Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

5 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

ogradila sam se da nisam gledala :D

 

ipak nešto ubodoh :cool:

 

kakogod, mora da ima neko zrnce logike koje bi trebalo da se poštuje, ajde ne mora ono lepi, dobri, pametni :D

Link to comment

Dexa Stojiljković, debil par ekselans, komentariše GOT za Danas na sebi svojstven način.

 

Quote

Upitan koliko je tema krvave borbe za vlast aplikatina™ na pollitičku situaciju generalno i ovde, naš sagovornik kaže da je, kad su jednom to isto pitali Džordža Martina, on odgovorio, "Da li ste vi ikada čuli za Šekspira?"

 

Ovo naravno nema veze s mozgom, taj odgovor je Martin dao na pitanje "što nam ubijaš omiljene likove". Ali Deksa se ne da zaustaviti, tera dalje:

 

Quote

"Igra prestola" je u stvari to, Šekspir i engleska istorija pre svega, ko se razume malo u nju, vladavinu Henrija VIII i drugih dinastija :lol: kojima je serija prilično inspirisana.

 

Pa krv ti jebem, koliko nemaš pojma ni o čemu. Henri osmi i ostale dinastije.
 

Quote

 

Tako je bilo i u srednjem veku, sin oslepi oca, otac hoće da oslepi sina. Postojalo je mnogo dinastičkih borbi s dosta nasilja. Istorija Vizantije je puna tih krvavih obračuna u borbi za vlast. Verovatno je zbog toga "Igra prestola" kod nas toliko popularna jer nas podseća na sve ono što se ovde a Balkanu događalo u bližoj i u daljoj prošlosti", konstatuje Dejan Stojiljković.

 

 

Jeste, na Balkanu je posebno popularna zbog vizantijskog kulturnog nasleđa koje nam iz glava ne izbija. A na Zapadu zbog Henrija Osmog.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Рат ружа јбт, толико је очигледно да боде очи ко се разумије у енглеску историју прије свега :D

Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ne može da bude hardwired jer nije bio svaki Targaryen ni lud ni genijalan, štaviše vrlo malo je kraljeva baš flipnulo. Samo Maegor I, Aerys II, i eventualno Rhaenyra ali ona je uglavnom bila racionalna. 

 

Ne treba bukvalno tumačiti izreku, nije Varys radio neuropsihijatrijsko istraživanje pa došao do 50-50% zaključka. Samo kaže da je veća šansa i za ludilo i za genijalnost nego kod običnjaka.

 

Što je sasvim i logično jer su zbog incesta podložniji genetskim defektima.

 

A nije ona skliznula u psihozu tek tako, njen ceo život je takav da bi većinu ljudi oterao u ludilo i PTSD u najmanju ruku. Pisao sam pre 2 strane al ste me iskulirali...

Link to comment
4 minutes ago, dùda said:

ogradila sam se da nisam gledala :D

 

ipak nešto ubodoh :cool:

 

kakogod, mora da ima neko zrnce logike koje bi trebalo da se poštuje, ajde ne mora ono lepi, dobri, pametni :D

 

Наравно :)

Прича и јесте врло логична, па и кад побију битне ликове, будеш шокиран али исто тако ти је јасно због чега је дошло до тога. То такође додатно везује фанове за преостале позитивце да не направе исте грешке. Нажалост, логике је све мање у серији како серија не прати књигу а своју кулминацију нелогичности је досегла у овој сезони.

Link to comment
4 minutes ago, Sammael said:

 

A nije ona skliznula u psihozu tek tako, njen ceo život je takav da bi većinu ljudi oterao u ludilo i PTSD u najmanju ruku. Pisao sam pre 2 strane al ste me iskulirali...

 

I to ce u knjigama imati svoj pravac i smisao. 

 

Piši Martine, piši kao vetar, dok se rane ne ohlade :D 

Link to comment

Get Hype!

Martin kaže:

As for finishing my book… I fear that New Zealand would distract me entirely too much.   Best leave me here in Westeros for the nonce.   But I tell you this — if I don’t have THE WINDS OF WINTER in hand when I arrive in New Zealand for worldcon, you have here my formal written permission to imprison me in a small cabin on White Island, overlooking that lake of sulfuric acid, until I’m done.   Just so long as the acrid fumes do not screw up my old DOS word processor, I’ll be fine.

Taj događaj je Julu 2020. godine, dakle očekuje da već izađe knjiga iz štampe ako je plan da je drži u ruci :D Opet maštam i opet vrv lažna nada :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
29 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ne može da bude hardwired jer nije bio svaki Targaryen ni lud ni genijalan, štaviše vrlo malo je kraljeva baš flipnulo. Samo Maegor I, Aerys II, i eventualno Rhaenyra ali ona je uglavnom bila racionalna. 

 

Ne treba bukvalno tumačiti izreku, nije Varys radio neuropsihijatrijsko istraživanje pa došao do 50-50% zaključka. Samo kaže da je veća šansa i za ludilo i za genijalnost nego kod običnjaka.

a Beaelor?

Egg je isto zglajzao u ludilo i sve ih zapalio.

Imali su i onog što je popio wildfire da bi postao zmaj. Možda taj nije bio kralj nego princ.

