January 29Jan 29 Samo tri su napisane do sada, dakle imaju materijala za tri sezone. Svaka je zaokružena priča za sebe, samo se dva glavna lika prenose u sledeću - nema nekakvih zamršenih dugih zapleta.Debeli je planirao da ih bude ukupno sedam ali prošlo je već 15 godina od kako je poslednju napisao, tako da...Priče nisu komične ali nisu ni EF dramatične kao glavne knjige. Lighthearted je, uži je fokus; ono kao, tople ljudske priče o tupavom velikom vitezu i njegovom malom ćelavom štitonoši.Martinu bolje leži taj kraći format, on je čovek uglavnom i pisao priče i novele većim delom karijere. Tu nema prostora da se raspline kao što radi u ovim dužim epskim narativima od po 16 knjiga koje načne pa nikad ne dovrši.
January 29Jan 29 Apropo priče o tome šta bi ste voleli da se ekranizuje videh danas da je valjda Amazon otkupio prava na Sandersonov Mistborn serijal, to bih baš voleo da vidim.
January 29Jan 29 Ako ne može Amber, dajte Hiperion. Ali da Dolf Lundgren nosi Šrajkovu odeždu od metala, ništa CGI i to.
January 29Jan 29 Ja bih za početak voleo da smrdljivi Amazon završi Wheel of Time čija je treća sezona bila vanredno dobra, ali su se mentoli odlučili za Rings of Power abortus. Ili da neko preuzme WoT. Tek posle mogu i druge stvari.
January 31Jan 31 On 29. 1. 2026. at 20:31, Ayatollah said:Ja bih za početak voleo da smrdljivi Amazon završi Wheel of Time čija je treća sezona bila vanredno dobra, ali su se mentoli odlučili za Rings of Power abortus. Ili da neko preuzme WoT. Tek posle mogu i druge stvari.Wheel of Time serija najgora adaptacija knjiga ikad.
January 31Jan 31 Ne znam koji tu odabir glumca nije bio nesretan, blago rečeno. Možda Moiraine jedino. Ali to je još sitnica u usporedbi s odstupanjima (uglavnom idiotskim) od radnje knjiga, karaktera likova, i čitave postavke tog univerzuma. Kako reče Rafe, another turning of the Wheel. Edited January 31Jan 31 by Spike
February 3Feb 3 U trećoj sa vitezova prešli na konje, pa nam prikazali kako i konj može da sere. U četvrtoj će valjda konj i da piški.Elem, kratka epizoda od pola sata, ali bar došli do zapleta. Cela sezona komotno bez rezova u montaži mogla da stane u dugometražni film.
February 3Feb 3 I regret to inform you da je i dalje katastrofalno glupo, uspevaju da nađu nove dubine retardacije i bedastoće. Slede dva kratka primera.Prvo, onaj ćata iz prve epizode dolazi kod Danka, sad kad je primljen na turnir, sa ponudom kakva se ne odbija. Kaže, "Mom gazdi Lordu Ashfordu koji je organizovao turnir ponestaje para, jebiga, kriza. Hoćemo da pokrijemo gubitke na kladži, i za to nam trebaš ti. Pošto si totalni anonimus sa ulice, kvota na tebe je visoka. Mi bismo da stavimo ogromne pare na tebe i namestimo ti da pobediš u prvom duelu - protivnik će ti biti sin mog gazde, iskusan mladić, uspešan, svi će očekivati da te razvali. Ali prc, on će da se baci s konja, ti pobediš, plasiraš se u drugo kolo, moj gazda uzme kintu, tebe časti, svi srećni, svi zadovoljni! Jel' važi?"Taj podzaplet, nećete verovati, ne postoji u knjizi i to s dobrim razlogom jer je spektakularno debilan. Hoće ljudi da nameste duel tako što podmite lika ne da izgubi nego da pobedi, kao da je on inače planirao da izgubi. Ali dobro to, možda im je potrebno da izabere mladog Ashforda kao protivnika, jer je format takav da izazivači biraju - onda je bilo potrebno samo da mu kažu da će ga nagraditi ako izabere njega, ne mora da zna da će ovaj da preda meč. Tehnikalije na stranu, savršeno je apsurdno da vlastelin iz prebogatog Reacha koji se otvorio za organizaciju turnir, dovoljno uticajan da mu u goste dođe prestolonaslednik sa pola familije, sad pokušava da nadoknadi gubitke klađenjem, i to tako što će namestiti svom sinu da izgubi. Alo bre, nisu vam ovo moderne kladionice gde ogromne pare ulažu milijarde zavisnika! Ovo je feudalno klađenje, ili za relativnu siću ili (češće) za čist prestiž. Koje pare namerava da uzme Lord Ashford kladeći se na Danka, i od koga? Od svojih podanika? Od Targaryena? Ko će ikad posle da stavi pare na tvog glupog sina ako radiš takve stvari i sereš mu se po reputaciji? Da li ćeš se kladiti javno protiv svog sina, ili tajno da niko ne sazna preko Mozzartbet aplikacije?!Ali da ne dužimo, drugi primer debilizma je potpuno drugačijeg tipa. Dank i Eg sede u šatoru Lorda Lajonela Barateona, one budale što umesto da se nadmeće samo peva, igra, i pijanči. I krene pesma, pazsad teksta: Oh, Alice was a special lassBorn bereft her thumbLost a digit tending flockNow feeling awfully glumOh, Alice with three fingersA copper in her glassHad two fingers less than mostShe’ll shove them up your ass, hey!I once gave her a silverFeeling down and loneI tried to buy a pinkyBut I got the whole arm boneOh, Alice with three fingersNever had a lotShe gave me all she had to giveTwo more than what was soughtOh, two more than what I boughtSad, čak ako ostavimo po strani debilizam činjenice da vlastela po šatorima na sav glas peva prostačke pesme sirotinje raje, i debilizam "platio sam bogalju da mi nabije prst u dupe" humora, ostaje nam debilizam Egovog filozofiranja:"Do you suppose there was an Alice, sir? I think there probably was. Do you think her name was really Alice? There was a crippled girl so good at pleasuring men in their bums that they saw fit to celebrate her in song, yet they could not bother credit her true name? Perhaps it is a story of honor. A missfortuned girl making the best of her natural gifts. Is this not the act of a dogged spirit? Giving more than what is asked? Her name is Hope, sir. It belongs to all who invoke it."Ovaj moronski monolog ispaljuje ćelavo dete od desetak godina.
Create an account or sign in to comment