Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

20 hours ago, mozzer said:

Ja cu tesko da gledam bilo kakav nastavak ili spin off GoTh-a posle Deneris... nema mi smisla... isto kao Vikinzi kada su umrli Ragnar i njegov prijatelj engleski kralj... samo ovo mi je nekako jos upecatljivije...

ili kad su koknuli meknaltija :(

Link to comment
11 minutes ago, Jumanji said:

To vracanje je tek epsko.

Sersei joj je bila na spisku godinama, pothranjena mrznjom onoliko, putuje sa Psetom koji moze da je odvrati uvek, jer treba dojahati do KL, ulaze u grad, ona zurno i gnevno krece uz stepenice CT, Pseto je hvata za ruku i kaze pateticno (!): Nemoj, vidi gde je mene osveta odvela posle toliko godina, idi, zivi!

I ode Arja.

 

 

 

Bas to.

Ako cemo bas da analiziramo i da CMs imaju grama mozga - ona je trebalo da posluzi kao narativna strategija da kroz njene oci gledaoci vide kolika je steta nacinjena jer je videla sv, a kao zacin onaj njen pokusaj da povede one zarobljene i na kraju ne uspeva da izbavi ni majku ni cerku. To je jedino objasnjenje njenog odlaska u KL, ali samo narativno. kao sto rekoh, ona sama ne sluzi nicemu, ne secam se da je mac izvukla

Link to comment

Arja je htela da ubije Sersei pre nego što izbije sukob, po mom mišljenju da bi smanjila šanse da u tom sukobu Džon pogine. Stigla je prekasno, to je shvatila sa Houndom ili bez njega, plus smak sveta po KL joj je pomerio fokus na true Mad queen. 

 

Isto tako, moglo se objasniti da Džon dobrovoljno odlazi jer ga je strah da i on sam vuče Targarijen ludilo pa (pošto je zaista dobar čovek) bira sudbinu sličnu onoj od Maestra Emona - daleko od trona neću nikoga ugroziti.

Link to comment



Arja je htela da ubije Sersei pre nego što izbije sukob, po mom mišljenju da bi smanjila šanse da u tom sukobu Džon pogine. Stigla je prekasno, to je shvatila sa Houndom ili bez njega, plus smak sveta po KL joj je pomerio fokus na true Mad queen. 
 
Isto tako, moglo se objasniti da Džon dobrovoljno odlazi jer ga je strah da i on sam vuče Targarijen ludilo pa (pošto je zaista dobar čovek) bira sudbinu sličnu onoj od Maestra Emona - daleko od trona neću nikoga ugroziti.


E jbg sad, svi Targarjeni ludi... Emon otišao u noćnu stražu da izbegne ludilo a Džon gaji isti strah pa čini isto. Nije to baš tako. Nemojmo opravdavati narativ ove dvojice trgovaca... Targarjeni su imali čitav niz dobrih vladara. I sam ludi kralj Eris je dobro vladao dobar deo svoje vladavine dok nije krenuo descent u ludilo. Džonov otac Regar je po svim svedocima i u knjigama i u seriji bio i više nego dobar lik :)



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
9 minutes ago, Valkyrie said:

Arja je htela da ubije Sersei pre nego što izbije sukob, po mom mišljenju da bi smanjila šanse da u tom sukobu Džon pogine. Stigla je prekasno, to je shvatila sa Houndom ili bez njega, plus smak sveta po KL joj je pomerio fokus na true Mad queen. 

 

Isto tako, moglo se objasniti da Džon dobrovoljno odlazi jer ga je strah da i on sam vuče Targarijen ludilo pa (pošto je zaista dobar čovek) bira sudbinu sličnu onoj od Maestra Emona - daleko od trona neću nikoga ugroziti.

 

Ali je isla do kraja, sve dok Hound nije rekao sta mora da radi. Scenarijstki vise nego glupo. Rekoh vec, jedino moram da prihvatim da smo morali da vvdimo kroz njene oci kakva je Degeneris napravila sranja

Link to comment
6 minutes ago, arheolog1981 said:


 

 


E jbg sad, svi Targarjeni ludi... Emon otišao u noćnu stražu da izbegne ludilo a Džon gaji isti strah pa čini isto. Nije to baš tako. Nemojmo opravdavati narativ ove dvojice trgovaca... Targarjeni su imali čitav niz dobrih vladara. I sam ludi kralj Eris je dobro vladao dobar deo svoje vladavine dok nije krenuo descent u ludilo. Džonov otac Regar je po svim svedocima i u knjigama i u seriji bio i više nego dobar lik :)



