost kratko traje, svega par godina, kao što znamo....- niko još nije našao način da pobedi biologiju (barem ne na legalan način) pa čak ni moćni fedbot- on je do 26 rođendana osvojio 11 GS, a sećamo se kako je azasluženo došao do RG i W 2009 usled povrede rafaborga....
Link to comment

ma znam, nego u mnogo sportova mozes da 'se slepas' i budes vrhunski i mnogo posle 25. to sam samo hteo da istaknem.

Link to comment

odlicno zapazanje! Potpuno se slazem, od tada on ima takav problem odigravanja tog udarca da je vise nego ocigledno. Bas kao sto je nadalov promasaj smeca indikativan po pitanju njegove psihe kada igra sa novakom. To je najredja greska koju nadal pravi. Ubedljivo. Bila. Milo za drago.

Link to comment
Nadal ove godine, ako se ne varam, osim pet poraza od Djokovica ima samo jedan poraz od Ferera na AO kad je ocigledno bio bolestan. I on i Fed imaju odlicne sezone koje zapravo samo pokazuju sta Novak igra ove godine kad je ovako dominantan.
plus, u dohi od davidenka i na queensu od jo-wila.8 ukupno...
Link to comment
plus, u dohi od davidenka i na queensu od jo-wila.8 ukupno...
Da, tacno. Zaboravio sam na taj poraz od Joa a, iskreno, ovo sa Dosadenkom mi je potpuno proslo ispod radara.
Link to comment
plus, u dohi od davidenka i na queensu od jo-wila.8 ukupno...
tako je, ali ne menja stvar bitnoda nije đokovića rafa bi [možda/verovatno] imao i dominantniju sezonu, nego prošle godine
Link to comment
Svi na svetu, ukljucujuci i mene :( , verovali su da Novak ove godine moze do prvog mesta jedino ako Fed malo popusti zbog godina a Rafu smandrljaju povrede pa napravi neku duzu pauzu.
ne koristim recenicu za repliku vec kao uvod.kad je bred gilbert posle zavrsnog meca ao mrtav hladan rekao da ce djokovic biti broj 1 posle vimbldona, ja sam pomislila: vazi, sad si lupio. nije samo sto sam mislila da pored nadala i federera tesko ko drugi moze da sedne na vrh, vec sam mislila da je vimbldon tako daleko da gilbert moze samo da lupeta sta ce biti do tada. tokom sezone sljake sam pomislila: ha, pogresio je gilbert, bice broj jedan i pre vimbldona. zna gilbert....
Link to comment

Ne znam gde da ovo stavim.Sport Klub 5 ce ovih dana poceti da emituje sve meceve Novaka iz svoje arhive.Trajace 20 dana non stop.

Link to comment
Ne znam gde da ovo stavim.Sport Klub 5 ce ovih dana poceti da emituje sve meceve Novaka iz svoje arhive.Trajace 20 dana non stop.
Cuo sam kad je Visko to najavio. :lol: Nisu normalni ali im taj kanal i inace nicemu ne sluzi kad nema tenisa ili Evrolige u basketu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...