Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

1 minute ago, dùda said:

 

naime,  pomešala sam malo imena, davno se to čitalo 

  Hide contents

Pol Atreid se na kraju pretvori u crva.

 

 

Isprva si ispravno napisala, posle si pogrešila kad si se ispravljala :D

 

Spoiler

Dakle, Leto Atreid se pretvori u božanskog crva, a Pol pogine atentatu pre toga (Letove metamorfoze) 

 

Link to comment
10 hours ago, Budja said:

 

Kakav crni nurture, to bi bilo nesto normalnije.

 

Ovo je cist nature kroz glas Varisa:

“every time a Targaryen is born, the gods toss a coin in the air and the world holds its breath to see how it will land.”

 

Taj determinizam kao uzrok dogadjanja je bas bezveze. 

Link to comment
28 minutes ago, MayDay said:

Nisam ja mislila da mora biti rewarded u smislu aplauza, nego i da su je ovi feudalci zapalili i to bi bila dostojna nagrada jer bi time ostala da zivi vecno kroz novu viziju drustva.

Na kraju je ostala da zivi vecno kao luda zena koja je zapalila grad.

 

Od Bubija su na kraju napravili nebitnog lika. Covek koji je bio nosilac borbe protiv NK i ekipe i koji je potomak dve najvece kuce (sto u ovom zanru diktira silnu odgovornost) se u poslednjoj sezoni sveo na agenta za zatvaranje Denerisine price. I dalje ne mogu da se opasuljim sta se sve dogodilo. 

 

Oboje su nebitni jer je zima/zombikalipsa svedena na minor speed bump na putu slavne moreplovice Arije Stark. Dakle, i Dany i Bubby™ su pokradeni osnovne uloge koja im je zamišljena, a u naknadnom krpljenju (gde je kao ipak najbitnija borba za presto) pretvoreni su u karikature. Jedna stvar je dekonstruisati hero's journey, to je moglo sasvim korektno da se odradi; nešto sasvim drugo je obrisati konstrukciju a ostaviti dekonstrukciju.

 

Ne znam BTW kako zamišljaš da je feudalci zapale, da Bran warguje Drogona?

Link to comment
Just now, Weenie Pooh said:

 

Oboje su nebitni jer je zima/zombikalipsa svedena na minor speed bump na putu slavne moreplovice Arije Stark. Dakle, i Dany i Bubby™ su pokradeni osnovne uloge koja im je zamišljena, a u naknadnom krpljenju (gde je kao ipak najbitnija borba za presto) pretvoreni su u karikature. Jedna stvar je dekonstruisati hero's journey, to je moglo sasvim korektno da se odradi; nešto sasvim drugo je obrisati konstrukciju a ostaviti dekonstrukciju.

 

Ne znam BTW kako zamišljaš da je feudalci zapale, da Bran warguje Drogona?

Pa kao imaju neke vojnike i naprave neku akciju da je sprece u njenoj zamisli da oslobadja ljude od severa do juga. 

Link to comment
28 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Isprva si ispravno napisala, posle si pogrešila kad si se ispravljala :D

 

  Reveal hidden contents

Dakle, Leto Atreid se pretvori u božanskog crva, a Pol pogine atentatu pre toga (Letove metamorfoze) 

 

Haha :laugh:

 

Krečana :cry:

 

Link to comment
47 minutes ago, dùda said:

 

osim toga, svi na planeti znaju da svetom upravljaju i glupost i slučaj i pokvarenost i svakako ne pamet, lepota i poštenje

dakle imamo to svuda oko sebe, nemoj sad to da mi to prenosiš i u jebenu bajku

Meni je bash to super, tj najbolje u ovoj seriji sto nije Bajka u smislu kako si ti napisala nego pokusava da opise ljudsku prirodu i lose u istoj + kako okolnosti menjaju ljude i njihove odluke

 

@MayDay Ako ti nesto znaci meni je Deneris ostala u najboljem secanju - sve zajedno ukljucujuci i poslednju epizodu... :) 

Edited by mozzer
Link to comment
9 minutes ago, MayDay said:

Taj determinizam kao uzrok dogadjanja je bas bezveze. 

 

Flipping a coin je čista suprotnost od determinizma. "Možda će biti loco, a možda će biti odlična", znači kao i bukvalno bilo ko drugi.

 

Ta fraza jedino sugeriše da su Targaryens retko prosečni, teže ekstremima i u pozitivnom i u negativnom smislu. Tako da ne služi kao opravdanje za zaključak "eto vidite, rodila se opičena, šta se tu može kad je nečista krv u pitanju".

Link to comment
5 minutes ago, mozzer said:

Meni je bash to super, tj najbolje u ovoj seriji sto nije Bajka u smislu kako si ti napisala nego pokusava da opise ljudsku prirodu i lose u istoj + kako okolnosti menjaju ljude i njihove odluke

 

@MayDay Ako ti nesto znaci meni je Deneris ostala u najboljem secanju - sve zajedno ukljucujuci i poslednju epizodu... :) 

Znaci mi. :) 

Link to comment
5 minutes ago, mozzer said:

Meni je bash to super, tj najbolje u ovoj seriji sto nije Bajka u smislu kako si ti napisala nego pokusava da opise ljudsku prirodu i lose u istoj + kako okolnosti menjaju ljude i njihove odluke

ok razumem.