Daenerysin brat je isto bio ludak 1/1

Ja sam istoriju Westerosa čitao ofrlje i bez mnogo udubljivanja, 90% detalja se ne sećam, ali sam siguran da ih je bilo baš dosta koji su bili teški ludaci i još više onih koji su bili u sivoj zoni.

Link to comment

Baelor je bio ekscentričan at best iz verskih razloga. Bilo je valjda i nešto o zmijskim ujedima od kojih se smatra da je skrenuo...

 

Egg čisto sumnjam da je sam spalio sebe, Dunka, decu i unučad, ne bi ga Martin tako pokopao na samom kraju. Šta se desilo u Summerhall još uvek nije poznato.

 

Taj što je popio wildfire je Aerion Brightflame, Eggov stariji brat. On bi se svakako kvalifikovao za ludog kralja ali je pre nego što je došao u priliku da asledi bilo šta.

 

Viserys nije bio lud, samo je dečko popustio pod frustom i pritiskom.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Skrenuo je od zmijskih ujeda? A zmije su ga ujele jer je ušao kod zmija tek tako i bio siguran da će ga bogovi zaštiti. Lud čovek bre.

Viserys jeste bio lud. Odi u neku ustanovu i videćeš da ih je 90% tamo jer su popustili zbog nečeg. Ne manifestuje se svako ludilo paljenjem grada.

Egg je, koliko sam ja shvatio, doneo jaja, wildfire i čarobnjake da naprave vatru i da se izlegu zmajevi, ali je onda nešto krenulo po zlu. Normalno čeljade ne radi to. U onim pričama deluje kao normalan i cool klinja i očigledno je da debeli tu ima neki zaplet i da će ovaj da skrene.

Link to comment
32 minutes ago, arheolog1981 said:

Get Hype!

Martin kaže:

As for finishing my book… I fear that New Zealand would distract me entirely too much.   Best leave me here in Westeros for the nonce.   But I tell you this — if I don’t have THE WINDS OF WINTER in hand when I arrive in New Zealand for worldcon, you have here my formal written permission to imprison me in a small cabin on White Island, overlooking that lake of sulfuric acid, until I’m done.   Just so long as the acrid fumes do not screw up my old DOS word processor, I’ll be fine.

Taj događaj je Julu 2020. godine, dakle očekuje da već izađe knjiga iz štampe ako je plan da je drži u ruci :D Opet maštam i opet vrv lažna nada :)


 

Prihvatam svaku milostinju u svom očaju.

Link to comment
5 hours ago, arheolog1981 said:


 

 


E jbg sad, svi Targarjeni ludi... Emon otišao u noćnu stražu da izbegne ludilo a Džon gaji isti strah pa čini isto. Nije to baš tako. Nemojmo opravdavati narativ ove dvojice trgovaca... Targarjeni su imali čitav niz dobrih vladara. I sam ludi kralj Eris je dobro vladao dobar deo svoje vladavine dok nije krenuo descent u ludilo. Džonov otac Regar je po svim svedocima i u knjigama i u seriji bio i više nego dobar lik :)



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 

Ne opravdavam, samo tražim neki smisao u postupcima glavnih protagonista. 

Regar je bio super dok nije umro (čak i da zanemarimo ostavljanje žene i dece i izazivanje haosa na kontinentu zarad sopstvenog impulsa) ali ko kaže da ne bi i on s godinama odlepio.

Džon se ne oseća kao Targarijen, pa čak ni kao Stark, ispade na kraju da se najbolje oseća kao Wilding, outcast. Svakako, njegov život je izgubio smisao kad je ubio Deneris i verovatno mu nije ni stalo da ostaje u KL, WF i bilo gde zapravo. 

Link to comment
47 minutes ago, omiljeni said:

Skrenuo je od zmijskih ujeda? A zmije su ga ujele jer je ušao kod zmija tek tako i bio siguran da će ga bogovi zaštiti. Lud čovek bre.

Fanatik, jebiga. Targaryens su mahom bili bezbožnici, ali ovaj je izuzetak jer se odao religijskoj mahnitosti. Ima takvih i među commoners, oni što sebi urezuju zvezde sedmokrake na čelo i na grudi takođe nisu čisti.

 

47 minutes ago, omiljeni said:

Viserys jeste bio lud. Odi u neku ustanovu i videćeš da ih je 90% tamo jer su popustili zbog nečeg. Ne manifestuje se svako ludilo paljenjem grada.

Pa mislim, ako računamo mentalno labilne ljude nesposobne da se nose sa spoljnim pritiskom, onda o kakvoj je sudbinskoj predodređenosti za ludilo reč?

 

47 minutes ago, omiljeni said:

Egg je, koliko sam ja shvatio, doneo jaja, wildfire i čarobnjake da naprave vatru i da se izlegu zmajevi, ali je onda nešto krenulo po zlu. Normalno čeljade ne radi to. U onim pričama deluje kao normalan i cool klinja i očigledno je da debeli tu ima neki zaplet i da će ovaj da skrene.

To jeste aktuelna spekulacija, ali uopšte nije u skladu sa njegovim karakterom. Ja nagađam da nije bilo oko zmajeva kao zmajeva, nego nešto u vezi sa rođenjem unuka Rhaegara. Valjda je on trebalo da bude taj Prince Who Was Promised ali nisu dobro izračunali kad Saturn izlazi iz šeste kuće.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...