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 

 

I jedini normalan je, gle cuda, Joov otacn

Link to comment
A realno i svima odgovara da se Jon skloni plus Sansa je konacno dobila sever bez da je on vise ugrozava.
Pa to, Sansa je zamalo potpala pod uticaj Maloprstića kad je Džon proglašen kraljem... spletkarenje da ona postane kraljica i sa njim na tronu i sa Deneris. Eto, ispuniše joj želju u seriji :) Džon neće krunu ali je prihvatio kad je izabran za kralja na severu... prihvatio bi je i sada da mu je ponuđeno. Bren neće titulu lorda Zimovrela jer više nije Bren i ništa ne želi a onda prihvata titulu kralja na prvu uz reči šta misliš što sam dolazio. Još kad kaže Džonu bio si tačno gde treba da budeš kad mu se ovaj izvinjava (?)... ne može se drugačije tumačiti nego da je Bren sve vreme znao šta će da bude i da je složio kocke da on bude kralj. Naravno, nikakve veze s logikom nema jer fali jedno pola sezone da sve nelogičnosti povežu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment

Jedna od najboljih tema (inace odlicna je muzika sve je radio Ramin Djawadi) iz epizode 5 season 8, kad krece ono ludilo (koje je E.Clarke odlicno odglumila)

 

 

Link to comment
9 hours ago, dillinger said:

Aha, treba samo vratiti film na njeno obraćanje neokaljanima kad ih je oslobodila, ili Dotrakijima kad je uzjahala zmaja pred njima.

Dala sam vam slobodu, vi meni dajte Sedam kraljevstava

To veze nema sa Džonovim akcijama  u Hardhome-u i sličnom

 

Ovaj - Dotraki su slobodno posli za njom kao i uostalom Neukaljani, i to sa veoma jasnim ideoloskim ciljem.

Takodje, ono sto je uspostavljeno u Mirinu i drugde je daleko od kolonijalizma. 

Zizek je u pravu da je karakter unisten na prilicno patrijarhalan i stereotipski nacin - mocna ali emocionalno nestabilna zena zeljna vlasti/revolucionar pukla tek tako i napravila masovni masakr. Fakticki vestica.

Mali problem je samo sto vlast obicno korumpira kad si vec na vlasti ako je to bila poenta, a ne da se tek tako odjednom flipne i to jos na direktnu stetu svoje vlasti.

Sa druge strane, Sansa sa tipicnom pricom zenske zrtve nekako postaje kraljica jer niko drugi nije ostao i naravno sve vraca u dobre stare konzervativne tokove (posebna kraljevstva) kako je bilo hiljadama godina. 

Edited by Anduril
Link to comment

nisam gledala got, pa me sada kamenujte što želim da kažem koju :tongue:

 

naime, znam o gotu informativno, znam ko je ko, informisala se otprilike prema reakcijama fanova , malo se zainteresovala kada je @MayDay stavila deneris na avatar i to je to

kada sam čula koja se frka diže zbog načina završetka serije, odlučim da pogledam tu poslednju epizodu, ne u 3 ujutro, naravno :D

 

elem, šta god se pisalo da je serija, ja je doživljavam kao modernu bajku

e sad, svi smo mi pomalo odgojeni na bajkama i zna se kako jebena bajka treba da se završi

lepi i pametni, nadasve dobri, kralj i kraljica, srećno žive sve dok ne umru, na vlastitu dobrobit i dobrobit svojih podanika, sve cveta, miriše, svi se vole i ljube :violin:

 

ismejala sam se na par budalaština u poslednjoj epizodi (ono diletantsko ismevanje sa nagoveštajem demokratije, kad onaj debeli predlaže da svi biraju kralja - ta scena je bila čist amaterizam)

ali ne bih rekla da je tu problem

 

meni se čini da je problem što su autori pomislili da su gazde i da mogu malo da izigravaju filozofe, cinike, real-pametnjakoviće ili štagod

ako dobar deo priče nešto gradiš, ne možeš ti više tu da gospodariš, priča preuzima moć i diktira, ti postaješ sluga na neki način

to su stari  bajkopisci itekako dobro znali

osim toga, svi na planeti znaju da svetom upravljaju i glupost i slučaj i pokvarenost i svakako ne pamet, lepota i poštenje

dakle imamo to svuda oko sebe, nemoj sad to da mi to prenosiš i u jebenu bajku

bajka je uvek trebala čoveku, treba i današnjem, ali bajka u klasičnom smislu te reči

