Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

Opet zaboravljanje da bi Nadal osvojio sve od IW do Wimbldona + USO da nije bilo Novaka, a sto bi bilo mnogo iznad njegovog standarda iz "boljih" godina. :fantom:
Pa skloni smo zaboravnostima... Kao sto bi Fed uzeo dva Grand Salma da nije bilo Nadala. I to samo na sljaci i u formi koju nismo videli ove godine.
Link to comment
Pa skloni smo zaboravnostima... Kao sto bi Fed uzeo dva Grand Salma da nije bilo Nadala. I to samo na sljaci i u formi koju nismo videli ove godine.
Odakle sad pitanje Fedovih potencijalnih Grand Slamova? Svakako da bi osvojio sve da nije bilo Nadala. Moj point je bio da Nadal uopste nije bio ove godine toliko los, da bi bez Novaka osvojio sve sto je osvojio prosle godine kada je imao svoju najbolju sezonu u karijeri. Ili mislis da je Nadal i prosle godine vrlo lose igrao i da je osvojio sta je osvojio samo zato sto je konkurencija bila ispod svakog nivoa, verovatno najgora ikada. Edited by anantaram
Link to comment
jako je specificnou tenisu postoji rekvizit koji je doziveo najradikalnije promene (fudbalska, kosarksaska, rukometna i ostale lopte, palice, stapovi i slicno mu nisu ni prineti po transformaciji i performansama), podloge koje su danas izmenjane toliko da su uticale direktno na stilove igre i duzinu meceva i to radikalno.samim tim izvrsen je izuzetan uticaj na fizicku spremu igraca i set skillova igraca u odnosu na ono od ranije, oni jednostavno nisu za porediti sa generacijom koja danas hara. to nisu igraci na istom nivou spreme, pa ni mogucnosti. dok iole validno poredjenje lagano mozes da napravis uprkos jazovima kod nekih drugih sportova. ali ne i u tenisu.promena pravila nije od znacaja za evoluciju o kojoj mi ovde pricamo.
Svaka cast za tenisko znanje, ali nemoj pricati o ostalim sportovima molim te. Ovo mi lici na ono kada dvoje tupadzija sednu pa razglabaju o tome ciji je posao tezi.U svakom iole znacajnijem sportu imamo ogromne napretke u poslednjim decenijama, prvo zbog omasovljavanja a drugo zbog profesionalizacije i svaki je djavolski tezak. Isto kao sto je djavolski tesko biti vrhunski muzicar, inzinjer, vojnik ili lekar.
Link to comment

ne mosh covek da ode na odmor pa to ti je :lol: zapravo meni je tenisko znanje koje imam krajnje prosecno, drugi neki sport mi je glavni :lol: i sad meni ovo treba da lici na ono kad pricaju jedan informisani i jedan neinformisani, jelpri cemu je jako bitno da procitas ono sto sam napisala, a nisam napisala da napredaka nema i takodje ovde nije tema o socijalnim i ekonomskim mostovima koje su sportovi izgradili vec o cisto fizickim, te su negde manji, a negde veci.a i nadji gde sam napisala da je sport djavolski lakbudibogsnama, ako bar hoces da isprekaces, uhvati se za nesto sto jeste napisanoajd odoh da skijamne, to nije taj glavni sport :lol:

