Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

To je sve stvar konteksta. Daj Noletu i Nadalu drveni reket i stavi ga na ovakvu podlogu protiv ovakvog Konorsa, mučili bi se da uzmu gem. Pa ovde nije moguće odigrati topspin, ni u teoriji.
Razumem ja to jako dobro. Govorim o subjektivnom doživljaju.
Link to comment
  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

Zar nije vec Lejver imao topspin? Tako barem kazu, nisam ga gledao osim u par yt klipova.
Pričam za Vimbldon i igru na travi, gdje je samo tako mogao da se igra tenis. Lejvera nisam gledao ali znam da Konors, kao i Borg i Lendl, nisu bili prirodni servis-volej igrači nego su jednostavno prilagođavali svoju igru vrsti podloge.
Link to comment

E jbg... jutros se i Novak pojavio na listi .linkEdit: zanimljivo je kako mi je, otkad sam saznao za ovo, svako jutro prva stvar da proverim ovu listu... :)

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

Kompromisno resenje., znao sam. Nisu hteli da stave Meka i Konorsa ispred Noleta i Feda, ali je zato Lejver ispred svih. Dobro.Zar nije veoma kontraintuitivno da su od 10 najboljih sezona na listi, 4 od njih dosle u poslednjih 5 godina (Fed 2006-07, Nadal 2010, Nole 2011)? Zar nije logicno da bi trebalo biti sve manje dominacija jednog igraca, u vreme kada ima sve vise tenisera iz svih mogucih zemalja sveta, i juniorima trebaju godine da se probiju u vrh?Zapravo, od 2004 imamo smenjujuce dominacije 3 igraca, sa prekidom u 2009-oj, iako je i te godine Federer imao dobru seriju od Madrida do finala USO.

Edited by anantaram
Link to comment

Što kaže onaj vic, Fata je Fata, al' dvaput je dvaput :) Lejver je osvojio sva 4 slema u godini i to dva puta - uspeh za poštovanje kako god se okrene :) Mekinroa sa dva slema nisu nikako mogli staviti iznad Noleta i Federera. Što se mene tiče svaka godina je priča za sebe i glupo ih je upoređivati, a verovatno još manje ima smisla upoređivati vreme od pre dve ili tri decenije kad je sve bilo drugačije. Ali pretpostavljam da se mora nekako ubiti vreme do početka nove sezone :P

Link to comment
Kompromisno resenje., znao sam. Nisu hteli da stave Meka i Konorsa ispred Noleta i Feda, ali je zato Lejver ispred svih. Dobro.Zar nije veoma kontraintuitivno da su od 10 najboljih sezona na listi, 4 od njih dosle u poslednjih 5 godina (Fed 2006-07, Nadal 2010, Nole 2011)? Zar nije logicno da bi trebalo biti sve manje dominacija jednog igraca, u vreme kada ima sve vise tenisera iz svih mogucih zemalja sveta, i juniorima trebaju godine da se probiju u vrh?Zapravo, od 2004 imamo smenjujuce dominacije 3 igraca, sa prekidom u 2009-oj, iako je i te godine Federer imao dobru seriju od Madrida do finala USO.
Taj kontinuitet, ma kako imponovao, tako i dovodi u pitanje konkurenciju. Meni je to preterivanje, premda ne mogu da se setim Samprasove sezone koja bi ugrozila ove dve Fedove, Nadalovu i Novakovu. Ma sta ne mogu da se setim, nema je zasigurno.Sa druge strane, prica o konkurenciji mi je odvek isla na ganglije. Pa da je Nadal igrao tokom karijere kao tokom ove sezone, Brugera bi bio ispred njega po svim ovim sumanutim merenjima.
Link to comment
pa nije bas da su svi sportovi jednako evoluirali, nikako se ne bih slozilatenis je tu vrlo specifican
svaki sport je u poslednjih 25 godina evoluirao do granica neprepoznavanja, tako da zaista ne vidim nista specificno u tenisu. sem sto vise ne koriste drvene rekete i izvan wimbledonea sada oblace sarene gace a ne bele... ono, voleo bih recimo da mi objasnis zasto je tenis specifican a npr fudbal ili odbojka u kojima se vise ne koriste cak ni ista pravila nisu? Pele danas ne bi mogao da igra u 7. ligi bugarske ako bi pokusao igrati kao 1970 kada je bio najbolji igrac sveta. Wilt Chamberlaina bi bio schooled i od Raduljice kada bi se pojavio sa stilom sa kojim je ubacio 100 komada na tekmi...
Link to comment
Taj kontinuitet, ma kako imponovao, tako i dovodi u pitanje konkurenciju. Meni je to preterivanje, premda ne mogu da se setim Samprasove sezone koja bi ugrozila ove dve Fedove, Nadalovu i Novakovu. Ma sta ne mogu da se setim, nema je zasigurno.Sa druge strane, prica o konkurenciji mi je odvek isla na ganglije. Pa da je Nadal igrao tokom karijere kao tokom ove sezone, Brugera bi bio ispred njega po svim ovim sumanutim merenjima.
Ovo ne razumem.
Link to comment

Karikiram naravno. Ali evo da se upristojim... Kao sto je Federer 2006. imao konkurenciju u Nadalu i Djokovicu, tako je i Djokovic 2011. imao konkurenciju u Federeru i Nadalu. Ma i dalje karikiram, ali da su ova dvojica igrala ovogodisnji tenis sve ove godine, Novak bi nam danas bio predsednik, a Pjer premijer.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...