Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

 
Ne, ne, Bran je sve ZNAO. On je PREDODREDJEN.
...He has the power to heal
He has the gift of the second sight
He is the chosen one
So it shall be written
So it shall be done

Štob rekao pesnik :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

Ne, ne, Bran je sve ZNAO. On je PREDODREDJEN.

 

Ma da, nema jeftinije fore u fikciji od te o proroku koji unapred sve zna ali eto, nije sposoban išta da promeni.

 

Kasandra kod Homera nije bila protagonista, FFS, bila je sporedan tragičan lik. Predestinacija nije nikakav narrative device, a autoru koji to ne kapira ne treba dati ni slikovnicu o nacrtanoj ovci da piše.

 

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Ma da, nema jeftinije fore u fikciji od te o proroku koji unapred sve zna ali eto, nije sposoban išta da promeni.

 

Kasandra kod Homera nije bila protagonista, FFS, bila je sporedan tragičan lik. Predestinacija nije nikakav narrative device, a autoru koji to ne kapira ne treba dati ni slikovnicu o nacrtanoj ovci da piše.

 

 

?

Sa kim se svadjas.

 

Falio mi ironicni smajli na kraju posta.

 

To je ideja pisaca, i naravno da je to deus ex machina kad ne znas sta ces sa likom.

Zasto je Bran kralj? Tako je zapisano. Sta ima da pitas dalje.

Link to comment
4 minutes ago, Anduril said:

 

Pa i nije. Prve sezone kao i knjige su imale potencijal.

Recimo, Deneris - mogli su da rese problem nekom Gollum sizofrenijom ili nocnim morama usled svega sto je prezivela gde ona zaista postepeno odlepi, pa u napadu ludila na kraju przi i mora biti ubijena. Poruka: rat (+genetska predispozicija) i od najboljih moze da napravi poludela cudovista. Ovako je pak ispala puko zlo sto realno nije bila 7.5 sezona, a to je prosto skolski primer loseg pisanja. Gluma i efekti su na visokom nivou pa je jos veca steta izgubljene price.

Anyway, kad ce nastavak? Da se ne zadrzavamo vise ovim smecem i hejtovanjem.

 

 

Da sam ciničan rekao bih da i ovde ima vrednih pouka, na primer,

Spoiler

ima momenat u poslednjoj epizodi gde aždaja postane svesna okova ogoljenog materijalizma i gole volje za moć (i gde ona dovodi) i uništi Iron Throne simbolišući time raskid sa prethodnim načinima vladanja.

 

Link to comment
51 minutes ago, theanswer said:

 

želimjakodakontriramiakoznamdanisamupravu.com

pa nisam ja kriv što se na ovom opskurnom forumu prosipaju ideje & predlozi pored kojih cock merchants izgledaju kao šekspiri 

 

Link to comment

Ipak sam primijetio neku viziju Cock Merchantsa u svemu ovome, recimo kristalno je jasno zašto su Viseryon i Rheagal jednostavno morali skviknuti, jer da su ostali živi nakon što Jon rokne Dany, došao bi jednom, ili drugom, ili obojici trenutak Bloody 'ell, WTF should WE do now??

 

Ovak, ostao samo jedan zmajson, i odletijo u dupe mačkovo. A Bronn ne mora ni platit sahranu za Dany tenor.gif

Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

gledam upravo, glavata mi nekako bas lepa u ovoj epizodi. malo goticarka, al sta hvali.

ko pred smrt

 

 

sad cu i ja da pustim, ko da ne znam sta ce da se desi

Link to comment
2 hours ago, Sammael said:

BTW, za mene idealna poslednja scena za ovakav scenario bi bio Bron u krevetu sa tri kurve koje ga hrane i poje koji se okreće ka kameri i kaže u najboljem Dedpul stilu:

 

"Još ste ovde? Zašto?"

 

od svih tih teorija s krajem koji probija 4. zid i dalje mi je najbolja ona u kojoj se u poslednoj sceni nasi junaci okrecu kameri i kazu nesto tipa: Mr. President, sir, you are a disgrace to the high office!

 

za istoricare popularne kulturei fanove ostaje veliko pitanje: kako bi kraj (i knjige i serije) izgledo da tramp nije doso na vlast? martin je reko da nece zavrsiti knjige dok je tramp predsednik. nedavno je podrzao bajdena pa eto nadamo se da ce mu bajdenov pobeda uliti snage da zavrsi seriju.

 

Link to comment
38 minutes ago, Budja said:

?

Sa kim se svadjas.

 

Falio mi ironicni smajli na kraju posta.

 

Ma znam da nije tvoja ideja, samo komentarišem koliko je naopako tako postaviti stvari.

 

Vidovnjak koji ništa ne želi/ne može da vidi je self-defeating contrivance koji narativu ne doprinosi ni u kom pogledu - a to se ne menja time što ga na kraju narativa posadiš na presto.

 

Opet na primeru Homera, recimo da je umesto Kasandre prorok bio Agamemnonov sin Orest. Pa kao, video sam da će mama da ubije tatu ali nisam ništa preduzeo jer tako je suđeno. Onda sam ubio mamu i njenog ljubavnika ne iz osvete, nego zato što sam video da mi je to suđeno. Onda sam godinama propatio od Erinija što je takođe bilo suđeno. A na kraju sam postao kralj Mikene, jebite se hejteri, bilo je suđeno.

 

Link to comment
10 minutes ago, fancy claps said:

 martin je reko da nece zavrsiti knjige dok je tramp predsednik

Daj, jel to ozbiljno? :laugh: Koji kukavni bijednik i pijana drtina od čovjeka. Pičketina. Umjesto da lijepo muški prizna da nije prebitog lista ASOIAF-a napisao u podljednje dvije godine niti namjerava u sljedeće dvije

 

Sad vidim i da laže bezobzirno, piše kao kobayagi  :D

Quote

I am back home again now, and back once more in Westeros, working on WINDS…

 

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

@Budja

Spoiler

Deneris je u tom trenutku bilo dovoljno da je čuva Drogon, ko bi se, realno, usudio da krene preko njega na nju. Problem je što Drogon nema ništa protiv Targ krvi. Ima trenutak kad Džon nailazi, Drogon ga zvučno šnjufne i vrati se nazad kao pas čuvar.

Deni nije imala šanse, njoj do poslednjeg trenutka nije palo na pamet da bi on digao ruku na nju. Hence, upper hand bivanja najpravednijim Vesterošaninom ikad. 

 

Link to comment
14 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ipak sam primijetio neku viziju Cock Merchantsa u svemu ovome, recimo kristalno je jasno zašto su Viseryon i Rheagal jednostavno morali skviknuti, jer da su ostali živi nakon što Jon rokne Dany, došao bi jednom, ili drugom, ili obojici trenutak Bloody 'ell, WTF should WE do now??

 

Naravno, ali su čak i ti vizionari mogli da shvate koliko bi smislenije bilo da zmaj #2 zagine u napadu na King's Landing umesto u onoj debilnoj zasedi epizodu ranije. Onda Daenerys bar ima trenutak u kom joj frustracija prevrši čašu, pa odluči da ih sve spali i nek ide život.

 

Ovako, umesto tog okidača dobili smo scenu sa dubrovačkim zvonicima čiji ju je zvuk neobjašnjivo isprovocirao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...