Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Kasniš omiljeni, prešli smo sa nebitnog teritorijalnog sitničarenja na terapeutsko iscelenje mlade žene koja već godinama umišlja da je Daenerys Targaryen. Molim te da odstupiš na bezbednu distancu, dozvoli obučenom osoblju da talk her off the ledge. (Da li će sići ili će skočiti, to tek ostaje da se vidi.)

Link to comment
1 hour ago, MayDay said:

E

Dalje, mislim da sam u (plaćenom PR tekstu, sigurna sam!) NYT osvrtu videla da su njen skup vojske nazvali Nurembergesque skupom. To je stvarno sramota, ništa što je ona radila nije imalo N od naci ideologije. Možda je bilo nasilno na kraju i možda je bilo na samom kraju vodjeno maničnom opsesijom tronom, ali nije bilo nacistički. Baš obratno! Ona sve vreme promoviše social outcasts, kao što je i Džon uveo divljane i pravio prijateljstva sa mučenicima. To na kraju nije bilo nagradjeno, kao što ni trud nije nagradjen. Ni njen, ni njegov, pa ni Arjin, pa ni Srsin. Nagradjeni su tupavi Sansa i Bren. 

 

Nije nacistički ali nema jednakosti sa Džonom, naročito u motivaciji. Džon ništa ne radi da bi zaposeo tron, dok Deni sa mesijanskim kompleksom se oduvek brutalno razračunavala sa opozicijom a to pravdala moralnim načelima.Dakle nije nacizam ali je oduvek bilo spoj kolonijalizma&lib.intervencionizma. Zapravo je i oslobađala roblje po Esosu da bi dobila neplaćenu armiju fanatika radi pohoda na zapad.

Edited by dillinger
Link to comment

e jbg, pa nije to bilo baš tako proračunato. sad će ispasti da je i u vatru ušla samo da bi dobila 3 zmaja dobrovoljca

Edited by omiljeni
Link to comment

Aha, treba samo vratiti film na njeno obraćanje neokaljanima kad ih je oslobodila, ili Dotrakijima kad je uzjahala zmaja pred njima.

Dala sam vam slobodu, vi meni dajte Sedam kraljevstava

 

To veze nema sa Džonovim akcijama  u Hardhome-u i sličnom

Edited by dillinger
Link to comment

da dodam, zato je ovaj razvoj Džona i Deni zapravo super urađen. Ona poludela od ambicije i što je ne voršipuju u Vesterosu, a on u fazonu pa šta se palite tron me nikad nije ni zanimao

Link to comment

ljudi na tviteru kazu da pobeda ovog decaka-bogalja znaci da nam autori serije porucuju da glasamo za mejora pita. ajde neko ko je gledo seriju da mi kaze el je stvarno takva poruka?

Link to comment

Brits kažu da je Jacob Rees-Mogg u pitanju, mislim da su oni ipak bliži.

 

Mayor Pete Bootyjudge je više kao odrasla verzija ovog malog:

 

Link to comment
2 hours ago, MayDay said:

E da, ne znam više gde sam u kojim mesindžerima ove nedelje pisala, ali ako su već hteli od Kalisi da prave ludaka, mrvicu prihvatljivo bi mi bilo da joj je Bran petljao po mozgu. 

 

Evo kako. Znam da će Vini da me ponižava zbog moje zamisli, ali ću reći.

 

U seriji je već uvedena vremenska nekonzistentnost sa slučajem Hodor. Dogadjaj iz prošlosti (dete Hodor kad u trenutku počinje da govori samo jednu reč) je prouzrokovan dogadjajem iz sadašnjosti. To bi mi se lepo uklapalo u teoriju da je Bren kreirao vremensku petlju i da se on vraća u prošlost u pokušaju da spreči NK u njegovim naporima. Pa tako imamo i Brena Graditelja i potencijalno vorgovanje u Ludog Erisa tako što mu Bren prčka po mozgu unutrašnjim glasom “Burn them all, burn them all!”. Tako su mogli i Deni da sjebu da su hteli nešto supstancijalno. Ovako nisu dali baš nikakav psihološki utemeljeni triger. Baš moramo da razvlačimo njeno odgajanje i odnos sa bratom da bismo prihvatili ovaj razvoj situacije.

