Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Inače kraj priče je da Starkovi vladaju svetom. Mladi, podržavani, voljeni i poštovani u svojim kraljevstvima. Jon kao Mens Rejder 2.0, Sansa kao Q of N, Bran u KL a sigurno će I Arja da zavede vlast među native Americans.

Inače ne znam kakvi su im ugovori za GOt i slično ali ovo sa odlaskom zmaja i tela i tirionovom porukom 'Pitaj me za 10 godina' mi se čini kao da u ostavili prostora za twin peaks style povratak, taman kada im istekne ugovor za SW trilogiju...

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
49 minutes ago, goofs said:

E a zasto je Brijena kapetan Knightsguarda kada se zaklela da ce stiti Stark cjere? Sansi ne treba Knightsguard?

Najluđa izjava ikad je kad Džejmi objašnjava Tirionu da Brijena ostaje u WF jer je obećala da će štititi Stark girls. Girls. GirlS. 

Nakon što se Arja šibala sa zombijima, ubila NK, pre toga sve Frejeve, mrtva ladna zaklala LF itd itd, neko smatra da njoj treba zaštita.

Edited by Valkyrie
Link to comment

Kakvo epsko sranje :D

Ne znam, samo mi jedno odzvanja u glavi od kada se završila serija, nema šanse da će debeli isto da završi, pogotovu kada je video reakcije sveta, biće tu promena, nešto je fakat rešeno kako je on planirao i rekao im, ali ne znam, nadam se da je ovo pouka za njega, za seriju me ravno zabole, knjige su mi i ovako bitnije milion puta. Tj got su knjige, serije su jeftina sakata verzija za ljubitelje brze zabave koji ne pitaju puno.

 



 

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

E a zasto je Brijena kapetan Knightsguarda kada se zaklela da ce stiti Stark cjere? Sansi ne treba Knightsguard?

 

Da si čito knjige znao bi da Brienne ima plavu kosu i da je to dokaz da je vanbračna ćer Jaime i Cercei Lannister.

Link to comment
15 minutes ago, Mil@n said:

Kakvo epsko sranje :D

Ne znam, samo mi jedno odzvanja u glavi od kada se završila serija, nema šanse da će debeli isto da završi, pogotovu kada je video reakcije sveta, biće tu promena, nešto je fakat rešeno kako je on planirao i rekao im, ali ne znam, nadam se da je ovo pouka za njega, za seriju me ravno zabole, knjige su mi i ovako bitnije milion puta. Tj got su knjige, serije su jeftina sakata verzija za ljubitelje brze zabave koji ne pitaju puno.

 

Moraće da se završi drugačije, ako ni zbog čega drugog a ono zato što neće biti Jurona na balisti ;)

 

Ko što sam pre par strana napisao, mislim da će suština biti ista ali će tranzicija u potpuno ludilo biti postepena (ima još 2 knjige) i opravdana, a nešto iskreno sumnjam u to da će Sansa i Bran biti tu gde su u seriji završili. Ili, ako budu, biće zapravo nekog razloga za to, a ne samo puke slučajnosti.

Link to comment
18 minutes ago, Mil@n said:

Kakvo epsko sranje :D

 

+1

 

Gore je nego što se najavljivali, majke mi.

 

Tirionovo hajpovanje je među najglupljim TV monolozima koje sam ja ikada čuo.

 

"Da vam kažem, znate šta ovom kraljevstvu u stvari treba? Bolji scenario! Zato izaberimo Brana Bogalja, dečka koji zna da priča priče! Mislim OK, nikad nijednu nije nikome ispričao, ali razumete šta hoću da kažem? Putovao je severno of Zida, bre! Ono, jeste da su tamo išli i Gendry, i Beric, i Hound, i Jorah, i razni drugi... ali oni su išli pešice, a Bran je dingospo pa se vozio na sankama! Postao je Trooka Vrana, što nam je svima toliko dobro poznat koncept da neću dalje trošiti reči da bih ga objasnio. Bran Stark, everybody! Let's give him a round of applause! Bran the Broken! Bran the Busted-up! Bran the Wheelie-Wheelie-Legs-No-Feelie, the First of His Name! Long may he roll!"

 

:blink: 

 

Link to comment

meh ne mora biti ludilo

Deneris moze biti lik koji ce podeliti publiku, koji ce imati teske izbore i doneti odluke koje ce nas podeliti u dva tabora...ove mentalne bolesti i bog baca novcic kada se targ rodi mi nisu preterano zanimljive

Link to comment

osma sezona bolje da nikad nije ni bila snimljena, kad su je vec snimili ovako kako su je snimili..

a tek ova 6. epizoda sacuvaj ti boze, ne moze ni da parira poslednjoj epizodi  srecnih ljudi, kad se prcko vratio sa trubacima iz australije :fantom:

Link to comment

Bren je apsolutno i bez konkurencije najgluplji mogući izbor za kralja, lik koji nema ali nikakvu harizmu, a sva moć i mistika koja ga okružuje i od koje je protkan nam ostaje totalna nepoznanica i posle kraja serije, postade tako kralj svega i svakoga, iako je progovorio sedam reči u osam sezona, a za vlast se interesovao kao i da učestvuje na zimskoj olimpijadi u ski skokovima.

