Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Pa ja sam bio pod utiskom da se to sve srušilo? Toilet Ed je bio u Castle Black u trenutku prodora, i pobegao na jug jedva sa dvojicom.

 

Ako nije obnovljen kod EBS, onda tako šupalj ne služi ničemu ni kod Castle Black niti igde drugde.

Link to comment

Ruku na srce ja ni ne znam dal se iz epizode vidi dal je JS ostao u Nights Watch, dal to uopšte i postoji ili ide samo ka severu da živi sa divljanima. 

Link to comment

Postrojavao je neke Night's Watchman u onom kolažu na kraju poslednje epizode, pre nego što je izjahao kao Arsenije Čarnojević.

 

Zašto wildlings insistiraju na povratku u tu svoju tundru, meni nije jasno. Polomiše se da prođu dole gde je toplo, i taman kad su se pomirili sa Severnjacima (a ovi otcepili od ostatka kontinenta), odluče da se vrate u tu svoju pustoljačinu. Šta bi im hvalilo da su ostali da repopulate the Earth ispražnjeni Sever? 

 

Ako nisu hteli da se klanjaju najpametnijoj, najzaslužnijoj, najzajebanijoj kraljici na svetu, onda razumem & poštujem. Bolje grob nego rob.

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Postrojavao je neke Night's Watchman u onom kolažu na kraju poslednje epizode, pre nego što je izjahao kao Arsenije Čarnojević.

 

Zašto wildlings insistiraju na povratku u tu svoju tundru, meni nije jasno. Polomiše se da prođu dole gde je toplo, i taman kad su se pomirili sa Severnjacima (a ovi otcepili od ostatka kontinenta), odluče da se vrate u tu svoju pustoljačinu. Šta bi im hvalilo da su ostali da repopulate the Earth ispražnjeni Sever? 

 

Ako nisu hteli da se klanjaju najpametnijoj, najzaslužnijoj, najzajebanijoj kraljici na svetu, onda razumem & poštujem. Bolje grob nego rob.

 

sto b rekao Rust Cohle brothers and sisters opting out of a raw deal:laugh:

 

Link to comment

Pa nije čemu služi Castle Black nego NW uopšte, ako su WW pobeđeni zanavjek (a valjda jesu, čim se i Wildlinzi vraćaju).

Tormund nije rekao da im nije ok Sever sa sve Sansom (mislim da bi ona bila više nego korektna prema njima) već kao, nije to "dom". Svi znamo da je dom tamo gde je srce tj smrznuta pustara gde pojedina plemena love druga i jedu ih, znači 1 harmonija. Ali svakom svoje, što bi se reklo. Bar će Ghost da uživa :heart:

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Postrojavao je neke Night's Watchman u onom kolažu na kraju poslednje epizode, pre nego što je izjahao kao Arsenije Čarnojević.

 

Zašto wildlings insistiraju na povratku u tu svoju tundru, meni nije jasno. Polomiše se da prođu dole gde je toplo, i taman kad su se pomirili sa Severnjacima (a ovi otcepili od ostatka kontinenta), odluče da se vrate u tu svoju pustoljačinu. Šta bi im hvalilo da su ostali da repopulate the Earth ispražnjeni Sever? 

 

Ako nisu hteli da se klanjaju najpametnijoj, najzaslužnijoj, najzajebanijoj kraljici na svetu, onda razumem & poštujem. Bolje grob nego rob.

 

Pa dobro, lomili su se da prođu dole ne zbog vremenskih uslova nego zbog pretnje od strane walkera

Link to comment

Jeste, ali oni su upadali i ranije svako malo pa im straža nije dala. Nehumani uslovi za život, posebno u serijskoj verziji (Island pustoljačina plus jedan šumarak odmah do Zida.) Prilično je suludo da neće da žive južno od Zida ako im se dozvoljava. A možda se solidarišu sa Jonom, ko zna.

Link to comment

Ma jok, pa najavili su odlazak još pre Džonovog odlaska na jug. Sad je ionako popustila najjača zima u istoriji svih zima pa eto, njih par hiljada može da se baškari do mile volje u onoj vukojebini s obzirom da je osamsto petsto hiljada odumrlo (vol 2) pred Vinterfelom. 

Link to comment
47 minutes ago, Weenie Pooh said:

Jeste, ali oni su upadali i ranije svako malo pa im straža nije dala. Nehumani uslovi za život, posebno u serijskoj verziji (Island pustoljačina plus jedan šumarak odmah do Zida.) Prilično je suludo da neće da žive južno od Zida ako im se dozvoljava. A možda se solidarišu sa Jonom, ko zna.

 

U knjizi, cak i u seriji, su cesto upadali preko zida da pilidžuju okolna sela. Generalno tu medju divljanima je bilo dosta gadnog življa, samo su se nekako izgubili od kad ih je Dzon pustio kroz zid.

Link to comment

E da, ne znam više gde sam u kojim mesindžerima ove nedelje pisala, ali ako su već hteli od Kalisi da prave ludaka, mrvicu prihvatljivo bi mi bilo da joj je Bran petljao po mozgu. 

