Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Game of Thrones

Featured Replies

25 minutes ago, goofs said:

nevera kolko se viniše na temi

Nedovoljno, ne mogu da postignem.

25 minutes ago, goofs said:

ovo je nešto najbolje što je izašlo iz GoT kuhinje još od tamo 4-5te sezone, strah me i da pogledam koje godine je to bilo

Tehnički tačno, ali i dalje je sranje.

Praktično sve što se jasnosti svidelo - Dunk & Egg dinamika, peglanje u blatu - preneto je verno iz romana.

Sve što štrči like a turd in a punchbowl su potpuni amateri dopisali. Da li je sranje, pišanje, kurčevi, pičke, nabijanje sakatih ruku u dupeta, prosjaci koji štekaju pare da se odsele preko mora, ili vitezovi koji ničim izazvani napušavaju svoj suverena, odmah se vidi autorski pečat.

  • Replies 13.3k
  • Views 1.1m
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Pokojni Ruxin
    Pokojni Ruxin

  • Weenie Pooh
    Weenie Pooh

    Potpuno nerealistična scena, tako se ne sere pored drveta. Od koga se zaklanja, od kamere? Na putu nema nikoga, da ima komotno bi ga videli kako kenja. Zašto se nije prihvatio za drvo, kako tradicij

  • arheolog1981
    arheolog1981

    Hype level nula. Od "finala" GoT nisam ni knjige čitao a svake godine sam bar jednu obrnuo a često i više. Čak me ne zanima ni šta će debeli da uradi i dal će 2029. godine da izda Vetrove Zime. Što se

Posted Images

Probao bih da nastavim sa gledanjem ali samo ako ima vrhunskog pisanja kao u GoT. Ako nema bar upola dobrih lajni kao "You are looking for a good girl, but what you need is the bad pussy", ne vredi ni da probam.

1 hour ago, Amos said:

Probao bih da nastavim sa gledanjem ali samo ako ima vrhunskog pisanja kao u GoT. Ako nema bar upola dobrih lajni kao "You are looking for a good girl, but what you need is the bad pussy", ne vredi ni da probam.

Gledaj, ima fantastično glupih dijaloga/monologa.

Ne znam da li si stigao do onog dela kad Dunk na pijaci pokušava da kupi guščije jaje, ali prodavac stranac ne govori engleski pa hoće da zakolje gusku, misli ovaj bi da je kupi tako. Onda Dunk pokušava mimikom da mu dočara da neće celu gusku ali lik ne kapira, opet diže sataru da joj odrubi glavu. A naš Dankara, kao, neee, nemoj da je kolješ, vidi, samo jedno jaje, razumeš, jaje, evo ovako (čuči i maše krilima, valjda kao guska koja pokušava da snese jaje).

(Na tezgi inače stoji nekoliko jaja, mogao bi prosto prstom da pokaže "hoću ovo da kupim", ali humor nalaže da se ne razumeju. Lik koji prodaje guske i guščija jaja ne zna razliku između reči goose i reči egg, razumeš, šala komika imigranti.)

Veze nema ni sa čim, naravno, čist filler. Bezbroj takvih scena ima, kako bi se radnja jedne kratke priče rastegla na 6 sati.

Edited by Weenie Pooh

Dobar je i onaj segment gde se pripremaju za grupni fajt pa Baelor Targaryen izlaže tehničko-taktičke zamisli svojoj ekipi:

  • Don't panic

  • Don't die

  • Try to stay in the saddle as long as you can

A na to Lyonel Baratheon ispaljuje potpuni non-sequitur, kaže, "Mother loved you best, eh? Shame. No man fights as hard as one neglected by his mother." blink (Ničije majke nisu pominjali ni pre ni posle te scene, nema nikakvih naznaka da je ratni heroj Baelor Breakspear od 39 ljeta nekakav mamin sin.)

U priči Baelor im daje manje retardirane savete, objašnjava kako će da koriste tourney lances umesto war lances jer su duža, pa kao, da pokušamo da ih zbacimo sa konja pre nego što nas ubiju. Ali zašto bi to zadržali, bolje da stave "don't die" i "mother loved you best".