 

Dalje, mislim da sam u (plaćenom PR tekstu, sigurna sam!) NYT osvrtu videla da su njen skup vojske nazvali Nurembergesque skupom. To je stvarno sramota, ništa što je ona radila nije imalo N od naci ideologije. Možda je bilo nasilno na kraju i možda je bilo na samom kraju vodjeno maničnom opsesijom tronom, ali nije bilo nacistički. Baš obratno! Ona sve vreme promoviše social outcasts, kao što je i Džon uveo divljane i pravio prijateljstva sa mučenicima. To na kraju nije bilo nagradjeno, kao što ni trud nije nagradjen. Ni njen, ni njegov, pa ni Arjin, pa ni Srsin. Nagradjeni su tupavi Sansa i Bren. 

 

Kakav crni nurture, to bi bilo nesto normalnije.

 

Ovo je cist nature kroz glas Varisa:

“every time a Targaryen is born, the gods toss a coin in the air and the world holds its breath to see how it will land.”

 

Link to comment
1 hour ago, dillinger said:

 

Nije nacistički ali nema jednakosti sa Džonom, naročito u motivaciji. Džon ništa ne radi da bi zaposeo tron, dok Deni sa mesijanskim kompleksom se oduvek brutalno razračunavala sa opozicijom a to pravdala moralnim načelima.Dakle nije nacizam ali je oduvek bilo spoj kolonijalizma&lib.intervencionizma. Zapravo je i oslobađala roblje po Esosu da bi dobila neplaćenu armiju fanatika radi pohoda na zapad.

 

Zamisljam Deneris kao spoj Izabele II Katokinje i Hilari Klinton, i nesto mi ne ide.

 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Brits kažu da je Jacob Rees-Mogg u pitanju, mislim da su oni ipak bliži.

 

 

uf,  onda je jos gore.

 

kako bilo, ja bih da nadjem nesto pozitivno u svemu ovome. i zakljucak bi bio sledeci: najveci uspeh igre prestola jeste u tome sto je vratila politiku u politiku popularnu kulturu. ljudi se pitaju sta je pravedno, sta je logicno, sta je zasluzeno. bore se, udruzuju se kako bi promenili svet (serije).

 

misim uporediti fandom got-a s fandomom 1 pasivizirajuce serije tipa d uajr. svi fanovi zice znaju samo da napisu: u mnogo kvalitetno, boli kolko je realno, mnogo volim ovako realno kako jeste.

 

got na kraju mozda nije empowerovo svoje zenske likove ali jeste svoje gledaoce sto je na duge staze ipak vaznije.

 

 

Link to comment
5 hours ago, dillinger said:

da dodam, zato je ovaj razvoj Džona i Deni zapravo super urađen. Ona poludela od ambicije i što je ne voršipuju u Vesterosu, a on u fazonu pa šta se palite tron me nikad nije ni zanimao

 

+1, samo je problem što descent into madness nije bio narativno razvučen kroz celu poslednju sezonu. I to je problem kriminalno loših scenarista a ne skraćene sezone.

 

A čak i da nije u pitanju Targarjensko ludilo, sve što je doživela/proživela bi i osobu čeličnih živaca odvelo u ludilo: brat koji joj celo detinjstvo preti da će je silovati, ubice koje se šalju da ih oboje smaknu, prodaja u roblje divljacima, mindfuck od strane Miri-Maz Dur, rođenje monstruma, mindfuck u House of Undying, događaji koje je percipirala kao izdaju najbližih i činjenicu da joj 99% Westerosa radi o glavi, sve izdaje koje je doživela u Slave Cities, plus sve što se dešava u seriji (nakon knjiga) kao što su smrt 2 deteta i ljubavnice/najbolje prijateljice/jedine osobe kojoj je verovala. 

Link to comment

Samo da nastavim sa Aryom. Gde nestade konj?

I cemu je ona zasluzila tri poslednje epizode. Ubila je NK-a, heroj je i to niko ne moze da ospori, ali onda odlazi da ubije Cersei, Hound je vrari i nikom nista

Edited by Giggsy
Link to comment

To vracanje je tek epsko.

Sersei joj je bila na spisku godinama, pothranjena mrznjom onoliko, putuje sa Psetom koji moze da je odvrati uvek, jer treba dojahati do KL, ulaze u grad, ona zurno i gnevno krece uz stepenice CT, Pseto je hvata za ruku i kaze pateticno (!): Nemoj, vidi gde je mene osveta odvela posle toliko godina, idi, zivi!

I ode Arja.

 

 

Link to comment
9 hours ago, Weenie Pooh said:

Prilično je suludo da neće da žive južno od Zida ako im se dozvoljava. A možda se solidarišu sa Jonom, ko zna.

Prilično je suludo i da ima onih što žive po kanadskoj tundri a dozvoljava im se da odu u sunčani dan dijego

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...