 

mislim da su fanovi potpuno u pravu što su ispizdeli na kraju. fanovi su oni zbog koje se cela stvar radila, koji su na kraju krajeva sve materijalno i omogućili, i šta sad, ko vas jebe, sad ćemo mi da završimo kako 'oćemo jer smo mi gospodarari i može nam se. e ne može im se, zato se i dešavaju ovakve reakcije i razočarenja

 

neko je poredi sa lostom

ja ne bih rekla da je uporedivo, lost je od samog početka postavljen drugačije, svakako ne kao bajka

meni je kraj losta više nego dobar

 

isto je i sa dinom, frenka herberta (govorim o knjizi, ne o filmu, film je stranje)

meni je bio super lik lepog princa leta atreida i želela sam bajkovit kraj a ne da se pretvori u jebenog crva, ali herbert je na vreme krenuo sa okretanjem priče na drugu stranu, tako da mu se na kraju ne može ništa zameriti

 

elem, ne znam da li sam blizu bilo čega, ali eto, sad ste dobili mišljenje (ako imam na njega pravo) nekoga ko nije gledao :laugh:

 

 

Link to comment
11 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Samo smelo, bez ustručavanja! Kad izađeš iz puberteta, videćeš da se ta odlučnost u stvari ceni :fantom: 

 

Kuknjava ti u totalu nije neosnovana, ali jeste misplaced. Uopšte nije problem što joj "trud nije nagrađen", ne rade se Velike Stvari radi aplauza ni radi uvaljivanja dupeta u fotelju, nego zato što si valjda nekakav kurčev vizionar. Ako treba da sve žrtvuješ radi ostvarenja Cilja, ako treba da se prozliš i izvitoperiš, i to je OK - deo si tragične priče gde ceo svoj život i istorijsku ulogu stavljaš na lomaču zarad Viših Ciljeva. Tu bi mogla da se ispriča jedna efektna priča o ceni sudbinskog strmopizda from grace.

 

Problem je u tome što su ovde Viši Ciljevi debilno skrajnuti još u trećoj epizodi. Problem je što se ispostavilo da je Ice nekako imun na Fire, da zmajevi nikog bitnog nisu spalili, od kako su se izlegli pa do kraja serije!

 

Majka zmajeva je od početka slikana kao rešenje za apokaliptičnu krizu koja se prikrada, i to ne klasično bajkovito herojski nego bolno, skupo rešenje (Melisandre nam je preview, od nje vidimo koliko je ljubezan Lord of Light). Dakle, na ljutu ranu ljutu travu princip. A onda? Penis! Ništa sudbina i proročanstvo, ništa od antiherojskog spasavanja sveta, ispostavlja se da je tvoj omiljeni lik samo još jedan pretendent na presto, ništa manje zaluđen od nesrećnog Stanisa. Prozlila se, izvitoperila, i strmopizdila from grace ali potpuno bezveze, bez ikakvog Višeg Cilja!

 

Svako kome smeta ovakav character arc oseća da tu nešto ne štima, da se ogroman disbalance javlja u konačnom svođenju računa. Ne mora gledalac da ima u glavi tačno razrađenu Fire vs. Ice ideju, ali lako se instinktivno oseća da mu je (trapavo, neuko) prepričana samo ona gora i ružnija polovina Degeneris priče. 

 

 

Nisam ja mislila da mora biti rewarded u smislu aplauza, nego i da su je ovi feudalci zapalili i to bi bila dostojna nagrada jer bi time ostala da zivi vecno kroz novu viziju drustva.

Na kraju je ostala da zivi vecno kao luda zena koja je zapalila grad.

 

Od Bubija su na kraju napravili nebitnog lika. Covek koji je bio nosilac borbe protiv NK i ekipe i koji je potomak dve najvece kuce (sto u ovom zanru diktira silnu odgovornost) se u poslednjoj sezoni sveo na agenta za zatvaranje Denerisine price. I dalje ne mogu da se opasuljim sta se sve dogodilo. 

Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:

Leto se pretvori u CRVA?! Pa spoileri, Dudo, majku mu! :angry:

jooooj, izvini, ali pogrešila sam nije leto , evo sad ću da stavi u spojler :cry:  

 

naime,  pomešala sam malo imena, davno se to čitalo 

Spoiler

Pol Atreid se na kraju pretvori u crva.

 

Edited by dùda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...