Edited by Afterburner
Link to comment
ne mosh covek da ode na odmor pa to ti je :lol:
a sta ces na odmoru? tamo nema ko da te nervira, bice ti dosadno...
zapravo meni je tenisko znanje koje imam krajnje prosecno, drugi neki sport mi je glavni :lol:
400m prepone?
i sad meni ovo treba da lici na ono kad pricaju jedan informisani i jedan neinformisani, jel
pa da, fins je neinformisani...
ajd odoh da skijam
blago tebi... mi ostali cemo stoni tenis
jako je specificnou tenisu postoji rekvizit koji je doziveo najradikalnije promene (fudbalska, kosarksaska, rukometna i ostale lopte, palice, stapovi i slicno mu nisu ni prineti po transformaciji i performansama), podloge koje su danas izmenjane toliko da su uticale direktno na stilove igre i duzinu meceva i to radikalno.samim tim izvrsen je izuzetan uticaj na fizicku spremu igraca i set skillova igraca u odnosu na ono od ranije, oni jednostavno nisu za porediti sa generacijom koja danas hara. to nisu igraci na istom nivou spreme, pa ni mogucnosti. dok iole validno poredjenje lagano mozes da napravis uprkos jazovima kod nekih drugih sportova. ali ne i u tenisu.promena pravila nije od znacaja za evoluciju o kojoj mi ovde pricamo.
ovo uopste nije tacno. lopte u fudbalu recimo su dozivele stravicne promene. danasnja lopta nema nikakve dodirne tacke sa onom iz '84 sem sto je okrugla... podloge isto tako. ko jos igra na parketu? i nisu te promene uticale na fizicku spremu. najvise je uticao ogroman priliv novca. vise novca=vise ljudi spremnih da zrtvuju sve zivo i nezivo ne bi li uspeli. a toga imas ne samo u tenisu vec i u svakom drugom sportu...a iole validno poredjenje je nemoguce napraviti u razlicitim epohama u vecini sportova. pogledaj fudbal iz 80ih i fudbal danas, pogledaj basket, odbojku i uporedi nacin igre, set skilova, fizicku spremu(jebemu, dok je Jimbo harao tenisom u basketu su se jos pucali penali "iz bunara")... svi ti sportovi su dozvili potpunu transformaciju. i igraci su jednako neuporedivi, samo sto mi nemamo danas najboljeg fudbalera sveta pa nam nije strano da poredimo razlicite epohe i secamo se kada smo mogli dobiti Azerbejdzan... nije tenis nista specificniji, samo je tvoj pogled iskrivljen, sto je i normalno za die hard fanove...@Picard, hvala ali video sam vec te slike(sem kera, nisam ni skapirao da tamo ima neko lajavce dok niste napomenuli...). bas su je nesto poruzneli :( predlazem joj hitno izdavanje home videa da povrati reputaciju!
Link to comment
a sta ces na odmoru? tamo nema ko da te nervira, bice ti dosadno...400m prepone?pa da, fins je neinformisani...blago tebi... mi ostali cemo stoni tenisovo uopste nije tacno. lopte u fudbalu recimo su dozivele stravicne promene. danasnja lopta nema nikakve dodirne tacke sa onom iz '84 sem sto je okrugla... podloge isto tako. ko jos igra na parketu? i nisu te promene uticale na fizicku spremu. najvise je uticao ogroman priliv novca. vise novca=vise ljudi spremnih da zrtvuju sve zivo i nezivo ne bi li uspeli. a toga imas ne samo u tenisu vec i u svakom drugom sportu...a iole validno poredjenje je nemoguce napraviti u razlicitim epohama u vecini sportova. pogledaj fudbal iz 80ih i fudbal danas, pogledaj basket, odbojku i uporedi nacin igre, set skilova, fizicku spremu(jebemu, dok je Jimbo harao tenisom u basketu su se jos pucali penali "iz bunara")... svi ti sportovi su dozvili potpunu transformaciju. i igraci su jednako neuporedivi, samo sto mi nemamo danas najboljeg fudbalera sveta pa nam nije strano da poredimo razlicite epohe i secamo se kada smo mogli dobiti Azerbejdzan... nije tenis nista specificniji, samo je tvoj pogled iskrivljen, sto je i normalno za die hard fanove...@Picard, hvala ali video sam vec te slike(sem kera, nisam ni skapirao da tamo ima neko lajavce dok niste napomenuli...). bas su je nesto poruzneli :( predlazem joj hitno izdavanje home videa da povrati reputaciju!
meni uopste nije zanimljivo da gradim raspravu na vecito pogresno protumacenim mojim postovimaverovatno je to jedini nacin da se razvije diskusija...sa mnoma jos mi je nezanimljivije i krajnje bezobrazno da budem blaga, da se sagovornik kvalifikuje jer misli razlicito, kao tupson, die hard fan ili slicno. sta bi sa onim-ne slazem se, moje misljenje je ovakvo, bla, bla.i da, ja sam neinformisana i bavim se preponama :unsure: to je onako bas classy cak i od tebeovde toliko elemenata za diskusiju ima, a ja sam samo dosla da vidim ima li sta novo pred put ( vidim da je sve po starom :mellow: ) ali mi ne pada na pamet da sada mlatim praznu slamu ispravljajuci proizvoljne interpretacije napisanog da bismo uopste dosli u poziciju da diskutujemo. ili se ovde radi o naduvavanju iz dosade?sad si mi ti izmislio toplu vodu rekavsi da je lopta dozivela izmene u performansama, ja to onako neuka i tupsonka, nisam znala, hvala ti. prosto sam u svakom postu tvrdila da je samo tenis doziveo izmene.i ono za novac, to mi je tek otvorilo ocipri cemu je tenis, inace individualan sport koji funkcionise po pravilima kolektivnih, ovde su to ustanovili informisani, jelte, , stidljivo moram da proturim, iznimno slican fudbalu i kosarci, po apsolutno svemu, pocev od novca koji je eliminatorna stavka od starta da bi se njime bavilo:unsure: :isuse: babe i zabekao i uveki sad jesam vec otisla, iskoristite to najbolje ste umete Edited by Afterburner
Link to comment