 

Ne mislim ja da je ovo moralo da bude doslovce divna bajka ali su očigledno ti veštački izvedeni obrti izazvali revolt čitača bajke i njihovih očekivanja pa kakva god ona bila.

Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Flipping a coin je čista suprotnost od determinizma. "Možda će biti loco, a možda će biti odlična", znači kao i bukvalno bilo ko drugi.

 

Ta fraza jedino sugeriše da su Targaryens retko prosečni, teže ekstremima i u pozitivnom i u negativnom smislu. Tako da ne služi kao opravdanje za zaključak "eto vidite, rodila se opičena, šta se tu može kad je nečista krv u pitanju".

Flipping a coin znaci da su sanse 50-50%. Kod prosecnog coveka su sanse da skliznes u psihozu daleko nize od 50% i time je ta njena karakterizacija i sve sto iz nje proizilazi hardwired. 

Link to comment
42 minutes ago, dùda said:

meni se čini da je problem što su autori pomislili da su gazde i da mogu malo da izigravaju filozofe, cinike, real-pametnjakoviće ili štagod

ako dobar deo priče nešto gradiš, ne možeš ti više tu da gospodariš, priča preuzima moć i diktira, ti postaješ sluga na neki način

to su stari  bajkopisci itekako dobro znali

osim toga, svi na planeti znaju da svetom upravljaju i glupost i slučaj i pokvarenost i svakako ne pamet, lepota i poštenje

dakle imamo to svuda oko sebe, nemoj sad to da mi to prenosiš i u jebenu bajku

bajka je uvek trebala čoveku, treba i današnjem, ali bajka u klasičnom smislu te reči

 

mislim da su fanovi potpuno u pravu što su ispizdeli na kraju. fanovi su oni zbog koje se cela stvar radila, koji su na kraju krajeva sve materijalno i omogućili, i šta sad, ko vas jebe, sad ćemo mi da završimo kako 'oćemo jer smo mi gospodarari i može nam se. e ne može im se, zato se i dešavaju ovakve reakcije i razočarenja

 

И у праву си и ниси :D

 

Тј овај дио шта су аутори себи дозволили и како прича даље преузима си потпуно у праву. Многа умјетничка дјела, од сликарства до модерне музике, значе оно што публика препознаје у њима а да аутор то и није намјеравао да учита. Једноставно, прича почне свој живот и више се не зауставља.

 

Међутим, ГоТ није класична бајка, она управо јесте и постала популарна јер на неки начин деконструише бајку и епску фантастику. Позитивни ликови не побјеђују јер су позитивни већ једино ако су паметни, ако добро проуче ситуацију и ако не направе грешку јер свака грешка се скупо плаћа. Отуда и страдање многих позитивних ликова кроз серијал - платили су цијену својим грешкама. Ликови који су превише добри и племенити нису спремни на сирови окрутни свијет око њих и зато страдају. С друге стране, негативци добијају јасне људске одлике и мотиве који их чине реалистичнијим. Отуда и незадовољство нпр погибијом Серсеи; сви су навијали да она напокон плати главом али начин на који је страдала на крају многе је разочарао. Серсеи су вољели да мрзе и заслужила је прикладан крај. Итд.

Link to comment
Just now, MayDay said:

Flipping a coin znaci da su sanse 50-50%. Kod prosecnog coveka su sanse da skliznes u psihozu daleko nize od 50% i time je ta njena karakterizacija i sve sto iz nje proizilazi hardwired. 

 

Ne može da bude hardwired jer nije bio svaki Targaryen ni lud ni genijalan, štaviše vrlo malo je kraljeva baš flipnulo. Samo Maegor I, Aerys II, i eventualno Rhaenyra ali ona je uglavnom bila racionalna. 

 

Ne treba bukvalno tumačiti izreku, nije Varys radio neuropsihijatrijsko istraživanje pa došao do 50-50% zaključka. Samo kaže da je veća šansa i za ludilo i za genijalnost nego kod običnjaka.

Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ne može da bude hardwired jer nije bio svaki Targaryen ni lud ni genijalan, štaviše vrlo malo je kraljeva baš flipnulo. Samo Maegor I, Aerys II, i eventualno Rhaenyra ali ona je uglavnom bila racionalna. 

 

Ne treba bukvalno tumačiti izreku, nije Varys radio neuropsihijatrijsko istraživanje pa došao do 50-50% zaključka. Samo kaže da je veća šansa i za ludilo i za genijalnost nego kod običnjaka.

 

Једино што не знам како је дошао до тога да је Калиси флипнула осим ако му је Брен шапнуо да ће да запали град :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...