Tačnije, evo, živ nisam. Da li su pisci mislili da će da postoji jedan, bukvalno JEDAN čovek na planeti zemlji koji će kad vidi kraj reći: "TO! JAO BREN! KAKVA PRAVDA, INVALID, I EVO GA SAD KRALJ! NE MOŽE BOLJE OD OVOGA, SUPER RASPLET".  Znači, nula, nothing, zero, nada. 

Prosto neverovatno šta uradiše. 

Link to comment

Apdejtovana interpretacija onog predskazanja:

 

Darkness lay over the world and a hero, Azor Ahai, was chosen to fight against it. To fight the darkness, Azor Ahai needed to forge a hero's sword. He labored for thirty days and thirty nights until it was done. However, when he went to temper it in water, the sword broke. He was not one to give up easily, so he started over.

Jon wanted to save the world from the dead. First, he united mankind against the White Walkers – Wildlings, the North, and Dany’s army. He plunged his army into the white walkers (ice a.k.a. water). But the Long Night was not over. The world was not saved; a great threat still held the world in its clutches. So at the head of his new army, he drove South. 

The second time he took fifty days and fifty nights to make the sword, even better than the first. To temper it this time, he captured a lion and drove the sword into its heart, but once more the steel shattered.

Cersei, the lion. Jon drove the new army he had united straight into the heart of the lion, but the world was not saved, for the peace shattered as Dany prepared to usher in a new age of war and conquest. The Long Night was just beginning.

The third time, with a heavy heart, for he knew beforehand what he must do to finish the blade, he worked for a hundred days and nights until it was finished. This time, he called for his wife, Nissa Nissa, and asked her to bare her breast. He drove his sword into her living heart, her soul combining with the steel of the sword, creating Lightbringer, the Red Sword of Heroes. Her blood, soul, strength, and courage went into the steel of the sword, creating Lightbringer. Following this sacrifice, Lightbringer was as warm as Nissa Nissa had been in life.

Devastated, Jon knew what he had to do. He drew close his lover and asked her to bear her heart to him, her love. Then in despair, he stabbed his sword into her breast. Dany inspired thousands. Through all the inspiration that her blood, soul, strength and courage had poured into her conquest, her dream to break the wheel, he forged Lightbringer, the New Era of peace in the kingdom, freeing the world from the Long Night of war, death, and destruction. 

Once Azor Ahai fought a monster. When he thrust his sword through the belly of the beast its blood began to boil. Smoke and steam poured from its mouth, its eyes melted and dribbled down its cheeks and its body burst into flame.” 

Perhaps the Iron Throne was in fact the monster; it represented the Wheel. The system of rule by right of birth – the Iron Throne. And with Jon’s final thrust, and he caused Drogon to burn the Iron Throne, melting it away, and the old system with it. A new system of the kingdom choosing its ruler began, perhaps a new era of peace and prosperity. 

Some say the world will end in fire, Some say in ice.

His story represents true heroism, total sacrifice for the greater good: giving up his family, his friends, his lovers, his own life, his claim to the throne, and his only reward was exile. Jon was the true Prince, the rightful heir to the throne, but he could not be King. He did, however, unite the world in the war for the dawn, saving mankind from the Long Night of destruction by Ice or by Fire. Jon Snow is Azor Ahai.

Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Baš su slabi bili ovi očajnički pokušaji da se od Deneris napravi Hitler. Ostalo je manje više sve rečeno već na topicu.

Jedini bih skrenuo pažnju na zanimljiv kazneni sistem novog vladara gde Tiriona za loše odluke kažnjavaju time što će sada donositi važne odluke do kraja života. 
 

Al moraće i da namešta stolice i briše sto pred svaki sastanak!

Link to comment
46 minutes ago, Mil@n said:

Kakvo epsko sranje :D

Ne znam, samo mi jedno odzvanja u glavi od kada se završila serija, nema šanse da će debeli isto da završi, pogotovu kada je video reakcije sveta, biće tu promena, nešto je fakat rešeno kako je on planirao i rekao im, ali ne znam, nadam se da je ovo pouka za njega, za seriju me ravno zabole, knjige su mi i ovako bitnije milion puta. Tj got su knjige, serije su jeftina sakata verzija za ljubitelje brze zabave koji ne pitaju puno.

 

Debeli nema nameru da završava knjige. Već je star, nema ni vremena ni snage. Lepo se krije iza ova dva debila, svi pričaju da bi on to drugačije i bolje, pitaju ga za mišljenje, pažnja mu godi, a on skače sa "projekta" na "projekat" i generiše dodatni hype. 

Link to comment
16 minutes ago, Host said:

Prejako je sto uplakani fanovi knjiga ne kapiraju da su Cock Merchantsi i Martin #samefag :fantom: 

de bre, serija je prilicno kul dok su kljige tresina

Link to comment

Inace sve mi se čini da su oni ovo snimali u komadima pa posle uklapali vezano za focus grupe i generalni odium. Ako ni zbog čega drugog onda zbog toga što deneris napada KL u neko kasno proleće maltene leto, da bi onda za manje od 24h svoj ein folk govor održala u sred zime koja je zapravo najgora koju smo do sad videli (night King included) a onda nekih maksimalno 10ak dana nakon svega toga imamo veće mudraca po teškom letu i schorchio vremenu...

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...