 

Evo kako. Znam da će Vini da me ponižava zbog moje zamisli, ali ću reći.

 

U seriji je već uvedena vremenska nekonzistentnost sa slučajem Hodor. Dogadjaj iz prošlosti (dete Hodor kad u trenutku počinje da govori samo jednu reč) je prouzrokovan dogadjajem iz sadašnjosti. To bi mi se lepo uklapalo u teoriju da je Bren kreirao vremensku petlju i da se on vraća u prošlost u pokušaju da spreči NK u njegovim naporima. Pa tako imamo i Brena Graditelja i potencijalno vorgovanje u Ludog Erisa tako što mu Bren prčka po mozgu unutrašnjim glasom “Burn them all, burn them all!”. Tako su mogli i Deni da sjebu da su hteli nešto supstancijalno. Ovako nisu dali baš nikakav psihološki utemeljeni triger. Baš moramo da razvlačimo njeno odgajanje i odnos sa bratom da bismo prihvatili ovaj razvoj situacije.

 

Dalje, mislim da sam u (plaćenom PR tekstu, sigurna sam!) NYT osvrtu videla da su njen skup vojske nazvali Nurembergesque skupom. To je stvarno sramota, ništa što je ona radila nije imalo N od naci ideologije. Možda je bilo nasilno na kraju i možda je bilo na samom kraju vodjeno maničnom opsesijom tronom, ali nije bilo nacistički. Baš obratno! Ona sve vreme promoviše social outcasts, kao što je i Džon uveo divljane i pravio prijateljstva sa mučenicima. To na kraju nije bilo nagradjeno, kao što ni trud nije nagradjen. Ni njen, ni njegov, pa ni Arjin, pa ni Srsin. Nagradjeni su tupavi Sansa i Bren. 

Edited by MayDay
Link to comment
1 hour ago, MayDay said:

Evo kako. Znam da će Vini da me ponižava zbog moje zamisli, ali ću reći. 

 

Samo smelo, bez ustručavanja! Kad izađeš iz puberteta, videćeš da se ta odlučnost u stvari ceni :fantom: 

 

Kuknjava ti u totalu nije neosnovana, ali jeste misplaced. Uopšte nije problem što joj "trud nije nagrađen", ne rade se Velike Stvari radi aplauza ni radi uvaljivanja dupeta u fotelju, nego zato što si valjda nekakav kurčev vizionar. Ako treba da sve žrtvuješ radi ostvarenja Cilja, ako treba da se prozliš i izvitoperiš, i to je OK - deo si tragične priče gde ceo svoj život i istorijsku ulogu stavljaš na lomaču zarad Viših Ciljeva. Tu bi mogla da se ispriča jedna efektna priča o ceni sudbinskog strmopizda from grace.

 

Problem je u tome što su ovde Viši Ciljevi debilno skrajnuti još u trećoj epizodi. Problem je što se ispostavilo da je Ice nekako imun na Fire, da zmajevi nikog bitnog nisu spalili, od kako su se izlegli pa do kraja serije!

 

Majka zmajeva je od početka slikana kao rešenje za apokaliptičnu krizu koja se prikrada, i to ne klasično bajkovito herojski nego bolno, skupo rešenje (Melisandre nam je preview, od nje vidimo koliko je ljubezan Lord of Light). Dakle, na ljutu ranu ljutu travu princip. A onda? Penis! Ništa sudbina i proročanstvo, ništa od antiherojskog spasavanja sveta, ispostavlja se da je tvoj omiljeni lik samo još jedan pretendent na presto, ništa manje zaluđen od nesrećnog Stanisa. Prozlila se, izvitoperila, i strmopizdila from grace ali potpuno bezveze, bez ikakvog Višeg Cilja!

 

Svako kome smeta ovakav character arc oseća da tu nešto ne štima, da se ogroman disbalance javlja u konačnom svođenju računa. Ne mora gledalac da ima u glavi tačno razrađenu Fire vs. Ice ideju, ali lako se instinktivno oseća da mu je (trapavo, neuko) prepričana samo ona gora i ružnija polovina Degeneris priče. 

 

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

E moj Uini, ti živiš u nekom bablu i vidi se da si nisi prišao 1 wildlingu na bliže od 3000 kilometara, kao da si iz Dorne ili božemeprosti iz kruga dvojke.

Nemaš ti pojma koliko njih se sad posle ovog poslednjeg rata vratilo iz čista mira iz Vojvodine nazad u neki lički zaselak od 2 kuće. Ili tek posle ww2 koliko ih se vratilo nakon Titine kolonizacije jer nisu mogli da žive pored Dunava, Tise ili tako nečeg i jedino su bili željni neke svoje Une, Cjevne, Sane ili već čega. To su 1000 puta drastičnije razlike u kvalitetu života nego kod North i Beyond the Wall, ali dosta njih prosto ne može tako da živi. Babe od 70-80 godina padnu u krevet i pitanje je samo za koliko dana će umreti, odvezu je nazad u zavičaj i tamo žena stane na noge. I onda još 10-20 godina trčkara za ovcama. Bukvalno. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...