January 19Jan 19 Pogledao prvih pet minuta, serija će biti teško sranje.Od samog starta su se bukvalno posrali po žanru. Pokušaji marvelovskog humora
January 19Jan 19 "We're not sad. Certainly not rising-to-the-level-of-comment sad... Perhaps we should seek quieter accommodations."Ovako priča nepismeni, neobrazovani mladić sa ulice. Odnosno ovako holivudski pisac zamišlja da je govorio svaki seljak in ye olden days "Find a safer trade, lad - you'll be happier for it. One whore to another." Ovo mora da je negde u rangu najglupljih rečenica napisanih u GOT ili HOTD. Kurva preporučuje vitezu da izuči neki drugi zanat, usput ga brutalno vređa, ni ne pomišlja da bi mogla da dobije preko nosa. A on naravno odgovara samo sa "Must you mock me? I was only asking for a bit of help." Edited January 19Jan 19 by Weenie Pooh
January 20Jan 20 11 minutes ago, Pokojni Ruxin said:pro tip: kad piše fantazija to obično znači da nije smešteno u pravom svetu A ti si vidim resetovan na podešavanja iz 2016 ne samo po pitanju američkih identitetskih gluposti.
January 20Jan 20 ne znam što se srdiš, stvarno je to razlog zašto ne pričaju kao u stara vremena, ne bih te valjda lagao
January 20Jan 20 8 hours ago, Pokojni Ruxin said:ne znam što se srdiš, stvarno je to razlog zašto ne pričaju kao u stara vremena, ne bih te valjda lagaoNe srdim se, upravo je o traljavom pokušaju da "pričaju kao u stara vremena" i reč.In other news obrati pažnju na novog trenera Sitija, imam neki osećaj da će ćelavi Katalonac da izdominira engleskim fudbalom u predstojećoj deceniji.
January 20Jan 20 Realno i Egg ima previse dobro obrijanu glavu za srednji vek, kakvo djubre od serije
January 20Jan 20 55 minutes ago, Weenie Pooh said:Ne srdim se, upravo je o traljavom pokušaju da "pričaju kao u stara vremena" i reč.ne znam, ne gledam ta nerdovska sranja56 minutes ago, Weenie Pooh said:In other news obrati pažnju na novog trenera Sitija, imam neki osećaj da će ćelavi Katalonac da izdominira engleskim fudbalom u predstojećoj deceniji.ne znam, ne gledam ta nerdovska sranja
January 21Jan 21 Potpuno nerealistična scena, tako se ne sere pored drveta. Od koga se zaklanja, od kamere? Na putu nema nikoga, da ima komotno bi ga videli kako kenja. Zašto se nije prihvatio za drvo, kako tradicija nalaže?
January 21Jan 21 ma kenja, a izabrao lokaciju da se pridržava za drvo tokom radnjeinače,od pomenute scene se ogradio i George R. R. Martin izjavivši da uopšte nije neophodno da se opisuju ili prikazuju takve biološke radnje likova
January 21Jan 21 Izabrao da se prikenja uz drvo ispod kog je malopre sahranio i oplakao svog bivšeg gazdu, očuha, viteza... a neophodno jeste ako hoćeš odmah da staviš do znanja publici šta misliš o žanru i o franšizi.Showrunner, stanoviti Ira Parker, je posle objasnio da nije govno nego se pas posro, tj. da su samo hteli da pokažu kako je Dunk običan čovek kog protera od pomisli na predstojeći turnir Ceo ton prve epizode ide tom linijom, gde Dunk kao pokušava sebe da natera da rizikuje život izigravajući heroja iako ga to užasava. Naravno, to može da zacrta kao motiv samo debil koji uopšte nije skapirao o čemu se Hedge Knight zaista radi. Dunka ne plaši turnir ni bivanje vitezom - u pitanju je sportsko nadmetanje, šansa da se izgubi život je zanemarljivo mala. Plaši ga samo neuspeh, tj. povratak u siromaštvo i anonimnost. Kao dete ulice koje je upravo izgubilo sponzora, ima samo tu jednu priliku da stekne reputaciju i izvuče se iz bede. U pitanju je dakle 8 Mile tematika, a ne reluctant hero narativ kao što Parker tvrdi. (Ne postaje se heroj učešćem na tamo nekom turniru.)
Create an account or sign in to comment