@Weenie Pooh koliko ima kraljevstava? Is Egg wrong? 😁

5 hours ago, theanswer said:

@Weenie Pooh koliko ima kraljevstava? Is Egg wrong? 😁

Hvala na pitanju! Naravno da greši, mali mudroser. Needs clout in the ear.

Koliko "kraljevstava" ima zavisi koji trenutak gledaš. Od kako su Targaryens došli kraljevstvo je samo jedno, kralj vlada iz King's Landinga. (Dorne je bio nezavisna kneževina dok ga aktuelni kralj u vreme ove serije nije inkorporirao putem braka.)

"Seven Kingdoms" je zato istorijski termin, odnosi se na period pre zmajevitog osvajanja. Tada ih je bilo sedam: The North (Stark), the Vale (Arryn), the Rock (Lannister), the Riverlands and Islands (Hoare), the Reach (Gardeners), the Stormlands (Durrandon), Dorne (Martell).

Aegon je šest od njih objedinio, ostavio neke od bivših kraljevskih kuća kao guvernere provincija (one koji mu se nisu opirali), spalio neke druge (one koji mu se jesu opirali) i zamenio ih sebi lojalnim ljudima (Tully, Tyrell, Baratheon). Dorne nije tada bio osvojen, ali su zato uspostavili tzv. Crownlands kao provinciju oko King's Landinga da bi imali sedam nečega - ne kraljevstava jer je kralj samo jedan, ali regiona, provincija, štagod.

U međuvremenu je pridodat Dorne (Eggov deda, aktuelni kralj, oženio neku Martell ribu i onda, kao, eto, miraz.) To diže total na osam regiona, a Egg dodatno nitpickuje proglašavajući još i Riverlands i Iron Islands za dva odvojena "kraljevstva" (bila su jedno kad je Aegon stigao, a od kako je spalio Harrenhall postala su ravno nula kraljevstava).

Dakle, trenutno postoji devet nominalnih provincija koje čine jedno kraljevstvo pod zmajevitom vlašću. Neposredno pre zmajeva bilo je sedam kraljevstava (Crownlands nisu postojali, Rivers & Islands bili objedinjeni) ali i to je variralo jer je svaka budala mogla da se proglasi za kralja svoje prćije u permanentnom ratu sa susednom, granice im se stalno pomerale.

Thank you for your attention to this matter.

Вр’!

За садашње стандарде продукције ремек-дело!

Odlicno! Odgledao 2-6 u jednom dahu. Vidi se da prate Martinov sistem, cim se pojavi pravedni glavesina odma mora da umre da bi napravio prostora za fajt ostalih.

Scena kad jajetu raste bela kosa i kad uzima noz da ubije brata bas pokazuje dobro tu dozu selfhate-a. I to je jedini preostali sin Maekara D

Nego ko mu dodje sad prvi u redu za presto? Valarr, sin prvog sina ili Aerys, drugi sin?

On 20. 2. 2026. at 0:20, goofs said:

nevera kolko se viniše na temi, ovo je nešto najbolje što je izašlo iz GoT kuhinje još od tamo 4-5te sezone, strah me i da pogledam koje godine je to bilo

Zajebavas da ti 6. sezona nije najbolja?

Valarr, Matarys onda Aerys

Image

54 minutes ago, Shan Jan said:

Zajebavas da ti 6. sezona nije najbolja?

Ne sećam više šta je tačno bilo u kojoj sezoni, utisak mi je da je sve počelo da se kiseli kad su prevazišli knjige. Mislim da šesta počinje tako što su capnuli Dorana Martela, to mi je preglupo odrađeno, to i Stanisova smrt, baš onako lenjo za tako bitne likove. No u šestoj je valjda i Battle of Bastards i Hodor, to su recimo do jaja momenti, doduše krkljancu prethodi ona scena kada Brijena gleda u prozor Zimovrela i čeka da se upali sveća lol isuse

Cim se Viniju svidjela znao sam da vrijedi pogledati Viteza 7-9 kraljevstava fantom

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.