Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

broj 5 si pogodio. čekamo sledeće :)
broj 4 Fed 2006Tignor sastavlja listu, procice jos koji par dana pre nego sto se Nole pojavi :)edit Tek sam sad video tvoj post :lol: Edited by anantaram
Link to comment
  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

broj 4 Fed 2006
ovaj put nisi pogodio :)
No. 4: John McEnroe, 1984It took John McEnroe a couple of years to recover from the retirement of his original rival, Björn Borg—for a while, nothing else could match the excitement of their battles. But when Mac got his head straight, his life and game in order, and a new, midsize graphite racquet in his hand, he roared back with a record-setting vengeance. He won the first 42 matches he played in ’84; in the 43rd, the French Open final against Ivan Lendl, he was up two sets to love, and was up a break in the fourth set, before suffering the most painful defeat of his career. But McEnroe was simply too good that year to be brought down by one loss, even that loss. He went on to level Jimmy Connors in the Wimbledon final, in what many considered the finest performance ever seen on a tennis court, and to avenge his defeat to Lendl by straight-setting him in the U.S. Open final. Those wins aside, what sets McEnroe’s 1984 apart was his relentless consistency. His 82-3 (a 96.5 winning percentage) mark still stands as the best single-season men’s record of the Open era.
Tignor sastavlja listu, procice jos koji par dana pre nego sto se Nole pojavi :)
da, biće tu sigurno malo pristrasnosti ... na našu stranu cool.gif
Link to comment

da li je to pristrasnost u korist moderne igre ili samo priznavanje da je moderna igra suvise veliki zalogaj da bi bila izjednacavana sa nesavrsenijim oblicima i konkurencijama koje su vladale decenijama unazad?mislim da je toga svesno i vece umirovljenih teniskish staraca da to vise nisu isti sportovi

Edited by Afterburner
Link to comment
da li je to pristrasnost u korist moderne igre ili samo priznavanje da je moderna igra suvise veliki zalogaj da bi bila izjednacavana sa nesavrsenijim oblicima i konkurencijama koje su vladale decenijama unazad?mislim da je toga svesno i vece umirovljenih teniskish staraca da to vise nisu isti sportovi
eh sad, ako ces tako da postavljas stvari onda je bilo kakav izbor najboljeg sportiste ikada, u bilo kom sportu, ustvari izbor za najboljeg u poslednjih nekoliko godina. svi sportisti su danas toliko fizicki dominantni u odnosu na sportiste pre samo 20-30 godina, da je svako poredjenje o kome ti govoris u startu besmisleno.
Link to comment
pa nije bas da su svi sportovi jednako evoluirali, nikako se ne bih slozilatenis je tu vrlo specifican
nisam ja ni rekao da su svi sportovi jednako evoluirali, ali je cinjenica da svi jesu. dodao bih da je u svim individualnim sportovima napredak vidljiviji nego u timskim.slazem se da je tenis po tom pitanju specifican, cak i u poredjenju sa ostalim individualnim sportovima.
Link to comment

Cekaj, je li Marej imao bolju sezonu ove godine nego JMc 1984-e?Razumem da kondicija, snaga, brzina nisu bile ni blizu sadasnjeg nivoa, ali to je ipak doba modernog tenisa, doduse njegov sam pocetak, godinu dana pre nego sto je Lendl zavladao. A ni konkurencija nije bila za sprdati se, jer je protiv sebe Mac imao Lendla, Vilandera i Konorsa, tri velika igraca nasuprot 2 najveca kakve Nole ima. Konorsova 1974. je nesto

. Edited by anantaram
Link to comment
isuse.gif Kada nakon onih par epskih finala Novak vs. Rafa gledam ono što je postovao anantaram osećam se kao da me je neko nakon vožnje Star Ship Enterprise-om gurnuo u fiću....
Link to comment
isuse.gif Kada nakon onih par epskih finala Novak vs. Rafa gledam ono što je postovao anantaram osećam se kao da me je neko nakon vožnje Star Ship Enterprise-om gurnuo u fiću....
To je sve stvar konteksta. Daj Noletu i Nadalu drveni reket i stavi ga na ovakvu podlogu protiv ovakvog Konorsa, mučili bi se da uzmu gem. Pa ovde nije moguće odigrati topspin, ni u teoriji.
Link to comment
isuse.gif Kada nakon onih par epskih finala Novak vs. Rafa gledam ono što je postovao anantaram osećam se kao da me je neko nakon vožnje Star Ship Enterprise-om gurnuo u fiću....
Nije fica, nego DeLorean. back-to-the-future-delorean.jpg Edited by anantaram
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...