u jbt, lupio sam 400m prepone, mogao sam da napisem i kuglanje ili rocketball. ne vidim sta je toliko unclassy, no dobro...takodje, ti jesi die hard fan. tenisa na prvom mestu, a oma iza i NJoleta. nije to nista strasno. i ja sam die hard basket zaludjenik, tako da ne znam zasto se sada strecas. no dobro...za kraj, rekao sam da kako u tenisu tako ni u ostalim sporotovima ne moze da se vrsi poredjenje razlicitih epoha. ne vidim nista pogresno u tome, niti mislim da sam pogresno protumacio jer si ti upravo napisala da validno poredjenje moze da se izvede i za druge sportove. ja tvrdim da ne moze(znaci slazem se da je tenis iz 80ih i tenis danas neuporediv, ali isto to se moze reci i za druge sportove), odnosno da evolucija u tenisu nije nista veca ili drugacija nego u drugim sportovima(ne svim naravno. recimo baseball je doziveo minimalne promene). jedina eventualna razlika je sto ja tvrdim da je priliv novca u najvecoj meri uticao na evoluciju igre dok ti mozda mislis da je novac samo jedna od stvari(ne kazem da si to rekla ili napisala, vec da mozda mislis, posto se nisi precizno izjasnila...)sve u svemu, dizes frku bezveze, garant ti se ne ide na to skijanje :P but nevertheless, lepo se provedi ;)

Link to comment
Gari, pošalji joj jedan indeks sendvič za put da vidi kako smo mi Novosađani zapravo dobronamerni. :)
Bolje da je blokirao autoput. Pa ne može to tako da se demonstrativno ide na odmor angry.gif (bar ne bez 3-4 šlajfne :P ) Edited by Garnirung
Link to comment
ne mosh covek da ode na odmor pa to ti je :lol: zapravo meni je tenisko znanje koje imam krajnje prosecno, drugi neki sport mi je glavni :lol: i sad meni ovo treba da lici na ono kad pricaju jedan informisani i jedan neinformisani, jelpri cemu je jako bitno da procitas ono sto sam napisala, a nisam napisala da napredaka nema i takodje ovde nije tema o socijalnim i ekonomskim mostovima koje su sportovi izgradili vec o cisto fizickim, te su negde manji, a negde veci.a i nadji gde sam napisala da je sport djavolski lakbudibogsnama, ako bar hoces da isprekaces, uhvati se za nesto sto jeste napisanoajd odoh da skijamne, to nije taj glavni sport :lol:
Sad ja treba da kazem kako ni ja nisam napisao ono sto si ti napisala da sam napisao, pa tako u nedogled?
Link to comment

Politika potvrdila da Lejverov uspeh godine 1969-e, zbog nedovoljne raznovrsnosti podloga i mnogo nizeg intenziteta igre nego danas, zapravo i ne zasluzuje da bude spomenut u okviru Open Ere.

Док рекети мирују, медији се и даље надмећу у тражењу правог места у новијој историји за ову Ђоковићеву сезону. Међу разним приватним ранг-листама, на порталу www.tennis.com је Ђоковићева 2011. година постављена на друго место у безмало пола века, од почетла професионализације и „опен ере“, 1968: 1. Федерер 2006, 2. Ђоковић 2011, 3. Мекинро 1984, 4. Конорс 1974, 5. Федерер 2007, 6. Надал 2010, 7. Виландер 1988, 8. Мекинро 1981, 9. Борг 1979…
http://www.politika.rs/rubrike/sportski-dan/Trazi-se-Dokovicevo-mesto-u-istoriji.sr.html Edited by anantaram
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...